Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Chart] Składanie silnika. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Chart] Składanie silnika. (/showthread.php?tid=24246)



Składanie silnika. - SaltKiller - 30-03-2014 20:20:49

Witam wszystkich!
Mam o to taki problem składam sobie drugi silnik do charta(pierwszy raz 027, ze starszymi modelami miałem do czynienia np.019, s-38). Skrzynię całą poprawnie złożyłem, tak że wodzik może przesuwać te dwie zębatki.

Wszystko fajnie tylko ,że nie wiem jak założyć kosę zmiany biegów na to "kółeczko" co jest połączone z wodzikiem. Czy te dwa zęby mają być założone na tych dwóch bolcach na tym "kółeczku" czy jak, bo za chiny nie mogę tego pojąć . Jeśli ktoś mógłby podesłać dokładne zdjęcie jak to wygląda, albo jak to się zakłada to był bym wdzięczny, ponieważ chcę ten silnik założyć do ogara 205(tymczasowo,ponieważ do silnika z ogara brakuje mi całej góry->głowica itp., a dostałem go za darmo.).
Mecze się już z nim drugi dzień. I jeszcze jedno pytanie czy mogę założyć zapłon platynkowy z ogara wraz z magnetem (czy wał będzie wtedy dobrze wyważony) bo na razie mam tyko taki zapłon dostępny.

Jeśli ten temat był już to proszę o usunięcie go.


RE: Składanie silnika. - Kawka - 31-03-2014 01:31:04

Zapłon platynkowy spokojnie wejdzie, tylko z magnetem z krzywką, a nie od charta. Jak będziesz regulował zapłon to sprawdź czy Ci się rozwierają platynki przed GMP i czy jak kręcisz jest jakiś ruch w dolnym położeniu tłoka? Bo u mnie coś z tym nie halo po zimie i też lekko sie rozwierają.

Z kosą ktoś wstawiał całą relację jak to działa i filmikiem ale nie mogę znaleźć na yt. Wpisz w wyszukiwarkę na forum Smile


RE: Składanie silnika. - charper - 31-03-2014 02:15:57

ja kosę zwyczajnie nałożyłem na te kółeczko i działa.
Tylko do platynkowego zapłonu nie wkładaj magneta od charta.


RE: Składanie silnika. - SaltKiller - 31-03-2014 20:18:27

Magneta z charta to wiem że nie mogę wstawić bo nie ma takiego "cycka", który platycki porusza. A ten filmik to na yt czy na naszym forum ?
Panowie nie che żebyście uznali to za nabijanie postów, ale teraz wstawiam zdjęcie z neta, które ukazuje mój problem. Chodzi o te zaznaczone punkty, czy te dwa zęby mają wejść na te dwa bolce?, jeśli tak to mi nie chcą wejść
Proszę :



RE: Składanie silnika. - SaltKiller - 04-04-2014 19:56:58

Ale te dwa bolce na tym kółeczku mają być pomiędzy zębami kosy ?


RE: Składanie silnika. - charper - 04-04-2014 19:59:43

tak tak tak (za krotka wiadomosc)


RE: Składanie silnika. - bubel500 - 04-04-2014 20:03:49

Bolce na kółku muszą być w równej odległości od ząbków kosy, nie pamiętam na jakim biegu się sprawdza, chyba na 2. Wtedy będą biegi dobrze wchodzić.


RE: Składanie silnika. - Stachu.G - 04-04-2014 22:02:05

Regulacja była już kilkukrotnie poruszana. Kose załóż normalnie ona sama się "ustawi".


RE: Składanie silnika. - SaltKiller - 05-04-2014 20:42:33

Tylko że ja mam problem założyć te zęby na tą kosę i to jest mój problem Big Grin
A te zęby są na dwójce że tak powiem poziomo do silnika ustawione.