Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Chart] Problem z odpalaniem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Chart] Problem z odpalaniem (/showthread.php?tid=24354)

Strony: 1 2


Problem z odpalaniem - bajbukaj - 03-04-2014 20:03:46

Mam mały problemik, a dotyczy on odpalania mojego Charta. Jakiś czas temu Chart miał robiony szlif, jest na dotarciu jeszcze. Do tej pory Chart odpalał po przelaniu za 1 bądź drugim razem. Pewnego razu podczas jazdy po prostu wydał z siebie głuchy dźwięk(tak, jakby skończyło się paliwo/świeca). Paliwo jest całkiem sporo nawet, gaźnik się przelewa. Świecę też zmieniłem. Wreszcie udało mi się odpalić, ale podczas dodawania gazu Chart się dusił, a bez dodawania gasł Tongue Dojechałem jakoś do domu, zostawiłem go na chwilę i spróbowałem odpalić. Nie odpalił z kopa, dopiero gdy zapaliłem go z pychu właściwie od razu zastartował i chodził już normalnie. Przejechałem się kawałek, zachowywał się super. Zgasiłem, normalnie odpaliłem z kopa. Przejechałem się dość spory kawałek ii stało się to samo, zadławił się i już nie odpalił. Nawet z pychu. Jakieś porady? Iskra słaba, gaźnik zatkany?


RE: Problem z odpalaniem - atlanta125 - 03-04-2014 21:29:40

zerknij na zapłon gaźnik zwiększ dawkę paliwa zobacz czy guma od filtra nie spadła czy dobrze łączy ja mam podobnie tylko u mnie jak zapali to jedzie bez problemu , też muszę to zbadać.


RE: Problem z odpalaniem - bajbukaj - 03-04-2014 21:32:46

Z gumą od filtra powietrza jest jeszcze inna sprawa. Gdy ją założyłem, chart kompletnie się dusił.


RE: Problem z odpalaniem - BigSoft - 03-04-2014 21:33:55

Poza gaźnikiem i świecą, przyczyna może tkwić w cewce butelkowej (wysokiego napięcia) lub, w którejś w prądnicy (impulsator/zasilająca).

Poprawne rezystancje cewek:
- zasilająca: 700-750Ω;
- impulsator ok 28Ω.

Jeszcze w grę wchodzi moduł. Dawno temu zagłębiłem się w temat i odkryłem, że moduły mają taką wredną wadę fabryczną, że mogą działać, nagle przestać i np na drugi dzień znów zadziałać i pracować miesiącami itd.


RE: Problem z odpalaniem - minu07 - 03-04-2014 21:44:08

jaki masz gaznik?


RE: Problem z odpalaniem - bajbukaj - 03-04-2014 22:33:26

Gaźnik Bing Smile


RE: Problem z odpalaniem - minu07 - 03-04-2014 22:47:12

zobacz impulsator(czarna cewka w iskrowniku)- może sie odlutował i nie łaczy dobrze.


RE: Problem z odpalaniem - emilson14 - 03-04-2014 22:52:56

Miałem podobny problem i on dotyczył tłumika który był kompletnie zapchany przez co się dusił od czasu do czasu aż się porządnie nie zapchał i nie mogłem go zapalić. Jeśli mówię źle to przepraszam za spam Wink


RE: Problem z odpalaniem - Patryk82 - 03-04-2014 23:35:15

BigSoft, ja to nazywam klasycznym paradoksem Rometa, również spotkałem się z takim czymś, powiem więcej, jeden moduł nie chodził u mnie, w innym charcie oraz stelli tak, natomiast moduł od stelli, który w niej nie działał, działał u mnie, aż nagle przestał i nie zdziwiłbym się, gdyby nagle był sprawny :F


RE: Problem z odpalaniem - bajbukaj - 04-04-2014 00:02:11

Mam nadzieję, że to nie jest ani moduł ani cewka, bo to nie są tanie rzeczy Tongue A tak na serio to sprawdzę to jutro, gdybym miał garaż pod ręką to zrobiłbym wszystko naraz, dla pewności. Jednak spartańskie warunki Krakowskiego blokowiska trochę mnie ograniczają Tongue


RE: Problem z odpalaniem - Patryk82 - 04-04-2014 00:09:24

Nowy moduł to na dobrą sprawę koszt niecałych 30zł, jeśli masz sklep z częściami do skuterów to od ręki, wystarczy trochę pomyśleć Wink


RE: Problem z odpalaniem - BigSoft - 04-04-2014 21:53:23

(03-04-2014 23:35:15)Patryk82 napisał(a):  BigSoft, ja to nazywam klasycznym paradoksem Rometa, również spotkałem się z takim czymś, powiem więcej, jeden moduł nie chodził u mnie, w innym charcie oraz stelli tak, natomiast moduł od stelli, który w niej nie działał, działał u mnie, aż nagle przestał i nie zdziwiłbym się, gdyby nagle był sprawny :F

Tak jak pisałem, one mają pewną wadę fabryczną, której skutki mogą pojawić się nagle, albo wcale się nie pojawić, albo występować okresowo itd, totalna loteria Wink


RE: Problem z odpalaniem - axelbenq - 04-04-2014 22:06:21

Wszystkie podzespoły do nowej płytki od ręki dostaniesz na elektro-giełdzie w Krakowie, koszta to naprawde kilka złotych, więc warto spróbować samemu coś zdziałać Smile


RE: Problem z odpalaniem - bajbukaj - 04-04-2014 22:33:12

Głównym problemem jest to, że nie jestem u siebie na działce gdzie mam garaż. Więc muszę jakoś zaplanować co zrobię najpierw, bo miejsce mam ograniczone Tongue


RE: Problem z odpalaniem - stqc - 04-04-2014 23:25:06

jakby cie interesoalo to naprawiam takie modulyWink Bigsoft te moduly tak jakby "sie wzbudzaly" winny jest podobno tyrystor, na bt151 podobno to sie nie dziej