Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Pony] Jak naprawić moją motorynkę? Od czego zacząć?? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Pony (/forumdisplay.php?fid=135)
+---- Wątek: [Pony] Jak naprawić moją motorynkę? Od czego zacząć?? (/showthread.php?tid=27273)

Strony: 1 2


Jak naprawić moją motorynkę? Od czego zacząć?? - Robix - 07-07-2014 16:04:57

Siemano, mam takie pytanie.... Otóż, wyciągnąłem z garażu dzisiaj motorynkę Romet Pony 50M2, która ma już dobre 5 lat lub więcej Big Grin Pamiętam, że brat kiedyś nią jeździł i działała. Ściągnąłem ją i nie wiem do czego się najpierw zabrać - jestem zielony jeszcze na temat tej motorynki, bo pierwszy raz się spotykam z motoryzacją Big Grin i nie wiem nawet jak sprawdzić czy coś działa, czy jest sprawna część, np. silnik Big Grin I prosiłbym o pomoc, ponieważ chcę "odnowić" motorynkę Romet Pony 50M2 i jeździć sobie nią po nie miałem jeszcze okazji pojeździć Big Grin Piszcie, co mam zrobić itp. Dodałem kilka zdjęć, ale myślę, że chyba nie wystarczą Big Grin Jak coś to dodam czy coś Big Grin Proszę o POMOC! Smile Z Góry dziękuję! Wink


RE: Jak naprawić moją motorynkę? Od czego zacząć?? - Jakchwal205 - 07-07-2014 16:10:13

weź klucz do świecy i do góry silnika jest świeca wykręć ją włuż w ten kabel dotknij głowicy i kopnij kopką jeśli będzie iskra to dobrze...weź spytaj taty on napewno będzie wiedział albo brat


RE: Jak naprawić moją motorynkę? Od czego zacząć?? - DominiX - 07-07-2014 16:13:17

Zdjęć nie ma Tongue

Sprawdź czy wgl opala jeśli nie to na pych.
jeśli nie zapali to sprawdź czy jest iskra i wyczyść gaznik
wymień świecę ma iskre f75
po tych zabiegach powinien odpalić Smile
i nalej parę ml paliwa bezpośrednio pod świecę


RE: Jak naprawić moją motorynkę? Od czego zacząć?? - Robix - 07-07-2014 16:25:19

Słyszałem, że się robi jakąś "mieszankę" - leje się do baku paliwo z olejem? Big Grin Pewnie mam rację lub nie, więc jaki olej? Big Grin A paliwo skądś z garażu wezmę albo coś Big Grin


RE: Jak naprawić moją motorynkę? Od czego zacząć?? - Bartek - 07-07-2014 16:29:50

Co do mieszanki to kupujesz olej Stil do piły motorowej taki czerwony sprzedawany jest w opakowaniu 1l i 100ml. Można też lać mixol ale nie polecam tego oleju. Ja jeździłem na Stilu i nie narzekałem i nawet takiego nagaru nie było.
Co do renowacji to weź klucz rurkowy odkręć włóż świecę do fajki przyłóż do głowicy i kopnij. Jeśli jest iskra to jest fajnie.
Później wykręć gaźnik na pewno trzeba go przeczyścić i wyregulować na nowo. Tak samo bak przepłukać. Później poskręcasz i wyreguluj. Jak odpali to możesz poczekać z remontem Wink


RE: Jak naprawić moją motorynkę? Od czego zacząć?? - szczupak54 - 07-07-2014 16:30:54

(07-07-2014 16:25:19)Robix napisał(a):  Słyszałem, że się robi jakąś "mieszankę" - leje się do baku paliwo z olejem? Big Grin Pewnie mam rację lub nie, więc jaki olej? Big Grin A paliwo skądś z garażu wezmę albo coś Big Grin

Tak robi sie mieszanke , do paliwa dodajsz olej np na 5 litro paliaw 100 ml oleju , najlepszy olej to ze [ sztila] taki czerwony lub jaki kolwiek inny do 2 suwow


RE: Jak naprawić moją motorynkę? Od czego zacząć?? - BartuS - 07-07-2014 16:45:12

Po takiej przerwie jak stała to wypadało by wyczyścić gaźnik: https://www.youtube.com/watch?v=Y-U7_x9YP6M&feature=youtube_gdata_player


RE: Jak naprawić moją motorynkę? Od czego zacząć?? - Bartek - 07-07-2014 16:51:44

