Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Pony] Linka od gazu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: [Pony] Linka od gazu (/showthread.php?tid=26195)



Linka od gazu - Xeroniasty - 02-06-2014 10:14:15

Ostatnio jechałem moim rometem. Dodałem troche więcej gazu i nagle
manetka latała do tyłu i do przodu. Zatrzymałem się, wyciągnąłem
ją a koniec linki (małe kułeczko na zaczepienie jej do manetki) był oderwany od reszty. Niewiem czy przymocować to kułeczko jakoś ,
albo kupować nową linkę (Linkę kupowałem ostatnio nową).
Przez ten problem nie moge jeździć. Może ktoś powie co mam robić.


RE: Linka od gazu - Matinek - 02-06-2014 10:35:06

Jak kupowales nie dawno linke i sie urwalo zanies do sklepu na reklamacje bo zostaje zakup tylko nowej bo nie przyczepisz tego. Wink


RE: Linka od gazu - charper - 02-06-2014 10:36:18

ostatnio lutowałem końcówkę linki bo chciałem zrobić większą tą kuleczkę i powiem że to całkiem nieźle się lutuje. Może warto spróbować to przylutować ale sprawdź jak z wytrzymałością.

chociaż moim zdaniem to rozwiązanie na 5 minut i lepiej kupić linkę używaną w dobrym stanie albo zagiąć końcówkę linki i zaklepać w tym miejscu kawałek jakiejś blachy, ale wcześniej musiałbyś założyć kopułkę gaźnika na linkę.


RE: Linka od gazu - kokosek - 02-06-2014 10:41:54

Wytrzymałość będzie bardzo słaba, idz do innego sklepu lub zamów droższą linkę ale lepszą.
Ja w Charcie mam od Simsona enduro ale czy podpasuje to nie wiem


RE: Linka od gazu - Kanilox - 02-06-2014 11:10:35

Kup nową linkę albo lepiej dwie, jedną na zapas.
Nie ma się co pieprzyć z tym, w szczególności że na allegro ceny linek zaczynają się od 4 zł.

Jeśli chcesz żeby ci długo trzymała to nalej trochę gęstego oleju do pancerza i zamontuj ją tak żeby nie było ostrych zagięć.