Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Klin na wale - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Poradniki, instrukcje i schematy (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Klin na wale (/showthread.php?tid=27324)



Klin na wale - Dezamet_023 - 08-07-2014 20:36:41

Witam, chciałbym się podzielić tym, że tak naprawdę klin który jest na wale nie służy by trzymać magneta, lecz by dobrze ustawić zapłon. Wujek powiedział mi, że w jakiś tam motorach klinów nie używali w ogóle co mnie zdziwiło. Tak naprawdę jak widać można jeździć bez klinu. Ale tak wiem, magneto się zacznie ślizgać i żeby pozbyć się tego problemu należy przez jakiś kręcić magnetem na wale to tego momentu, aż się ładnie wytrze i dzięki temu będzie trzymać. (Gdy zrywają się kliny to tak naprawdę są one za duże i wystają, tak naprawdę klin nigdy nie powinien się zerwać jeśli jest wszystko dobrze zrobione). Myślę, że może Wam się przydać ta wiedza. Pozdrawiam i przepraszam jeśli założyłem ten post w złym dziale, gdyby tak było to proszę przeniesienie Smile


RE: Klin na wale - BartuS - 08-07-2014 20:44:01

Serio nie wiedziałem -.-

A i klin może się zerwać jak magneto się odkręci Big Grin


RE: Klin na wale - fosa - 08-07-2014 20:45:29

normalnie masz piwo za wykład. Wiedziałem o tym juz dawno krejzi


RE: Klin na wale - simi81 - 08-07-2014 21:10:34

Nigdy nie pomyślałbym że klin jest do trzymania magneta :F Masz "piwo" za chęci Big Grin


RE: Klin na wale - Dezamet_023 - 08-07-2014 21:19:00

Dobra, no chciałem zrobić coś użytecznego Big Grin
Ja akurat byłem przekonany, ze klin jest do trzymania magneta Smile


RE: Klin na wale - Kostian - 09-07-2014 09:47:18

Temat jak temat mój kolega Hubert napewno by tego nie wiedział jak jest świeżym Pasjonatą . Co do klinu powiedz mi czy komar może jeździć bez klinu bo wsk może ale nie wiem czy komar


RE: Klin na wale - pawel_2540 - 09-07-2014 10:23:29

Może jeździć bez klinu tylko musisz dobrze ustawić magneto na wale i nie może się ono przestawiać. Próbowałem w ogarze i da się tak jeździć. Wink


RE: Klin na wale - mateusz5625 - 09-07-2014 10:48:33

Najważniejszą rzeczą jest żeby klin nie dotykał praktycznie magneta, żeby trzymał tylko sam stożek. Działa to tak jak zębatka na wale w charcie. A jak sie komuś kliny zrywają to albo robi za duże albo stożek nie trzyma. W takim wypadku można użyś pasty do zaworów lub papieru ściernego żeby dotrzeć stożek.
Ja jestem taki pewny mojego klina że na moją wyprawe go nawet nie brałem :F


RE: Klin na wale - Dezamet_023 - 09-07-2014 23:50:58

Właśnie wójek mówił o paście do zaworów, że można użyc i trzymać powinno Smile