Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Może ktoś mi w końcu doradzi, czyli jakie Pistolety do lakierowania - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Może ktoś mi w końcu doradzi, czyli jakie Pistolety do lakierowania (/showthread.php?tid=28948)

Strony: 1 2


Może ktoś mi w końcu doradzi, czyli jakie Pistolety do lakierowania - Sr-ka - 31-08-2014 17:02:41

Siemka, szukam i szukam i nie mogę znaleźć.
Jakimi pistoletami malujecie swoje perełki ?
Chce kupić do bazy i klaru oddzielny, mój budżet to 300zł polecicie coś ? Big Grin
Pozdrawiam Tongue


RE: Może ktoś mi w końcu doradzi, czyli jakie Pistolety do lakierowania - bartoszek5k - 31-08-2014 22:52:25

Jeżeli chodzi o malowanie amatorskie to wystarczy ci spokojnie taki z LIDLA


RE: Może ktoś mi w końcu doradzi, czyli jakie Pistolety do lakierowania - kotson95 - 31-08-2014 23:00:30

Jeżeli umiesz malować to nie potrzebujesz kto wie jakiego pistoletu Big Grin Ja mam z firmy Metabo za 120 zł i służy już trzeci rok a maluje się nim bardzo dobrze Smile


RE: Może ktoś mi w końcu doradzi, czyli jakie Pistolety do lakierowania - tomek458 - 01-09-2014 16:57:13

Ja mam taki. Spełnia swoje zadanie. Na moje malowanie w zupełności wystarcza.

http://allegro.pl/pistolet-do-malowania-lakierniczy-1-4mm-hvlp-i4512026466.html


RE: Może ktoś mi w końcu doradzi, czyli jakie Pistolety do lakierowania - dlugiLBN - 01-09-2014 17:05:22

Kupuj taki żeby miał regulacje ciśnienia,szerokości strumienia i ilości materiału.


RE: Może ktoś mi w końcu doradzi, czyli jakie Pistolety do lakierowania - Feiro - 01-09-2014 17:05:43

Pistolet o nie wszystko bo potrzebne jest stałe ciśnienie powietrza a więc i kompresor również musi sprostać wydajnością(ale myślę że takowy już masz). No i odpowiednia dysza- Im mniejszy przekrój dyszy tym drobniejsza mgiełka strumienia farby. A więc do podkładu na pewno coś z większą dyszą, klar dysza o mniejszym przekroju.

Jesli będziesz to miał do zastosowań stricte amatorskich to poczytaj na forach lakierniczych jakie pistolety są polecane i je po prostu kup.


RE: Może ktoś mi w końcu doradzi, czyli jakie Pistolety do lakierowania - Sr-ka - 08-09-2014 19:54:55

Kompresor ma 50l wydajność ok. 200/250l/min (nie pamiętam dokładnie) Wink
Czyli pistolet do
podkładu z dyszą 1.8 2.0 ?
Bazy z dyszą 1.6 1.8 2.0 ?
Klaru z dyszą 1.4 1.6 ?
http://allegro.pl/pistolet-do-malowania-lakierniczy-1-4mm-hvlp-i4512026466.html ten do klaru wystarczy ?
http://allegro.pl/pistolet-lakierniczy-hvlp-hp-lvlp-gold-1-8-auarita-i4587486824.html Do bazy ?
I mam jeszcze jedno pytanko Smile
Jeżeli położę 1 warstwę bazy, to muszę odczekać ok. 5min żeby położyć 2 ? Ogólnie chodzi o to żeby ta pierwsza warstwa całkiem nie zaschła ? Ile warstw bazy kłaść ? z 3 ? a później klaru z 2/3 ? Smile


RE: Może ktoś mi w końcu doradzi, czyli jakie Pistolety do lakierowania - stqc - 09-09-2014 19:42:18

Bazy jedną warstwę aby pokryc wszystko dobrze, a klar możesz kłaść metodą mokro na mokro Smile


RE: Może ktoś mi w końcu doradzi, czyli jakie Pistolety do lakierowania - Sr-ka - 13-09-2014 23:42:49

Pistolety już doszły, poczytałem trochę i mam dylemat Tongue Każdy mówi żeby kłaść szpachel na gołą blachę, a ja mam tu wątpliwości bo na moiej ramie był szpachel o grubości ok.2cm i gdy go oderwałem to pod szpachlą była rdza, nie duża ale już się wżerała w blachę Wink Dlatego może lepiej dać podkład przez szpachlą ? Dużo ludzi teraz tak robi i niby nie odpada jeżeli odpowiednio przygotuje się powierzchnię i położy odpowiedni podkład Tongue
Co o tym sądzicie ?


RE: Może ktoś mi w końcu doradzi, czyli jakie Pistolety do lakierowania - stqc - 14-09-2014 12:21:58

Szpachlówka powoduje korozję, więc, na gołą blachę podkład reaktywny/epoksydowy, na to szpachlówke uniwersalną wygładzić i później wykańczającą (polecam wyroby firmy NOVOL). Jeżeli chcesz robić dobrze to tak to robisz, napewno nie pożałujesz Smile NIGDY NA GOŁĄ STAL!


RE: Może ktoś mi w końcu doradzi, czyli jakie Pistolety do lakierowania - Sr-ka - 14-09-2014 16:17:51

Czyli podkład epoksydowy --> Matowanie pod szpachlę, czy od razu kłaść bez matowienia ? --> szpachel --> i znów podkład epoksydowy --> matowanie/odtłuszczenie --> Baza --> Klar ?


RE: Może ktoś mi w końcu doradzi, czyli jakie Pistolety do lakierowania - stqc - 14-09-2014 16:31:14

To ja powiem jak ja to robię ;P
Podkład epoksydowy ewewntualnie reaktywny -> Matowanie pod szpachlówkę -> szpachlówka uniwersalna -> matowienie jej -> szpachlówka wykańczająca -> matowanie jej i wyrównanie -> odtłuszczenie -> podkład akrylowy -> matownie papierem 400 i odtłuszczenie po zabiegu -> baza -> klar

Baza i klar polecam mokro na mokro, i przed każdym malowaniem ściereczką antystatyczną przetrzeć lakierowany element Wink


RE: Może ktoś mi w końcu doradzi, czyli jakie Pistolety do lakierowania - Sr-ka - 14-09-2014 17:17:18

Wielkie dzięki Big Grin A jakimi papierami ściernym matujesz wyrównujesz ?


RE: Może ktoś mi w końcu doradzi, czyli jakie Pistolety do lakierowania - tomek458 - 14-09-2014 22:15:50

Na produktach Novola jest napisane jakimi papierami szliffować.


RE: Może ktoś mi w końcu doradzi, czyli jakie Pistolety do lakierowania - Sr-ka - 14-09-2014 22:23:12

Dobra, wielkie dzięki za pomoc Smile Niedługo rama dojdzie to zacznę już sobie zamawiać lakiery itp Wink