Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 200] Czy śruba regulacji sprzęgła jest wymienialna? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Ogar 200 (/forumdisplay.php?fid=143)
+---- Wątek: [Ogar 200] Czy śruba regulacji sprzęgła jest wymienialna? (/showthread.php?tid=27424)



Czy śruba regulacji sprzęgła jest wymienialna? - krzysiu1505 - 11-07-2014 12:36:13

Witam! Czy w silniku 223 śruba regulacji sprzęgła w pokrywie jest wymienialna? U mnie złamała się ona z jednej strony, więc śrubokrętem nie idzie kręcić, obcęgami też nie łapie, a wtedy pozostaje tylko regulacja poprzez poluzowanie pokrywy, a to nie jest zbyt bezpieczne rozwiązanie.


RE: Czy śruba regulacji sprzęgła jest wymienialna? - darek23 - 11-07-2014 13:20:25

Jak najbardziej jest wymienialna. Trzeba tylko dobrać podobną i z takim samym gwintem. Możesz probowac rozwiercić starą śrubę i jakoś ją wydłubiesz. Ja rozwierciłem mniejszym wiertłem, wbiłem stary trójkątny pilnik tak żeby sie zakleszczył i wykręcałem kręcąc pilnikiem.


RE: Czy śruba regulacji sprzęgła jest wymienialna? - theogarowiec - 11-07-2014 18:42:40

Jest wymienna, tyle że często po prostu od strony popychacza robi się grzybek Wink


RE: Czy śruba regulacji sprzęgła jest wymienialna? - Quake96 - 11-07-2014 19:03:19

Łoo panie jakby ta śruba wymienna nie była to bym nie wyrobił ze zmienianiem kap :F Oryginalnie jest tam śruba bez łepka, która ma na końcu wcięcie na płaski śrubokręt. Na to wkręca się też nakrętkę m6, która robi za "kontrę".


RE: Czy śruba regulacji sprzęgła jest wymienialna? - krzysiu1505 - 11-07-2014 19:41:32

Dziękuję za pomoc, obecną śrubę garażowymi metodami naprawiłem(zeszlifowanie ułamanego wcięcia na śrubokręt i nacięcie nowego), trzyma się bez problemów, sprzęgło się nie ślizga


RE: Czy śruba regulacji sprzęgła jest wymienialna? - Quake96 - 11-07-2014 23:07:53

Ja też obecnie mam przerobioną śrubę. Ucięty łepek i nacięta na śrubokręt Wink Daje radę, spokojnie.