Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Linka sprzęgła - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Linka sprzęgła (/showthread.php?tid=24327)



Linka sprzęgła - jakubekcz2697 - 02-04-2014 20:55:33

Witam wszystkich Smile Mam Rometa Ogara 205 z 88 roku Tongue :F otóż moim problemem jest wyregulowanie sprzęgła. Jak wiadomo sprzęgło reguluje się poprzez wykręcanie śruby na dole pod silnikiem i jednoczesne naciąganie linki. Podczas gdy wykręcam śrubę i linka sie naciąga rączka sprzęgłą zaczyna powoli odbijać Smile ale to nic nie daje, bo moge tą śrube całkiem wykręcić do oporu, a gdy wcisnę rączke sprzęgła do końca, linka nie odbije Sad Czyli nie da sie jej bardziej naciągnąć, ponieważ nawet całkotwie wykręcenie śruby nie powoduje dobrego naciągnięcia linki. Pondto pancerz linki nie powinien wychodzić z rączki sprzęgła ani nie powinien wychodzić z tej śruby regulacyjnej pod silnikiem, Pancerz powinien byc sztywyny, natomiast u mnie jest luźny Sad Czy ktoś ma jakiś pomysł, jakąś radę? Bo ja już nie wiem co robić naprawde, z góry dziękuje pozdrawiam Smile


RE: Linka sprzęgła - Jakchwal205 - 02-04-2014 21:29:56

a sprężyna w sprzęgle zdejmij kape i spr.


RE: Linka sprzęgła - Damian4570 - 02-04-2014 21:41:40

Z kapy wyjmij popychacz sprzęgła i po prostu zmień jego pozycję, na tą bardziej oddaloną od silnika. Prawdopodobnie to jest przyczyną ok


RE: Linka sprzęgła - jakubekcz2697 - 02-04-2014 22:37:50

(02-04-2014 21:41:40)Damian4570 napisał(a):  Z kapy wyjmij popychacz sprzęgła i po prostu zmień jego pozycję, na tą bardziej oddaloną od silnika. Prawdopodobnie to jest przyczyną ok

w sensie na jaką pozycję? Smile chodzi Ci o ten cały wodzik, czy o ten bolczyk w środku, który jest popychany przez to ramie i dociska tarcze? Big Grin

w sensie na jaką pozycję? Smile chodzi Ci o ten cały wodzik, czy o ten bolczyk w środku, który jest popychany przez to ramie i dociska tarcze? Big Grin