Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Światła. Nowa żarówka nie działa. POMOCY! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Światła. Nowa żarówka nie działa. POMOCY! (/showthread.php?tid=25097)



Światła. Nowa żarówka nie działa. POMOCY! - Grubek15 - 26-04-2014 08:30:35

Miałem starą spaloną żarówkę w motorynce. Wyjąłem ją była cała czarna , poodpinałem te kabelki od klosza masa itp. Dałem nową taką samą żarówkę i światła nadal nie działają nie wiem czy ja coś źle robie , lub poprostu źle składam ;/ Macie jakieś schematy jak to powinno być?;/


RE: Światła. Nowa żarówka nie działa. POMOCY! - bartoszek5k - 26-04-2014 11:15:25

Wpisz schemat instalacji pony i poszukaj ewentualnie jak masz żółtą książkę od Rometa to też tak znajdziesz


RE: Światła. Nowa żarówka nie działa. POMOCY! - Grubek15 - 26-04-2014 11:21:03

Nie nie mam żadnej książeczki, ok spróbuje znaleźć.
Jak wsadziłem żarówke i wszystkie kable podłączyłem to nie świeci ;/


RE: Światła. Nowa żarówka nie działa. POMOCY! - simi81 - 26-04-2014 12:31:42

po co odpinałeś kable? masz może styki zaśniedziałe, przejedź papierem ściernym.


RE: Światła. Nowa żarówka nie działa. POMOCY! - Grubek15 - 26-04-2014 13:41:21

Ok są 2 kable do podłączenia. I są jeszcze druciki takie. U mnie od kabla masy jest odstający, a ten drugi jest przyciśnięty w żarówkę. Tak powinno być i ,żeby lampa działała musi być przykrecona i musi czegoś dotykać w środku czy powinna działać nie przykręcona?


RE: Światła. Nowa żarówka nie działa. POMOCY! - Bartek - 26-04-2014 16:08:42

Proszę
Szukanie schematu na googlach nie boli


RE: Światła. Nowa żarówka nie działa. POMOCY! - Grubek15 - 26-04-2014 17:35:21

Teraz to nawet tego skręcić nie mogę, japierdole.. ADMIN BANUJ...
Czy to tak powinno być,że przykręca się tą kopułke na 2 śrubki?? Było skręcone ok, a jak się chce teraz skręcić nie ma gwintu żadnego ,żeby się lampa trzymała ;//


RE: Światła. Nowa żarówka nie działa. POMOCY! - romek - 26-04-2014 22:14:48

Jaką kopułkę? Pamiętaj, że ten dolny przewód od żarówki musi iść do masy, może go przypadkiem wyrwałeś? A tak wgl to to że coś jest nowe nie oznacza że musi być sprawne :>