Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Instalacja elektryczna - pomocy ! :F - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Instalacja elektryczna - pomocy ! :F (/showthread.php?tid=23589)



Instalacja elektryczna - pomocy ! :F - Pompuś - 10-03-2014 21:42:26

Problem jest. Mam jakąś kombinowaną instalkę w Suzuki Rg 80. Pobawiłem sie i doszedłem do kabla, który daje prąd. Podłączyłem go do cewko-modułu. Także prąd jest, mase też podłączyłem. I jest problem. Na samym kablu prąd jest cały czas, ale Tylko raz na jakiś czas strzeli iskra na świecy. Cewko moduł jest padnięty? Czy co ? Wink


RE: Instalacja elektryczna - pomocy ! :F - BigSoft - 10-03-2014 22:04:09

Trochę informacji, z których niewiele wiadomo.

1. "kabel, który daje prąd" - co to za kabel, z akumulatora? Z prądnicy?
2. Cewko-moduł. Jaki tam jest zapłon? CDI zasilane z prądnicy czy z akumulatora? Podejrzewam, że to pierwsze.
3. Jakiś schemat elektryki by się przydał jeśli jest dostępny.


RE: Instalacja elektryczna - pomocy ! :F - Pompuś - 10-03-2014 22:17:41

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/aabae1161be2fd10.html Tu masz schemat. Tak, jest to kabel, który wychodzi z zapłonu. Jest kostka i obok osobny kabelek "Kóry daje prąd". Wink Podpowiesz coś? Całkowicie ciemny jestem. Big Grin


RE: Instalacja elektryczna - pomocy ! :F - simi81 - 11-03-2014 21:37:13

Poodlaczaj i podłącz na nowo też tak miałem w lc2 Big Grin a jak nie to coś masuje Smile

W innym przypadku cewka w/n


RE: Instalacja elektryczna - pomocy ! :F - BigSoft - 11-03-2014 21:57:42

Jeżeli tam nie ma impulsatora, to wygląda to na CDI typu magnet, czyli iskra występuje w momencie kiedy płynący prąd zmieni kierunek. Możliwe, że masz uszkodzony cewko-moduł.

W zależności od tego ile jest magnesów w kole magnesowym, tyle razy będzie występowała iskra na obrót wału. Zależność jest prosta:

- 2 magnesy - 1 iskra na obrót;
- 4 magnesy - 2 iskry na obrót.


RE: Instalacja elektryczna - pomocy ! :F - Pompuś - 12-03-2014 09:20:52

Są 2 pierdo**ięcia na obrót. :F Tak, też myślę, że cewko moduł. Spalony chyba jest...