Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 205] Biała iskra na świecy ISKRA F75S/ F95S - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: [Ogar 205] Biała iskra na świecy ISKRA F75S/ F95S (/showthread.php?tid=26581)



Biała iskra na świecy ISKRA F75S/ F95S - nexer12 - 16-06-2014 13:51:04

mam problem , zrobiłem remont w moim ogarku, poskładałem , czas na wielkie odpalenie a tu klops. przeczyściłem platynki, świece. iskra mocna, ale biała ;/ i jeszcze jeden problem, tak jakby zalewa mi świece, ale nie paliwo tylko olej silnikowy ;/ po wyczyszczeniu świecy i wkręceniu slychać jak łapie , ale po 3-4 kopnięciu już nic ;/ co zrobić żeby to cholerstwo działało ? Dodgy


RE: Biała iskra na świecy ISKRA F75S/ F95S - Simon - 16-06-2014 14:29:06

Jeżeli iskra jest mocna i biała, to nie ma problemu. Jeżeli zapłon jest dobrze ustawiony, przerwa na platynkach też, a zalewa opuść iglicę o jeden rowek. Śrubkę z boku gaźnika wkręć, a następnie wykręć o 3,5 obrotu. Dla pewności spróbuj też na innej świecy Wink Uszczelniacze na wale rozumiem że nowe i dobrze wbite ?


RE: Biała iskra na świecy ISKRA F75S/ F95S - nexer12 - 16-06-2014 14:39:57

tak, simeringi ok. probowałem na kilku świecach a z tego co wiem powinna być niebieska/fioletowa. gaźnik nie ruszany , był regulowany przez mechanika więc nic z nim nie robiłem . zapłon 3mm przed gmp, platynki 0.4mm


RE: Biała iskra na świecy ISKRA F75S/ F95S - Simon - 16-06-2014 14:55:33

Najgorsza iskra to słaba i żółtawa. Jeżeli jest jak pisałem biała i mocna nie powinno być źle. Skłonił bym się do zabawy gaźnikiem, nie da się wyregulować od tak bez złożonego silnika. Oleju wlałeś odpowiednio do okresu docierania ?