Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 200] Kilka pytań - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Ogar 200] Kilka pytań (/showthread.php?tid=29011)



Kilka pytań - Qnieteq - 02-09-2014 20:00:59

Witam, posiadam ogarka z 86 roku. Ostatnio zaliczyłem małą glebę Tongue Dzisiaj naprostowałem kierownicę i lampę, mam problem jeszcze z błotnikiem :/ Ogólnie jest już wszytko ok. Ogar odpala z popychu raz wystarczy 5 m, a raz strzelił focha i z zakupami w plecaku przez 1 km, nie mogłem odpalić Sad Mam problem aby go wyregulować, nie ma wolnych obrotów i nie odpala z kopniaka (czy zimny, czy ciepły). Mam problem jeszcze z błotnikiem nie mogę zrobić aby był równo (z jednej strony dotyka lagów a z drogiej spokojnie można wsadzić palca :/ ) Kolejnym z problemów jest to ,że ogarek nie chce sobie naliczać kilometrów i wskazówka od prędkościomierza wariuje, lata od blokady do blokady Tongue Jak już jesteśmy przy elektryce to nie da się przełączać świateł (długie/krótkie) Dalej kopniak jest strasznie luźny lata na boki, chyba przez to baardzo ciężko wyczuć biegi nie mogę wyczuć luzu i ciężko jest zredukować. Następnie kiedyś zgubiłem gumę na podnóżek pasażera, którą znalazłem po 2 tygodniach Tongue Jest pęknięta na środku, jak ją przymocować do podnóżka?? Może jakimś klejem? To chyba tyle tych ,,problemów,, o ile można je tak nazwać Tongue Chcę trochę dopieścić Rometa Smile Ponieważ będę dojeżdżał na korki z chemii i jeździł z kolegami Smile Jeśli ktoś zna rozwiązanie chociaż jednego problemu to prosiłbym o pomoc :F Pozdrawiam


RE: Kilka pytań - Rometowiec89 - 02-09-2014 20:07:56

Co do odpalania to ustaw zapłon, wyreguluj gaźnik i go wyczyść. Prędkościomierz jest zepsuty jeżeli ci wskazówka lata. Co do świateł to sprawdź podłączenia według schematu. A kopniak to sprężyna może słabo trzymać. A gumę to kup nową albo przyklej na mocny klej.


RE: Kilka pytań - Qnieteq - 02-09-2014 21:06:00

Próbowałem już regulować, gaźnik nowy. Prędkościomierz, no tak jak mówisz pewnie zepsuty. Światła nagle przestały działać, nic nikt nie grzebał. Czyli nie odpala przez zepsuty kopniak? Z gumą, jeszcze pomyśle spróbuje najpierw przykleić.
Jeszcze mi się przypomniało, jak naciągnąć łańcuch? Tam przy tylnym kole coś chyba jest?


RE: Kilka pytań - bartoszek5k - 02-09-2014 22:36:17

Są takie blaszki z dziurą umieszczoną mimośrodowo z zagięciem do klepania. Musisz poluzować koło i w odpowiednią stronę uderzyć z góry lub dołu napinacz


RE: Kilka pytań - Qnieteq - 04-09-2014 17:30:24

Kto coś jeszcze wie?


RE: Kilka pytań - Motorowerzystka - 04-09-2014 17:44:29

Co do gum podnóżków to możesz obkleić wokoło czarną taśmą izolacyjną, nie rzuca się w oczy i w ogóle. Mam tak w Charcie krejzi


RE: Kilka pytań - Qnieteq - 05-09-2014 14:43:55

Ok, guma na podnóżku na razie się trzyma Wink Jak odpadnie to kupię nową. Chociaż rzadko jeżdżę we 2 więc może będzie się trzymać


RE: Kilka pytań - Latos - 05-09-2014 18:05:26

Co do elektroniki to posprawdzaj styki jak wyglądają czy się nie poodkręcały, sprawdź w sumie najpierw czy ci sie żarówka nie przepaliła, a jak wszystko ok to sprawdź woltomierzem gdzie się kończy napięcie


RE: Kilka pytań - Qnieteq - 06-09-2014 21:09:21

W elektryce pogrzebię zimą. Wie ktoś coś na temat ruszania się wajchy od biegów?


RE: Kilka pytań - Qnieteq - 07-09-2014 22:59:42

Ehhh, te romety. Złożyłem go wczoraj do kupy i po 10 min jazdy urwała się linka od sprzęgła Rolleyes