Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ważne pytanie. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Ważne pytanie. (/showthread.php?tid=23997)



Ważne pytanie. - RaFicki - 22-03-2014 19:54:59

Siemaneczko

Zakupiłem cewkę zapłonową z alledrogo, ale to chińskie gówno było za duże i zacząłem szlifować, najpierw trochę zeszlifowałem, żeby tylko się zmieścił iskrownik w magnecie, ale to strasznie tarło, więc szlifnąłem po raz drugi i tu już dużo więcej, a gdy założyłem magneto to nie było iskry :/ i zapomniałem dodać, że po pierwszym szlifnięciu cewki była iskra, jednynie tarło. I tu pytanie, czy mogło się zdarzyć, że za dużo zeszlifowałem i przez to nie ma iskry?


RE: Ważne pytanie. - Jakchwal205 - 22-03-2014 20:01:03

prawdopodobnie tak też kupiłem taką cewke musiałem szlifować była iskra ale słaba założyłem i po pewnym czasie urwał sie gwint przy cewce na kabel do wywalenia Sad


RE: Ważne pytanie. - RaFicki - 22-03-2014 20:50:58

Iskra już jest, ale mam jeszcze jeden problem : zakupiłem filtr paliwa, połączyłem wszystko itp, ale do tego filtra paliwo nie wlatuje xd odłącze go to leci z wężyka, a jak podłącze to doleci do połowy filterka i dalej nie. Czym to może być spowodowane?


RE: Ważne pytanie. - Hubinho - 22-03-2014 21:21:49

Jak masz pół filtra paliwa, to już więcej nie wleci. Przejedź się kawałek i zobacz, czy będą problemy z paliwem.


RE: Ważne pytanie. - Rafku - 23-03-2014 11:31:12

Dokładnie, też się drążyłem, ale można powiedzieć, że gaźnik "zasysa" te paliwo z filterka heh Tongue