Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Chart] Dziwny problem ze sprzęgłem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Chart] Dziwny problem ze sprzęgłem (/showthread.php?tid=22885)



Dziwny problem ze sprzęgłem - pedro716 - 16-02-2014 20:36:13

Pojeździłem dziś troche i sprzęgło zaczęło się zacinać. Klamka bez linki sie nie zacina, linka tez sie nie zacina i jak tą wajche od sprzęgła się obraca tez nie czuć zadnych zacięć. Jak wszystko sie połączy to się zacina, stawia taki opór, że aż plastikowa klamka pękła Angry . Niewiem czemu tak się dzieje.


RE: Dziwny problem ze sprzęgłem - skalpel155 - 16-02-2014 20:53:14

Trochę to dziwne... Plastikowa klamka? O.o WTF? Obejrzałeś pancerz czy nie ma gdzieś zagięcia? Przesmaruj linkę. Ja obstawiałbym jednak że możesz mieć trochę dogiętą tą wajchę od sprzęgła i ona szoruje, u siebie miałem też tak że się przycinała i wina była w tej wajsze.

PS: Zmieniłeś już klamke? Pomogło?


RE: Dziwny problem ze sprzęgłem - Stachu.G - 16-02-2014 20:55:43

To jaka klamka jest w charcie org? Drewnianafacepalm

Musisz zdjąć pokrywę od i zobaczyć co z wkładem skoro linka jest dobra i dźwignia w pokrywie lekko chodzi.


RE: Dziwny problem ze sprzęgłem - pedro716 - 16-02-2014 21:27:02

Po zmianie klamki na metalową i podpięciu linki przy naciskaniu czuc duzy opór i słychać metaliczne strzelanie z jej okolic, a po odpieciu linki chodzi bez oporu, linka tak samo. Sprzęgło jak się jedzie działa tak jak trzeba. Niewiem czy to coś zmienia ale wymieniałem linke jakiś miesiąc temu.


RE: Dziwny problem ze sprzęgłem - skalpel155 - 17-02-2014 18:32:54

(16-02-2014 20:55:43)Stachu.G napisał(a):  To jaka klamka jest w charcie org? Drewnianafacepalm

Nie mam potrzeby ślęczenia i obserwowania co miał w oryginale chart i inne sprzęty. Kupiłem z metalową, dokupywałem klamkę również były metalowe, więcej nie potrzebowałem wiedzieć. Jeśli Ty wiesz to chwała Ci za to. Smile


(16-02-2014 21:27:02)pedro716 napisał(a):  Po zmianie klamki na metalową i podpięciu linki przy naciskaniu czuc duzy opór i słychać metaliczne strzelanie z jej okolic, a po odpieciu linki chodzi bez oporu, linka tak samo. Sprzęgło jak się jedzie działa tak jak trzeba. Niewiem czy to coś zmienia ale wymieniałem linke jakiś miesiąc temu.

I po wymianie to się zaczęło czy trochę później? Linke dobrą kupiłeś wymiarowo? Jeśli to się zgadza No to zostaje Ci pokrywe ściągać i tam patrzeć.
Spróbuj jeszcze zamienić podłączenie linki (w miejsce hamulca daj) co by wykluczyć wine klamki np.


(16-02-2014 20:55:43)Stachu.G napisał(a):  Musisz zdjąć pokrywę od i zobaczyć co z wkładem skoro linka jest dobra i dźwignia w pokrywie lekko chodzi.

Nigdzie nie napisał że linka jest dobra.. Wspomniał że wymieniana, od tego trzeba zacząć Smile


RE: Dziwny problem ze sprzęgłem - pedro716 - 17-02-2014 21:43:38

Już znalazłem przyczyne, jednak to linka, ociera metalow zakończenie pancerza od strony klamki. Po nasmarowaniu jest lepiej nic sie nie zacina, jednak słychać stamtą, że ociera i czuc stamtąd opór. Myśle, że po spiłowaniu krawędzi tego metalowego zakończenia będzie dobrze.


RE: Dziwny problem ze sprzęgłem - skalpel155 - 17-02-2014 22:00:35

Aż Piwo postawie Big Grin

PS:Widzisz Stachu, To że młody to nie znaczy że głupi... Zaczyna się od rzeczy najłatwiejszych, i zazwyczaj na nich się kończy Smile