Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 205] Co zrobić żeby ogar palił z pierwszego kopa? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Ogar 205 (/forumdisplay.php?fid=142)
+---- Wątek: [Ogar 205] Co zrobić żeby ogar palił z pierwszego kopa? (/showthread.php?tid=26533)



Co zrobić żeby ogar palił z pierwszego kopa? - DominiX - 14-06-2014 20:49:15

Siemka tak jak w temacie teraz mój romet pali tak od 5-6 kopa lub na popych Sad


RE: Co zrobić żeby ogar palił z pierwszego kopa? - Przemi998 - 14-06-2014 20:53:29

Pierwsza rzecz, to dobrze ustawiony zapłon. Sprawdź gaźnik, wszelkiego rodzaju regulacje, czyszczenie Smile


RE: Co zrobić żeby ogar palił z pierwszego kopa? - fosa - 14-06-2014 20:59:26

tak jak napisał przemi998 tam nic innego winnego być nie moze. Chyba ze lewe powietrzre gdzieś bierze .


RE: Co zrobić żeby ogar palił z pierwszego kopa? - DominiX - 14-06-2014 21:02:06

Lewego powietrza raczej nie bierze, kompresja dobra, ale jak by nie miał ustawionego zapłonu to żeby była iskra muszę mocniej kopnąć, a kiedyś jak ręką zakręciłem magnetem to też była Tongue Czy może to być wina zdartych platynek, które są jeszcze oryginalne? Mam jedne dzisiejszej produkcji, ale na nich cały czas są problemy albo iskre gubi albo coś Sad


RE: Co zrobić żeby ogar palił z pierwszego kopa? - bartoszek5k - 14-06-2014 22:31:36

Może czas najwyższy na remont


RE: Co zrobić żeby ogar palił z pierwszego kopa? - DominiX - 15-06-2014 10:46:44

Ostatnio jak rozbierałem silnik, żeby wymienić choinke i taką przesówke to wał i cylinder były w db stanie więc wymieniłem tylko łozyska i simeringi i tryby w skrzyni Tongue

EDIT: Sorka pomyliło mi sie wyminiłem tylko potzrebne tryby, uszczelki i simeringi łożyska były dobre Big Grin