Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Składanie ogara 200 silnik itp - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Kosz (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Składanie ogara 200 silnik itp (/showthread.php?tid=23950)



Składanie ogara 200 silnik itp - sysio_21 - 20-03-2014 21:07:59

Witam dostałem w spadku (przy okazji) ogara 200, postanowiłem go naprawić. Kiedyś jakiś dzieciak go zatarł po pożyczeniu a później jakiś debi*** poskładał tak ,że żaden bieg nie wchodził do tego pourywał nie wiem jak przewody w iskrowniku i zostało mu kilka część :/ chyba na pamiątkę Big Grin. Wyczytałem bardzo dużo z tego forum dlatego poradziłem sobie z rozpołowieniem karterów ściąganiem magneta itp teraz czas na składanie i oczywiście problemów kilka.

1) Pierwszy to przy rozpoławianiu choinka ocalała, ale wypadły przy okazji dwie jakieś podkładki nie wiem skąd Sad palcem na zdjęciu wskazuję gdzie pasuje ta grubsza ale czy ona tu i czy na pewno ma być ? nie wydaje mi się żeby spełniała jakąś tu funkcję zwłaszcza ,że na tym wałku opada do końca a ta mała to już zagadka nigdzie nie pasuje i dziwne że wypadła z silnika ? może to spod automatu ?a takie wrażenie było że z silnika wypadła ?

2) automat ma ząbki, mój był w takiej pozycji a przy składaniu powinien być tak jak jest czy może inaczej ? (pytam bo biegi nie wchodziły) do tego nie wiem który bieg zazębia się z jaką zębatką a składa się go ponoć na 1 biegu ?(jakiś link do schematu ? ) I czy można przed złożeniem karterów do kupy jeszcze sprawdzić ostatecznie czy biegi wchodzą i jak ? Aha tak jak jest na zdjęciach to który to bieg jest ?

3) nieszczęsny iskrownik Sad co gdzie ma iść ? jakiś schemat ?
na zdjęciu widać problem:
- znak "?" co to w ogóle jest i do czego ?
- nr.1 i 2 tu jak rozumiem podłączam przewody te co wychodzą dwa z silnika na instalacje ?
- nr.3 sterczy tu cienki dosyć miedziany bolec ??? co to ???
- nr 4 jest tu nalana cyna ale nie ma kabelka żadnego Sad gdzie ma iść i skąd ten kabelek i czy w ogóle ?
- nr.5 to samo ten tu czego i do czego ?
- nr 6 jak w przypadku 4 nalana cyna i co dalej ?

Później zapytam o resztę żeby się nie pomieszało Big Grin z góry dziękuję

[attachment=5365]
[attachment=5366]
[attachment=5367]
[attachment=5368]
[attachment=5369]


RE: Składanie ogara 200 silnik itp - sysio_21 - 21-03-2014 16:52:09

Post został przeniesiony z przyczyny braku odpowiedzi do działu technicznego! Proszę o usunięcie tego samego posta z działu początkujący dziękuję.


RE: Składanie ogara 200 silnik itp - BigSoft - 21-03-2014 19:52:33

Od przenoszenia postów są moderatorzy, którym należy zgłosić prośbę o przeniesienie, a nie dublować posty. To tak na przyszłość Wink Ten temat leci do kosza.