Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kabelki-jak podłączyć? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: RTV i AGD PRL'u (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Kabelki-jak podłączyć? (/showthread.php?tid=23221)



Kabelki-jak podłączyć? - nie_mientki - 26-02-2014 18:07:28

Kombinuję sobie głośnik do CB. I tak. Mam kabelek ze starych słuchawek z trzema żyłami-zielona, czerwona i złota. W głośniku jak to w głośniku-dwa wejścia. Drogie Bravo, jak to połączyć?


RE: Kabelki-jak podłączyć? - kokosek - 26-02-2014 18:21:05

Stawiam na Czerwony i niebieski

"Oznaczenia na przewodach mają duże znaczenie z podłączeniami głośnik -wzmacniacz.Jak podłączysz odwrotnie też się nic nie stanie ale nie będzie jakości katalogowej i taka jaka ma być.(jakość)"

podłącz bateryjkę i popatrz na głośnik:

"Ustalenie polaryzacji głośnika polega na chwilowym podłączeniu go do źródła napięcia stałego i obserwacji ruchu, jaki wykona membrana.
Jeśli po chwilowym podaniu napięcia na styki głośnika membrana wychyli się na zewnątrz to w miejscu gdzie został przyłożony plus baterii jest też plus głośnika, dla sprawdzenia można podłączyć baterie odwrotnie wtedy membrana głośnika powinna zostać wciągnięta do wewnątrz."

z tego co mi wiadomo, i teraz doczytałem różnorodność w kolorach jest ogromna, dużych napięć nie ma itd i na to nie patrzą = wkładają co popadnie


RE: Kabelki-jak podłączyć? - nie_mientki - 26-02-2014 19:02:12

Olśniło mnie i sobie najzwyczajniej w świecie sprawdziłem sobie sprawdziłem sobie miernikiem. W jednym była przerwana masa-wyrzuciłem. W drugim nie działał jeden kanał-zmostkowałem, podpiąłem i gra. Dzięki za pomoc ale jeszcze nie zamykam-póki nie zadziała w 100% niech wisiBig Grin

Dzięki Kokosek!


RE: Kabelki-jak podłączyć? - tramwajarz - 28-02-2014 15:31:58

Cb ma najczęsciej jeden kanał,więc wtyk mono