Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wyważanie wału, ktoś kto zna się na wyważaniu wału... - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Wyważanie wału, ktoś kto zna się na wyważaniu wału... (/showthread.php?tid=24485)



Wyważanie wału, ktoś kto zna się na wyważaniu wału... - lada97 - 07-04-2014 17:38:15

i odpowie mi na kilka pytań.


RE: Wyważanie wału, ktoś kto zna się na wyważaniu wału... - Lagoon - 07-04-2014 22:56:28

To zadaj je najpierw Wink


RE: Wyważanie wału, ktoś kto zna się na wyważaniu wału... - stqc - 08-04-2014 19:25:52

W jakim celu chcesz to zrobić Tongue


RE: Wyważanie wału, ktoś kto zna się na wyważaniu wału... - lada97 - 08-04-2014 20:08:56

Już sobie uświadomiłem że sam to nie zrobię ale chciałbym się dowiedzieć:
Czy wał wyważony na 0% jest dobrym rozwiązaniem (doszedłem do wniosku że raczej nie ale wolałbym się upewnić. np. https://www.youtube.com/watch?v=N4LNdkPuwlo )

I taki jeden wniosek się nasuwa wał np. Wał jest cięższy na korbowodzie i za każdym razem zjeżdża w dół jak wolno zwisa, teoretycznie bez obciążenia przy dużych obrotach (i bez kompresji) dodatkowo wyważając na 0% to by się sprawdziło bo siły by się równoważyły. Ale gdy dodamy kompresję z dwóch stron w komorze korbowej i w cylindrze wydaje się że wał musi mieć trochę cięższą stronę gdzie jest sworzeń i korbowód bo siła kompresji równoważy (przy dobrym wyważeniu) drgania.


RE: Wyważanie wału, ktoś kto zna się na wyważaniu wału... - stqc - 08-04-2014 22:40:52

Ale co chcesz konkretnie zrobić ^^


RE: Wyważanie wału, ktoś kto zna się na wyważaniu wału... - lada97 - 08-04-2014 22:48:24

Czy ktoś potwierdzi to co myślę, czy źle myślę Big Grin
Bo chciałbym żeby silnik który poskładam przejechał te ponad 10 tyś kilometrów.


RE: Wyważanie wału, ktoś kto zna się na wyważaniu wału... - stqc - 09-04-2014 08:04:16

Jeżeli silnik seryjny to można tylko wycentrować wał i nic więcej Tongue Jeżeli dajesz inny tłok to poprostu zmniejsza jego masę do masy oryginału, wywarzanie wału to nie taka prosta sprawa, a tym bardziej w domowych warunkach


RE: Wyważanie wału, ktoś kto zna się na wyważaniu wału... - Patryk82 - 09-04-2014 19:50:04

Ale wszystko się da, więc jeśli pyta, to pozwól, aż ktoś mu udzieli odpowiedzi.
W pewnych przypadkach samo odchudzenie tłoka nie wystarczy.