Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Odpalanie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Odpalanie (/showthread.php?tid=26160)



Odpalanie - Zioberator - 31-05-2014 22:46:11

Witam mam mały problem z moim romecikiem, gdy wyciągnę go z piwnicy odkręcę kranik po pompuje kopne odpala od pierwszego kopa przejadę się kawałek wyłączę go to już nie chce odpalić na kopkę tylko na pych, jak myślicie jaka jest przyczyna , świeca jest sucha. A drugi problem to podczas jazdy wypadają biegi


RE: Odpalanie - bartoszek5k - 01-06-2014 01:56:35

Zmień świece na początek. Mam rozumieć, że nie chce odpalić na rozgrzanym?


RE: Odpalanie - Zioberator - 01-06-2014 12:30:17

Tak na rozgrzanym nieodpala


RE: Odpalanie - bartoszek5k - 01-06-2014 12:52:18

Czyli na pewno zmień świece, dla pewności sprawdź też zapłon.

Co do biegów to wyreguluj je i sprawdź czy nie ma luzów na automacie


RE: Odpalanie - szczupak54 - 01-06-2014 14:08:14

Spręzynke wymień w automacie


RE: Odpalanie - adamek2413 - 05-06-2014 08:40:33

jak masz luz w automacie to ciezko wyregulowac a wsadzilem wieksza kulke od jakiegos łozyska i troche lepiej siedzi to wszystko a jak to nie pomoze to masz walki wyrobione i wyskakuje jesli nigdy nie podpiłowywales tabkow na walku to mozesz teraz to zrozic zpiluj po bokach walka te zabki tak na kanciasto i powinno byc lepiej a jak bys mial kupowac walek lub inne rzeczy do skrzyni to nie kupuj w sklepie bo to tandety chnskie kup polskie uzywane Big Grin
Mysle ze pomoglem Smile


RE: Odpalanie - Kapisz - 11-06-2014 08:27:04

Że nie chce odpalić na gorącym to na 99% świeca, a biegi tak jak mówią koledzy wyreguluj automat. Mi się zepsuła skrzynia i myślałem że posypałem skrzynie (Romet 50-t-1 3 b) awięc rozebrałem silnik i zobaczyłem że tryby całe i wtedy popatrzyłem na automat i był rozregulowany i na darmo rozbierałem silnik :| Ustawiłem (Na oko) Automat i wszystko jest OK ? Wink

Ps.Mam 12 lat awięc proszę o wyruzomiałość.