Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Witam (witanie i pytanie) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Chłopcy Rometowcy (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Powitalnia (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Witam (witanie i pytanie) (/showthread.php?tid=26542)

Strony: 1 2


Witam (witanie i pytanie) - KAT - 14-06-2014 22:35:07

Witam was wszystkich założyłem konto bo strona/forum widze jest aktywna i od razu mam pytanie. Czy warto kupić rometa 200/205 jak ludzie patrzą na to czy to wstyd wg ludzi czy obojętność?

Chciałbym sobie takiego sprawić i szczerzę mam gdzieś co ludzie by o tym sądzili ale wole się spytać by poznać wasze opinie.

Chciałbym po kupnie od razu zamontować kierunkowskazy i to koniecznie, dodatkowo kufer i lusterka. Skuter kosztuje od 1000 w wzwyż i szczerzę mówiąc nie interesuje mnie to.

Przydałby się taki środek transportu ale nie jestem pewien co do tego dodam że to będzie mój pierwszy pojazd poza butem czy rowerem Big Grin więc... Zero znajomości mechaniki dlatego coś takiego by się przydało do nauki, przydałby się też do poznawania zasad ruchu drogowego (prawko kąt b w planach) itd pomimo że bedzie używany raczej na krótkie dystanse.


Co o tym sądzicie i co sądzą ludzie bo na rometach nie widze by ktoś jeździł. Pozdrowienia.


RE: Witam (witanie i pytanie) - Bartek - 14-06-2014 22:39:02

Hej.
Hm jeździć Ogarem to nie jest żaden wstyd. Wiadomo urodą on nie grzeszy ale lepsze to niż rower czy but.
Na początek polecałbym Ci ogara 205. Masz tam silnik polski 023 dezamet (2 biegówy) Silnik prosty w na prawach i na początek będzie w sam raz.
Wiadomo osiągami nie grzeszy ale coś za coś.
Kufer to bym odradzał bo będzie z nim komicznie wyglądał. Co do kierunków to ok ale musisz pamiętać, żeby nie dawać jakiś wielgachnych tylko jakieś malutkie skromne. Będziesz musiał wtedy zamontować akumulator i zrobić tak by po prostu miał ładowanie (lepszym rozwiązaniem będzie wpakowanie tutaj zapłonu z Charta)
Co do ogara 200 jest to z silnikiem jawki ma lepsze osiągi i jest trudniejszy w serwisowaniu (jeśli znasz podstawy mechaniki to spokojnie dasz sobie radę)

JEśli masz trochę więcej kasy to lepiej poszukaj charta. Fakt części w sklepie nie dostaniesz ale na allegro są więc oto się nie martw. I masz tam 3b i rozbudowaną instalację elektryczną.


RE: Witam (witanie i pytanie) - Przemi998 - 14-06-2014 22:40:22

Siemanko Smile


RE: Witam (witanie i pytanie) - Bartek - 14-06-2014 22:43:24

Szczerze to nie przejmuj się jak taki młodzik się śmieje bo ten jego skuter nie wytrzyma tyle co romet.
A dla starszych osób to będzie miłe wspomnienie zobaczyć ładnie odremontowanego rometa. I na pewno zaczepią Cię i będą wypytywać o ten motor (przynajmniej ja tak miałem)


RE: Witam (witanie i pytanie) - nie_mientki - 14-06-2014 22:45:56

Witamy na forum.
Dużo pytań na początek, odpowiem na szybko:
-mi na przykład wali co myślą inni. Wlokąc się moją T1 patrzę na innych z pogardą. Bo pośpiech poniża a ja się rozkoszuje jazdą.
-nie widzę sensu montowania kierunkowskazów. Skrętów w prawo nie sygnalizuję, bo jadę przy prawej krawędzi jezdni. Skręty w lewo sygnalizuje jak rowerzysta i upewniam się trzy razy w lusterku jak sytuacja.
-dopóki nie zdradzisz budżetu ciężko będzie doradzić


RE: Witam (witanie i pytanie) - Wigrus - 14-06-2014 22:52:04

Cześć i czołem!Big Grin


RE: Witam (witanie i pytanie) - KAT - 14-06-2014 22:53:19

To znaczy na razie budżet jest zerowy to czysta teoria. Nawet nie mam gdzie go schować. Poświęcę napewno DO 600zł ale to DO a nie OD także to granica mojej kieszeni. 300-400 by mnie interesowało.

http://olx.pl/oferta/romet-ogar-200-CID5-ID6a4bf.html#83ff577790

http://olx.pl/oferta/romet-ogar-200-silnik-po-kapitalce-duzo-nowych-czesci-komar-jawa-CID5-ID6cfxZ.html#28685e807d

http://olx.pl/oferta/romet-ogar-200-z-papierami-CID5-ID6bZlx.html#83ff577790

Ten z kufrem mi wpadł w oko. Dla mnie byłaby to czysta frajda zawsze chciałem mieć rometa, uważam że to wręcz obowiązek kupić Polskiego klasyka. Na skuter nie mam kasy i jak pisałem nie interesuje mnie to już wole chodzić w sandałach i skarpetkach. Co do prędkości to nie kierujcie się wiekiem. Nie zamierzam zapieprzać 300 na godzine Big Grin 50-60 to max... Po co więcej? Ale będę uczestnikiem ruchu drogowego więc bez przesady te 40-50 trzeba jechać by nie zawracać dupy innym.

