Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Komar] co to może być ? ,,zapłon,, - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: [Komar] co to może być ? ,,zapłon,, (/showthread.php?tid=22396)



co to może być ? ,,zapłon,, - Kghty - 01-02-2014 15:35:35

Witam!
Oto mój problem,nie ma iskry.:/ wymieniałem przerywacz cewke swiece itp.i nadal nie było wieć założyłem na próbe zamist kabla wn drut.i po drucie skacze iskra ale na swiecy nie ma.Przypomne ze kabel vm jest 100%
sprawny patrzyłem w mz.tak jakby miał za mało prądu żeby była iskra.co może być przyczyną wypalona cewka zapłonowa ?


RE: co to może być ? ,,zapłon,, - kokosek - 01-02-2014 16:32:05

Kondensator wymieniłeś?


RE: co to może być ? ,,zapłon,, - Bartek - 01-02-2014 17:35:55

Na początek sprawdź na innej fajce. Jeśli jest dalej to samo to weź inny przewód WN. Jeśli nie to oczyść na cewce ten wypustek co zakładasz przewód. Sprawdź stan przerywacza. Wymień kondek.
A jaka przerwa na świecy ?


RE: co to może być ? ,,zapłon,, - Kghty - 01-02-2014 17:35:58

nie nie mam kondensatora.


RE: co to może być ? ,,zapłon,, - BartuS - 01-02-2014 17:42:34

to kup inny kondensator i sprobuj inna przerwa na przerywaczu.


RE: co to może być ? ,,zapłon,, - Bartek - 01-02-2014 17:46:36

A nie masz gdzieś przebicia ? Ja bym tą fajkę obstawiał. A jakby był padnięty kondek to iskra raz by była raz nie


RE: co to może być ? ,,zapłon,, - Kghty - 01-02-2014 18:01:27

kabel vn przed chwila kupiłem nowy dalej to samo :/ przerywacz wymieniany kilka razy.


RE: co to może być ? ,,zapłon,, - Bartek - 01-02-2014 18:04:00

Krystian weź odetnij kawałek instalacji z przewodu owiń na czopie świecy i spróbuj odpalić. Być może masz lewą fajkę


RE: co to może być ? ,,zapłon,, - Kghty - 01-02-2014 21:36:29

Bartek niestety juz tak robiłem i kurcze nic nie wiem co to może być.


RE: co to może być ? ,,zapłon,, - Kazek - 02-02-2014 21:41:09

odkręć fajkę , zbliż przewód wn na odległość 5mm od jakiejkolwiek czesci silnika.Jeżeli podczas naciskania kopki pomiędzy końcem pzrewodu a silnikiem przeskoczy iskra to iskrownik jest w porządku a problem jest ze świecą lub fajką. Jeżeli iskra przeskoczy pomiedzy końcowką przewodu a częscią silnika w odległości mniejszej niż 4 mm mamy wówczas problem z iskrownikiem Smile


RE: co to może być ? ,,zapłon,, - Kghty - 04-02-2014 20:25:40

ok iskra sie pojawia bardzooo żadko tylko musze szybko kopać co kazde kopniecie raz sie pojawi.to co ?


RE: co to może być ? ,,zapłon,, - Kazek - 04-02-2014 21:08:39

zwróć uwagę na to czy podkładki izolacyjne przy zamocowaniu przewodu doprowadzającego prąd do przerywacza
nie są zaolejone.jeśli są choć troche powoduje to uplyw prądu na masę i zanik lub osłabienie iskry.W ogóle stawiałbym na przebicie prądu do masy w skutek uszczkodzeń izolacji lub niewłaściwy zestyk zaciskow kondensatora.Możliwe jest tez częsciowe rozmagnesowanie magnesów na kole zamachowym a co za tym idzie zmiejszenie pola magnetycznego , które oddzialywuje na uzwojenie pierwotne cewki wysokiego napięcia a końcu znaczne zmniejszenie sily elektromotorycznej (SEM), i zniejszenie lub zanik iskry.