Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z mocą i obrotami - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Problem z mocą i obrotami (/showthread.php?tid=25370)



Problem z mocą i obrotami - Majonez2375 - 04-05-2014 10:47:00

Witam.
Mam rometa 50 t-1 i WIELKI problem.
Romet odpala z 1 lub 2 kopa ale nie wkreca się na obroty tylko robi buuu spada z obrotów i gaśnie.Jak na pycha się przebiegne to odpali chodzi tylko nie ma mocy by sam siebie uciagnąc na 1 biegu nie mówiąc już o mnie....
Zaplon 3mm przed GMP ale jeszcze sprawdzę , kondenstator wydaje mi się że walniety ale niby nie iskrzy , ustawie jeszcze dawke paliwa .
PS.
mam nieszczelne kolanko i leje się z niego niespalona bezyna czy to jest przyczyna?
Dzisiaj nic nie sprawdze bo niedziela :/
Czekam na odp.
Confused Huh Dodgy


RE: Problem z mocą i obrotami - MrVereido - 04-05-2014 11:05:53

Ustaw jeszcze raz zapłon,daj iglicę na środkowy przedział,uszczelnij kolanko(są do kupienia uszczelki pod kolanko)a jak sie już tego nie da uszczelnić to zmien cylinder tłok pierscienie lozyska i simeringi(to jakieś 100 zl)to tyle z mojej strony nie znam sie tak bardzo na tym ale napisałem tyle co wiem


RE: Problem z mocą i obrotami - Majonez2375 - 04-05-2014 11:11:47

(04-05-2014 11:05:53)MrVereido napisał(a):  Ustaw jeszcze raz zapłon,daj iglicę na środkowy przedział,uszczelnij kolanko(są do kupienia uszczelki pod kolanko)a jak sie już tego nie da uszczelnić to zmien cylinder tłok pierscienie lozyska i simeringi(to jakieś 100 zl)to tyle z mojej strony nie znam sie tak bardzo na tym ale napisałem tyle co wiem

Ja mam iglice na 4 rowki wiec nie wiem w jaki dac a kolanko jakos uszczelnie
i ustawie od nowa zapłon


RE: Problem z mocą i obrotami - Sr-ka - 04-05-2014 11:18:09

Sprawdź poziom paliwa, wydaje mi się że jest go trochę za mało. Odpal go i jak zgaśnie to wykręć świecę i zobacz jak wygląda Smile Ale główną przyczyną że nie wchodzi na obroty może być właśnie kondensator Wink


RE: Problem z mocą i obrotami - Tomek21 - 04-05-2014 11:41:14

jak masz na 4 rowki to ustaw drugi od dołu Smile zapłon też możesz sprawdzić Smile i jak najmniejsza przerwa na świecy Wink ale na samym początku odkręć wydech od cylindra, odpal i spróbuj jechać bo coś wydaje mi się że masz zapieprzony Smile tylko nie jeźdź nim bez wydechu bo pierwsze dudni strasznie a drugie 2t nie mogą bez rury ale tam kilometr możesz zrobić Wink


RE: Problem z mocą i obrotami - nie_mientki - 04-05-2014 11:45:09

Skoro z kolanka leje się benzyna to wygląda na to że nie jest przepalona. Wyeliminuj możliwe przyczyny-zrób zapłon żeby był na 100% dobry a nie "wydaje mi się że może kondensator"; ustaw właściwy skład mieszanki paliwo-powietrze i zadbaj o drożność filtra powietrza i układu wydechowego.


RE: Problem z mocą i obrotami - Majonez2375 - 04-05-2014 14:38:40

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Zdecydowalem że oddam go do mechanika bo teraz mam szkole i nie mam czasu przy nim siedziec Tongue


RE: Problem z mocą i obrotami - bartoszek5k - 04-05-2014 14:52:57

Szkoda byś po główkował to byś pod uczył. Ja bym dobrze ustawił gaźnik(iglice doswiadczalnie) i sprawdził czy lewego nie łapie


RE: Problem z mocą i obrotami - Majonez2375 - 04-05-2014 21:23:30

(04-05-2014 14:52:57)bartoszek5k napisał(a):  Szkoda byś po główkował to byś pod uczył. Ja bym dobrze ustawił gaźnik(iglice doswiadczalnie) i sprawdził czy lewego nie łapie

Ogara 205 3 miechy grudzien,styczen,luty naprawiałem generalke zrobiłem i poszedł na sell za 400 Big Grin A mi juz się nie chce bo teraz 7 dzień go robie Tongue


RE: Problem z mocą i obrotami - bartoszek5k - 04-05-2014 21:45:09

Jak jeszcze nie dałeś to zobacz chociaż to lewe powietrze bo to 2 minuty roboty a możesz zaoszczędzić

Ja generalkę też w ogarze kończę teraz zacząłem w ferie (luty)