Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Okno ssące połączone z boost portem (athena) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Okno ssące połączone z boost portem (athena) (/showthread.php?tid=28497)



Okno ssące połączone z boost portem (athena) - Patryk82 - 17-08-2014 13:15:53

Siema, pytanie do znawców tematu. Czy takie okno ssące odpowiednio zachowuje się podczas pracy silnika? Nie wiem, czy to tak wygląda seryjnie w tym cylindrze, czy to czyjaś inwencja twórcza. Myślę, że działać działa, ale kąt zasysania mieszanki pewnie jest lichy, a nakazuje się o to dbać, więc jak to jest?


Ważna rzecz, do tego cylindra montuje się tłok bez dziur, ew. z podcięciem.


RE: Okno ssące połączone z boost portem (athena) - Lagoon - 17-08-2014 13:47:36

Fabryczne. Tłok bez otworów, bo wykorzystujesz Power Porting. Ssące nie jest otwarte cały czas tylko przez powiedzmy 230*-270* w zależności od strojenia, wtedy wykorzystujesz różnicę cisnień między komorą korbową a objętością za membraną, mieszanka jest wstrzykiwana na świecę pod większym ciśnieniem i w większej objętości, dzięki czemu osiąga się większą moc. Czy ja wiem czy kąt jest słaby?Samo nakierowanie tego wcięcia jest ok, nie widzę dokładnie, ale tam jest zdaje się kanał z membrany wprost do komory korbowej?


RE: Okno ssące połączone z boost portem (athena) - plusminus - 17-08-2014 14:20:26

Takie rozwiązanie jest stosowane po to, aby poprawić moc przy wyższych partiach obrotów, jeszcze tyle mogę dodać.


RE: Okno ssące połączone z boost portem (athena) - Patryk82 - 17-08-2014 15:09:29

No i tyle chciałem wiedzieć Wink
Tak, prosto z membrany do komory. Słaby kąt, kierowałem się zdaniem jednego kolegi nt. mojego cylindra i okna w nim i chodziło mi o kąt wpadania mieszanki do komory, a nie kąt boosta, z tym, że sam przekonałem się, że okno ssące i tak działa trochę inaczej i mieszanka zasysana jest podczas otwierania okna przez tłok i z tego względu górna krawędź nie ma istotnego znaczenia, tak mi się wydaje Wink