Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
ogólne pytania - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: ogólne pytania (/showthread.php?tid=24033)



ogólne pytania - M_Bambo - 23-03-2014 19:31:38

Witam mam zamiar jak pojadę w tym roku do babci na wakacje trochę rzeczy zmienić w moim komarze a mianowicie:
1. dać mu tłumik z simsona bo ten oryginalny co mam jest przebity na wylot i głośny znalazłem już fajny tłumik za 50zł do negocjacji
2.wymienić gaźnik na K60B (Silnik S38) czytałem ze jeżeli ktoś ma zamiar kupić gaźnik to warto w niego zainwestować w okolicy mam sklep kosztuje 72 zł
3.wymienić zębatki + łańcuch zębatki Z przodu 12z z tyłu 38z, nie mam jak sprawdzić ale chyba fabrycznie w tym silniku z przodu zębatka jest 11z?

jakie jest wasze zdanie na temat tych zmian


RE: ogólne pytania - Magister - 23-03-2014 19:37:46

1 lepiej orgilalny simsonowski nic nie da a poza tym 50 to duzo za duzo
2 w $38 to nic nie da a jesli juz to lepiej orginalna uzywke niz china


RE: ogólne pytania - krzysiu1505 - 23-03-2014 19:38:27

1. Może być, z tym że trzeba też kolanko od simsona wsadzić, jak się już taki tłumik zamontuje, to będzie komar ciszej chodzić, i (co już zależy od gustu) będzie ładniej wyglądać
2. Lepiej nie, te "ruskie" gaźniki obecnie sprzedawane pochodzą zwykle z chin, a ich jakość jest adekwatna do kraju podchodzenia. Gaźnik od komara jest dobrym gaźnikiem, jeśli się nie tuninguje silnika to nie warto go zmieniać.


RE: ogólne pytania - M_Bambo - 23-03-2014 21:37:11

o takie odpowiedzi mi chodziło zrezygnuje z zmiany zębatki i gaźnika mam w nim oryginalny gm12 wiec tak zostawię,tylko tłumik zmienię zobaczę jeszcze ale chciałem od dłuższego czasu kupić od Simsona wiem ze są problemy żeby dopasować je do kolanka od komara ale myślę ze dam rade.


RE: ogólne pytania - bartoszek5k - 23-03-2014 22:02:41

Gazior możesz dać gm13 zawsze to coś. Tłumik to opcjonalnie jak kto lubi mocy nie doda


RE: ogólne pytania - simi81 - 23-03-2014 22:18:51

Na tłumiku z simka będzie troche ciszej chodzić, nic po za tym.