Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Mińsk 125 (400a) problem z wkręcaniem na obroty. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Mińsk 125 (400a) problem z wkręcaniem na obroty. (/showthread.php?tid=24748)



Mińsk 125 (400a) problem z wkręcaniem na obroty. - Ogier205 - 15-04-2014 23:08:47

Witam. Mam problem z mińskiem, a mianowicie z wkręcaniem na obroty. Mińsk odpala z kopki, ale nie zawsze za pierwszym, czasem trzeba się trochę nakopać żeby odpalił. Problem wygląda tak, że jak go odpalę i dodam mu tak połowę gazu to motor zaczyna się dławić i nie wkręca się na obroty i gaśnie, natomiast jak puszczę gaz silnik pracuje dalej. Tak samo jest podczas jazdy. Kiedy ruszę z miejsca i dam mu trochę więcej gazu zaraz zaczyna go dławić i gaśnie, a jak puszczę gaz to chodzi dalej. Zmieniałem świece, ale to nic nie dało, wymieniałem także cewkę butelkową, ale też nic, zapłon ustawiłem 2,5mm przed GMP i nic to nie dało. Nawet, gdy ustawię go inaczej jest nadal ten sam problem. Nie wiem już co robić, brakuje mi pomysłów. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to proszę o pomoc, bo bardzo trudno mi go ogarnąć. Dodam, że kranik jest nowy ma tydzień, ale dla pewności go przeczyściłem lecz to nic nie dało.


RE: Mińsk 125 (400a) problem z wkręcaniem na obroty. - kokosek - 15-04-2014 23:27:22

Znawcą mińsków nie jestem ale moim zdaniem,
Zacznij od wyczyszczenia/wyregulowania gaźniku. Następnie filtry powietrza i inne o ile takowe są..
Świeca duża przerwa mała przerwa itd... A w ostateczności moduł może on go blokuje.


RE: Mińsk 125 (400a) problem z wkręcaniem na obroty. - Ogier205 - 15-04-2014 23:34:20

Gaźnik czyściłem jakieś 4 dni temu i nawet dałem nową uszczelkę. Jakkolwiek próbuję regulować ten gaźnik czy wykręce o 2,5 obrota czy o 0,5 czy o 1 i tak od początku mińsk chodzi tak samo czyli dławi się. Filtr powietrza nic nie daje i po zdjęciu go nadal jest to samo. Przerwę na świecy zmieniałem, zwiększałem i jest taka sama iskra, nie jest za duża, ale bardzo mała też nie jest, taka średnia, ale mogłaby być lepsza. Zmieniałem nawet kabel W/N i fajkę i to nic też nie dało, a co do modułu to właśnie nie mam pojęcia, bo jeszcze go nie sprawdzałem. Te objawy mogą być wywołane przez uszkodzony moduł?


RE: Mińsk 125 (400a) problem z wkręcaniem na obroty. - kokosek - 15-04-2014 23:46:11

Myślę że tak, gdzieś czytałem właśnie o uszkodzonym module i takich objawach tylko nie wiem czy to był mińsk :F , Myślę że warto zaryzykować. O świecy wspomniałem bo czasami tak bywa.
Silnik oceniasz na dobrą kondycję? jeśli tak próbuj z modułem.


RE: Mińsk 125 (400a) problem z wkręcaniem na obroty. - Ogier205 - 15-04-2014 23:55:10

Silnik ma bardzo dobre przyspieszenie i bardzo ładnie się zbiera, bo jakiś czas chodził ładnie dopóki nie nadszedł ten problem. Jedynie może trochę bierze olej, bo od strony kopki widać że jest mokro i sączy się olej i trochę dymi nawet, gdy wleje mniej oleju czyli musi brać olej delikatnie. Ale silnika nie rozbierałem. Biegi nie wypadają, wchodzą dobrze.


RE: Mińsk 125 (400a) problem z wkręcaniem na obroty. - kokosek - 15-04-2014 23:57:41

w chartach oryginalne moduły szybko podobno padały, w mińskach nie wiem czy nie było podobnie.
Zgadaj z Bigsoftem, lub ktoś z forum miał do sprzedania taki moduł.
Wydaje mi się że to to.


RE: Mińsk 125 (400a) problem z wkręcaniem na obroty. - Ogier205 - 16-04-2014 00:04:59

Ok, rozumiem. W takim razie spróbuję z tym modułem, bardzo możliwe, że to jest przyczyną. Dzięki za odpowiedź.


RE: Mińsk 125 (400a) problem z wkręcaniem na obroty. - BigSoft - 16-04-2014 21:40:58

Możliwe, że to moduł lub któryś element z nim współpracujący. Szkoda, że nie ma filmiku, albo samego audio. Łatwiej by było ocenić "na słuch" co się dzieje.


RE: Mińsk 125 (400a) problem z wkręcaniem na obroty. - Ogier205 - 25-04-2014 00:30:41

Przepraszam, że tak długo się nie odzywałem, ale bardzo mało czasu było. Tutaj jest filmik jak chodzi :

http://www22.zippyshare.com/v/77213001/file.html