Gaźnik kranik oraz bak o ile nie jest zardzewiały Wink A jeśli była benzyna to jest już zwietrzała i wypadało by nalać nową.
Też można sprawdzić simery czy nie są sparciałe i czy nie przepuszczają ale to musiałbyś z tatą pogadać by pomógł Ci rozebrać silnik


RE: Jak naprawić moją motorynkę? Od czego zacząć?? - Robix - 07-07-2014 17:01:14

Tutaj macie zdjęcie mojej motorynki - https://imageshack.com/i/nlq532p -> Jakby co to napiszcie, żebym dodał więcej zdjęć Big Grin


RE: Jak naprawić moją motorynkę? Od czego zacząć?? - Bartek - 07-07-2014 17:04:51

Przyznam, że rozwalił mnie widok motorynki na tych kołach. Ale po woli skompletujesz ją


RE: Jak naprawić moją motorynkę? Od czego zacząć?? - Krystian Colo - 07-07-2014 17:09:43

No więc do dzieła.
Odkręć świecę kluczem nasadowym, przeczyść ją i sprawdź czy jest iskra dobra przerwa.
Wsadź świecę do cewki dołóż do cylindra i sprawdź czy jest iskra.
Nabierz w strzykawkę troszeczkę mieszanki Paliwo 95 + Olej do silników 2 suw-owych nie polecam Mixola, najlepiej ze Sthila lub Husqvarny ale ze Sthila najwięcej osób używa taki czerwony jest.
Wlej bez pośrednio w miejsce świecy, zakręć potem świecę i nałóż z powrotem cewkę mocno.
Zdejmij wężyk paliwa z gaźnika, potem zdejmij linkę gazu i są takie dwie śrubki na klucz numer 10 mm i odkręć je.
Gdy je odkręcisz będziesz miał cały gaźnik, musisz go rozkręcić i bardzo dokładnie wyczyścić, jak wyczyścić masz tu filmik https://www.youtube.com/watch?v=Y-U7_x9YP6M&feature=youtube_gdata_player.
Gdy wyczyścisz gaźnik i skręcisz go do kupy zakręć go z powrotem do silnika, załóż wężyk paliwa linkę gazu.
Odkręć kranik i klika razu naciśnij pompkę paliwa i dodaj trochę gazu i spróbuj ją odpalić, jak odpali i będą za wysokie obroty to wyreguluj gaźnik, masz taką śrubkę na sprężynce.
Jeżeli zrobisz prawidłowo wszystkie czynności to możesz się cieszyć z jazdy na Motorynce, liczę na piwko.


RE: Jak naprawić moją motorynkę? Od czego zacząć?? - DominiX - 07-07-2014 17:17:17

Bartek jak ona tyle nie opalana to lepiej niech zrobi bogatsza mieszankę Wink


RE: Jak naprawić moją motorynkę? Od czego zacząć?? - Robix - 07-07-2014 17:19:31

Znalazłem w garażu takie "opony" a raczej dętki Big Grin Nadadzą się te dętki? Tongue Musze jeszcze sprawdzić pompką, napompować, czy nie schodzi gdzieś powietrze, bo są przyklejone łatki Big Grin https://imageshack.com/i/nml264p

Mam pytanie jeszcze Big Grin Gdzie by można było kupić takie narzędzia do motorynki - zestaw, czy coś w tym stylu? Mam w Łańcucie sklep rowerowy Romet, ale na pewno muszą być tam części do motorynek, ponieważ sprzedają tam gdzieś sku tery i pewnie też motorynki Big Grin Link google maps - https://www.google.pl/maps/@50.066862,22.230384,3a,45.4y,212.81h,90.71t/data=!3m4!1e1!3m2!1sqUI-xA82IvO4HB3CaglaNA!2e0!6m1!1e1


RE: Jak naprawić moją motorynkę? Od czego zacząć?? - bartoszek5k - 07-07-2014 18:43:47

Na sam początek to zaleć się do powyższych rad i sprawdź silnik

Nie chcesz sprzedać tych rowerowych kół ?


RE: Jak naprawić moją motorynkę? Od czego zacząć?? - Robix - 07-07-2014 19:01:25

(07-07-2014 18:43:47)bartoszek5k napisał(a):  Na sam początek to zaleć się do powyższych rad i sprawdź silnik

Nie chcesz sprzedać tych rowerowych kół ?

Sorry, ale nie chce sprzedać tych kół rowerowych Big Grin Ponieważ może na zdjęciu widać, że są "dobre" a tak na prawde nie są ;/ są "dziury" takie mniejsze - moge chyba powiedzieć że te "koła" są przetarte :F