PS: Wow, ale aktywne forum już was lubie Big Grin


RE: Witam (witanie i pytanie) - Bartek - 14-06-2014 22:57:24

Na wygląd nie ma co patrzeć bo to idzie szybko i nie drogo zrobić. Najważniejsze by silnik był zdrowy i nie było bałaganu w papierach..
Po odblokowaniu silnika jawki to osiągniesz te 60km/h nawet troszkę więcej. Ale licz się z tym, że musisz mieć idealnie silnik wyregulowany. Jeśli będzie o setną mm przestawiony zapłon już Ci nie odpali


RE: Witam (witanie i pytanie) - Przemi998 - 14-06-2014 23:00:04

Co do tego ogara 2 (zielonego) To jest kolegi z forum Smile
Robił go od gołej ramy tylko szkoda że bez papiera Smile


RE: Witam (witanie i pytanie) - Seba PRL - 14-06-2014 23:03:16

KAT ten Ogar http://olx.pl/oferta/romet-ogar-200-silnik-po-kapitalce-duzo-nowych-czesci-komar-jawa-CID5-ID6cfxZ.html#28685e807d

Jest mój, jeśli jesteś użytkownikiem tego forum to z czystym sumieniem mogę ci go polecić bez żadnej ściemy. Robiłem w nim remoncik wiec silnik masz igiełkę Smile


RE: Witam (witanie i pytanie) - KAT - 14-06-2014 23:14:40

Na razie nie mam nawet gdzie go schować (to sobie załatwie) nie mówiąc o kasie ale kupiłbym go w ciemno ;-) Chce się dowiedzieć ile się da o rometach Smile

Np Jak z awaryjnością bo wszędzie się mówi że wystarczy dosłownie klucz, dwa i można jechać dalej Smile Jak z spalaniem ile rekordowo zrobiliście kilometrów podczas pojedynczej bezawaryjnej jazdy? Części zamienne nie są drogie z tego co patrzałem no i czy muszę mieć na niego prawko czy wystarczy dowód osobisty? Na początku pokonywałbym około 3-4 kilometry. Kierunkowskazy jak pisałem obowiązek dla komfortu jazdy by nie trzeba było machać łapami. Kufer na jakieś dokumenty czy coś. Lusterka wiadomo do czego + piękny (imo) efekt wizualny i mam wymarzony sprzęt do transportowania swego tyłka z pkt a do pkt b Tongue

(Żadnego palenia kapci jazdy na kole salt i skakania pomiędzy kanionami, spokojna jazda.)


RE: Witam (witanie i pytanie) - Bartek - 14-06-2014 23:25:00

Jak do spokojnej jazdy to Ci to wystarczy.
Musisz mieć prawko kategorii AM lub jeśli skończyłeś 18lat to możesz jeździć na dowód (kiedyś tak bylo ale jak teraz jest to nie wiem Tongue)
Jeden czy dwa klucze nie wystarczy.. Ja zawsze woziłem klucz od świec klucz 17/13 i 10 /8 i jeszcze jakiś Big Grin Do tego dwa śrubokręty fajką przewód WN kondensator dętkę świece ściągacz do magneta i chyba tyle Big Grin wszystko mieściło mi się w tym schowku oryginalnym.


RE: Witam (witanie i pytanie) - bartoszek5k - 15-06-2014 00:27:36

Witamy serdecznie!

Bartek po co ci był ściągacz skoro i tak nie miałeś klucza nasadkowego 14 żeby odkręcić magneto


RE: Witam (witanie i pytanie) - Bartek - 15-06-2014 09:40:10

Mój imienniku mogłem zapomnieć o jakimś kluczu Wink


RE: Witam (witanie i pytanie) - KAT - 15-06-2014 11:41:13

Panowie czym się różni chart od rometów 205 i 200 że jest ich tak mało?

http://olx.pl/oferta/romet-chart-z-papierami-okazja-CID5-ID6cjWH.html#658e8a2a77

Właśnie takich szukam z instalacją elektryczną z tymi przełącznikami na manetce i kierunkowskazami+lusterka. Ceny są straszne ten akurat jest taki w miarę cenowo.

Widziałem też romety z zapłonem na kluczyk, imponujące jak na rometa Tongue