Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
prawo jazdy AM - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: prawo jazdy AM (/showthread.php?tid=23764)

Strony: 1 2


prawo jazdy AM - MrGrzybu - 15-03-2014 21:38:27

Siemka, przymierzam się do kursu na prawo jazdy i mam pytanie: z racji tego że mam ogara, mam skrzynię manualną i nie wiem czy jak zdam na automacie to nie będe miał wpisu w prawku że mam uprawnienia tylko na automat?


RE: prawo jazdy AM - theogarowiec - 15-03-2014 21:39:14

A co to ma do rzeczy?


RE: prawo jazdy AM - simon1998 - 15-03-2014 21:40:05

Nie Big Grin no co ty Big Grin motorower to motorower Big Grin


RE: prawo jazdy AM - MrGrzybu - 15-03-2014 21:41:03

latałem po google i gdzieś przeczytałem, że gdy zdam na automacie to bede miał wpis że mam uprawnienia tylko na automat i nie wiem czy to prawda


RE: prawo jazdy AM - romek - 15-03-2014 21:41:44

W przypadku samochodów takie coś faktycznie ma zastosowanie:

Cytat:10.02 – automatyczna zmiana biegów

I w sumie to dobre pytanie. Choć myślę że raczej nic takiego ci nie wpiszą. W każdym razie lepiej się wcześniej zapytaj o to, a jeśli rzeczywiście by ci takie coś wpisali to musiałbyś się dowiedzieć jak się ma sprawa z nauką i zdawaniem na własnym pojeździe.


RE: prawo jazdy AM - kamil97 - 15-03-2014 21:41:55

To nie ma nic do rzeczy xd.

Będziesz mógł poruszać się wszystkimi pojazdami nie przekraczającym pojemność 50ccm.


RE: prawo jazdy AM - MrGrzybu - 15-03-2014 21:48:32

dzięki, ale czy może mógłby sie wypowiedzieć jeszcze ktoś kto ma prawko AM?


RE: prawo jazdy AM - godzix - 15-03-2014 21:52:53

Nie, nie wpisują czegoś takiego. Zdajesz na manualnu, i potem możesz jechać każdym motorowerem, jak i z manualnem, jak i z automatem.


RE: prawo jazdy AM - skalpel155 - 15-03-2014 21:56:14

(15-03-2014 21:41:44)romek napisał(a):  W przypadku samochodów takie coś faktycznie ma zastosowanie:

Cytat:10.02 – automatyczna zmiana biegów

I w sumie to dobre pytanie. Choć myślę że raczej nic takiego ci nie wpiszą. W każdym razie lepiej się wcześniej zapytaj o to, a jeśli rzeczywiście by ci takie coś wpisali to musiałbyś się dowiedzieć jak się ma sprawa z nauką i zdawaniem na własnym pojeździe.

Więcej myśl, mniej pisz. To o czym napisałeś ma zastosowanie bodajże w Ameryce, chociaż nie jestem tego pewien. Mają to z racji tego że od podstaw jeżdżą automatem, są leniwi i otyli i manual to tam rzadkość.

Do autora: będziesz miał wbitą kategorię AM uprawniającą do kierowania POJAZDEM NIE PRZEKRACZAJĄCYM POJEMNOŚCI 51ccm oraz prędkości 45km/h. Będziesz mógł jeździć za równo sedesem jak i ogarem, a nawet microcarem (małą pralką na 4 kółkach z dachem) Smile

PS:temat proponuje do Trudnych spraw bo nawet się pośmiałem czytając Big Grin


RE: prawo jazdy AM - romek - 15-03-2014 22:16:22

Słodki przyjacielu, to ty najpierw pomyśl co napiszesz. Jest lista ograniczeń które wynikają z różnych powodów np. stanu zdrowia. Ja np. w kategorii B mam 01.06 - muszę jeździć w okularach.

http://mojafirma.infor.pl/moto/prawo-jazdy/formalnosci/98273,Symbole-ograniczen-w-prawie-jazdy.html

Akurat w tym przypadku jest tak że można się uczyć i zdawać automatem, ale potem nie można już dosiąść pojazdu z manualem. Oczywiście mówię tu o samochodach osobowych.


