Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Pytanie z innej beczki - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Pytanie z innej beczki (/showthread.php?tid=28964)



Pytanie z innej beczki - kuba65463 - 01-09-2014 00:18:14

Hej

Czy komar mr 232 z silnikiem na pedały mógłby posłużyć jako rower?
Chodzi o to czy gdybym poruszał się drogą publiczną bez rejestracji na pedałach, to policja miałaby się do czego przyczepić?


RE: Pytanie z innej beczki - bartoszek5k - 01-09-2014 01:11:00

Też się kiedyś zastanawialem, tylko była by konieczność zdławić go do 25km/h


Re: Pytanie z innej beczki - Minio - 01-09-2014 08:05:48

W Legendach PRL, pan Mikiciuk poruszal sie Komarem 2330 bez kasku, tylko pedalujac, twierdzac ze jesli poruszamy sie za pomoca sily miesni to pojazd traktowany jest jako rower. Wiec chyba mozna Big Grin


RE: Pytanie z innej beczki - kuba65463 - 01-09-2014 09:14:05

(01-09-2014 08:05:48)Minio napisał(a):  W Legendach PRL, pan Mikiciuk poruszal sie Komarem 2330 bez kasku, tylko pedalujac, twierdzac ze jesli poruszamy sie za pomoca sily miesni to pojazd traktowany jest jako rower. Wiec chyba mozna Big Grin

Wiesz wg telewizji możesz jeździć czołgiem bez uprawnień Shy. Może trochę przesadziłem ale chodzi mi o to, że telewizja a real to 2 różne rzeczy. Ponawiam pytanie. Czy gdybym poruszał się drogą publiczną bez rejestracji na pedałach, przy zgaszonym silniku, to policja miałaby się do czego przyczepić?

A to nie był komar tylko Ryś, chyba mr1 Big Grin
Chyba, że mówimy o innych odcinkach. Wink


RE: Pytanie z innej beczki - rpd - 01-09-2014 11:30:05

Według mnie jeżeli jedziesz na pedałach przy wyłączonym silniku to nie mają się do czego doczepić. Ale pamiętaj, że jeżeli nie jesteś pełnoletni to musisz posiadać kartę rowerową. Aha jeszcze dla pewności zamontowałbym na kierownicy dzwonek, bo jest to obowiązkowe wyposażenie roweru (a tak ja bym wtedy Rysia traktował).


Re: Pytanie z innej beczki - Minio - 01-09-2014 12:37:45

Faktycznie Rys - odcinek o Rometach Big Grin zle zapamietalem
Bylem pewny, ze mozna tak sie poruszac ale teraz mam watpliwosci. Najlepiej podejsc do jakiegos policjanta, zapytac I rozwiac watpliwosci Big Grin


RE: Pytanie z innej beczki - Hubinho - 01-09-2014 13:39:42

Był temat o tym na forum, ale nie mogę znaleźć. Aby móc na zgaszonym silniku jeździć, jak na rowerze, to pedała muszą być poza silnikiem. Tak, jak np w tej Jawie: http://img2.sprzedajemy.pl/540x405_motorower-jawa-na-pedala-9913387.jpg
Znaczy podobnie. Kiedyś widziałem taką, że miała dwie pary pedałów. Do silnika i do jazdy.


RE: Pytanie z innej beczki - Suwmiarka - 01-09-2014 15:04:04

A po co kto miałby tak jeździć -- ciężko tak///
Chyba, żeby sie zepsół ././././.
Wogole to rozwiązanie jest przestarzałe,,, ale chociaż produkowali coś wtedy....
Jakie były te motory takie były, ale chociaż BYŁY,,, nie tak teraz

Za pare lat bediemy oglądać Legendy ChRL,,, no bo w kraju sie nie opłaca produkować,,, takiej sprowadzić jakiegoś "Chinola" i tyle Sad ((((((


RE: Pytanie z innej beczki - kuba65463 - 01-09-2014 15:31:27

Sprawa wyjaśniona. byłem dzisiaj na komendzie i dowiedziałem się, że na pedały czy nie komar to motorower i musi być zarejestrowany. Temat do zamknięcia Big Grin


RE: Pytanie z innej beczki - Suwmiarka - 01-09-2014 15:35:48

Temat do zamknięcia, a numerki KOMARa dla mnie Tongue
Tongue