Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 205] Problem z montażem wydechu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: [Ogar 205] Problem z montażem wydechu (/showthread.php?tid=28162)



Problem z montażem wydechu - Cykada - 03-08-2014 19:12:54

Witam, mam problem, przy próbie montażu wydech mam problem, wydaje mi się że cały wydech jest za długi, tam to wygląda:






Z przodu przykręcony + uszczelka miedziana, dalej jest problem bo wkładam rurę do końca tego zwężenia i dalej nie idzie, a jest za długi żeby przykręcić, co zrobić?

Kolejna sprawa ze do skręcenia kolanka z tłumikiem mam pierścien nakręcany i uszczelkę miedzianą, ale samo nakręcenie piescnienia nice nie zmienia, bo nadal jest luz, a uszczelka nie wchodzi na węższy koniec kolanka...

Jak to ogarnąć?


RE: Problem z montażem wydechu - szczupak54 - 03-08-2014 19:16:54

A nie jest to przypakiem kolanko i nakretka z cylindra 019 ?


RE: Problem z montażem wydechu - Cykada - 03-08-2014 20:09:55

niewiem, dlatego pytam.


RE: Problem z montażem wydechu - BartuS - 03-08-2014 21:08:01

Ja miałem podobnie jak nowy tłumik kupiłem był nie dało się zamocować to skróciłem kolanko jeszcze bardziej bo miałem już skracane Big Grin


RE: Problem z montażem wydechu - Cykada - 03-08-2014 22:06:27

Ale na dwóch tłumikach jest to samo, na nowym i na starym.

Jest opcja że tłumik który kupiłem zamienniku jest za długi? Jest ktoś w stanie na szybko zmierzyć mi ile powinien mierzyć tłumik do 205? I odrazu ile powinno mieć kolanko licząc od cylindra po załamaniach?


RE: Problem z montażem wydechu - godzix - 03-08-2014 23:30:27

Ja kupiłem również nowy tłumik i kolanko, i musisz przykręcic kolanko, przymierzyć tłumik, i wymierzyć ile skrócić. To normalka wg. mnie...


RE: Problem z montażem wydechu - DominiX - 03-08-2014 23:35:09

Ja do mocowania tłumika mam dokręcony płaskownik i jest git a to proste niż skracanie tłumika Tongue


RE: Problem z montażem wydechu - Cykada - 03-08-2014 23:56:37

Płaskownik odpada, bo nie będzie to tak wyglądać jak chcę.... skracanie ok, obciąć żaden problem, ale jak obetnę kolanko to nie będę mieć tego węższego odcinka i nie założę tego pierścienia który się przykręca, chyba że czegoś nie ogarniam... bo w tłumik wchodzi tylko ta węższa część kolanka, jakby było inaczej nawet bym nie pisał tylko od razu obciął.


RE: Problem z montażem wydechu - szczupak54 - 04-08-2014 00:33:14

Moze to jest kolanko od tlumika od 50 t1 , bo ten dlugi tlumik w 50 t1 ma wejscie na kolanko troszke grusze niz zwkly