RE: prawo jazdy AM - skalpel155 - 15-03-2014 22:23:10

(15-03-2014 22:16:22)romek napisał(a):  Słodki przyjacielu, to ty najpierw pomyśl co napiszesz. Jest lista ograniczeń które wynikają z różnych powodów np. stanu zdrowia. Ja np. w kategorii B mam 01.06 - muszę jeździć w okularach.

http://mojafirma.infor.pl/moto/prawo-jazdy/formalnosci/98273,Symbole-ograniczen-w-prawie-jazdy.html

Akurat w tym przypadku jest tak że można się uczyć i zdawać automatem, ale potem nie można już dosiąść pojazdu z manualem. Oczywiście mówię tu o samochodach osobowych.

Słodkości może na później.. Okulary okularami. ojciec miał, po upłynięciu tych kilku lat, przy wymianie prawka mu to zdjęli. Do tej pory nie spotkałem się z tym, by ktoś miał wbity symbol na automat. w polsce sie tego nie stosuje na masową skalę, (albo nawet w cale<-tego nie wiem z powodu wczesniej opisanego) bo pojazdy są zróżnicowane. Zamiast bazować na informacjach z internetu patrz na to co się dzieje dookoła w realu.

A no i właśnie, tyczy się samochodów osobowych, więc nie siej zbędnego zamętu w temacie. Czternastolatek (autor tematu) pyta o tą konkretnie kategorię (AM) a nie o kategorię B, C czy inne Smile


RE: prawo jazdy AM - Damian4570 - 15-03-2014 22:42:59

(15-03-2014 21:41:44)romek napisał(a):  W przypadku samochodów takie coś faktycznie ma zastosowanie:

Cytat:10.02 – automatyczna zmiana biegów

I w sumie to dobre pytanie. Choć myślę że raczej nic takiego ci nie wpiszą. W każdym razie lepiej się wcześniej zapytaj o to, a jeśli rzeczywiście by ci takie coś wpisali to musiałbyś się dowiedzieć jak się ma sprawa z nauką i zdawaniem na własnym pojeździe.
To jest KOD, który wpisuje lekarz z uprawnienie, do badania kierowców -w przypadku, gdy masz spowolniony refleks lub jesteś inwalidą... Teraz byłem na takim badaniu i też mam coś wpisane, z tym że jest to nakaz jazdy w okularach lub soczewkach xD


RE: prawo jazdy AM - mikbow - 15-03-2014 22:53:43

a ja żeby nie tworzyć nowego tematu zadam swoje pytanie: czy można zdawać na swoim pojeździe ?


RE: prawo jazdy AM - Krzychu00 - 15-03-2014 22:54:37

Zależy gdzie najczęściej się zdaje na ogarze 900


RE: prawo jazdy AM - bartoszek5k - 16-03-2014 00:26:57

(15-03-2014 21:56:14)skalpel155 napisał(a):  Więcej myśl, mniej pisz. To o czym napisałeś ma zastosowanie bodajże w Ameryce, chociaż nie jestem tego pewien. Mają to z racji tego że od podstaw jeżdżą automatem, są leniwi i otyli i manual to tam rzadkość.

Do autora: będziesz miał wbitą kategorię AM uprawniającą do kierowania POJAZDEM NIE PRZEKRACZAJĄCYM POJEMNOŚCI 51ccm oraz prędkości 45km/h. Będziesz mógł jeździć za równo sedesem jak i ogarem, a nawet microcarem (małą pralką na 4 kółkach z dachem) Smile

PS:temat proponuje do Trudnych spraw bo nawet się pośmiałem czytając Big Grin
Niby szczegół ,ale pojemność nie może przekraczać 50ccm a nie 51. Dlatego też np. 023 ma 49,8ccm albo 223 49,9ccm