Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z komputerem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Problem z komputerem (/showthread.php?tid=22313)

Strony: 1 2


Problem z komputerem - DominiX - 29-01-2014 20:31:31

Siemanko, mam taki mały problem z kompem a mianowicie: komputer był na zmianie systemu (z xp na 7) i po przywiezieniu go podłączyłem sb słuchawki i mikrofon do wejścia z przodu i nawet komp mi ich nie wykrył, a jak podłącze z tyłu to wszystko jest ok tylko mi w nich troche szumi, ale działają, nie wiem co zrobić Sad Na pewno postawię piwka Big Grin


RE: Problem z komputerem - kokosek - 29-01-2014 20:48:23

zobacz w obudowie czy wszystko jest na miejscu, czasem głupia nie uwaga czy nawet kurz i może rozłączyć.
Z drugiej strony często są problemy na 7 z samym dzwiękiem (akurat nie wejściami)


RE: Problem z komputerem - DominiX - 29-01-2014 20:50:08

To za chwilę wyciągnę może kompa i zobaczę jak tam jest Big Grin


RE: Problem z komputerem - Paweł96 - 29-01-2014 20:58:39

Dobra jak Ci odpowiem to mi piwko wyślesz ale pocztą Big Grin
Tak poważnie to należałoby sprawdzić czy to gniazdo łączy ;P


RE: Problem z komputerem - kokosek - 29-01-2014 21:01:18

Paweł96... to mu właśnie powiedziałem..
Piwko sobie kupisz sam Smile


RE: Problem z komputerem - ZaliXon19 - 29-01-2014 22:35:42

ja tak miałem sprubój w sterownikach ustawić
PS: miałem VIE i ją usunąłem i zainstalowałem windowowski sterownik


RE: Problem z komputerem - Dolan - 29-01-2014 23:09:44

Pewnie nie masz zainstalowanych sterowników od karty dźwiękowej.
Podaj model i markę płyty głównej, to podam link do pobrania sterowników, od dźwiękówki.
Jeśli to nie pomoże najprawdopodobniej ktoś źle podłączył przedni panel obudowy do MOBO.


RE: Problem z komputerem - romeciarz.1 - 29-01-2014 23:18:49

Pobierz najnowsze sterowniki od producenta


RE: Problem z komputerem - kokosek - 30-01-2014 00:25:37

(29-01-2014 23:09:44)Dolan napisał(a):  Pewnie nie masz zainstalowanych sterowników od karty dźwiękowej.
Podaj model i markę płyty głównej, to podam link do pobrania sterowników, od dźwiękówki.
Jeśli to nie pomoże najprawdopodobniej ktoś źle podłączył przedni panel obudowy do MOBO.

Japier... bije Facepalm2

| i po przywiezieniu go podłączyłem sb słuchawki i mikrofon do wejścia z przodu i nawet komp mi ich nie wykrył, a jak podłącze z tyłu to wszystko jest ok tylko mi w nich troche szumi, ale działają|

Przeczytaj to jeszcze raz.. Facepalm2

to napewno nie sterowniki. skoro z tyłu jest a z przodu nie..


RE: Problem z komputerem - Macklemor - 30-01-2014 14:27:05

To może być wina złego podłączenia wejść do płyty głównej albo źle zainstalowanego systemu.


RE: Problem z komputerem - rpd - 30-01-2014 15:23:54

Zobacz czy kabelki od przedniego panelu są dobrze podpięte. Zobacz jaki masz model płyty głównej i ściągnij instrukcję najlepiej po polsku jeżeli jest i znajdź w niej opis złączy na płycie. Jak to znajdziesz to zobacz czy masz tak samo podpięte. Jeżeli chodzi o szumienie w słuchawkach to płyn kontaktowy powinien pomóc


RE: Problem z komputerem - Boszu - 31-01-2014 02:27:13

Najpierw sprawdź czy ktoś poprawnie wpiął przedni panel w płytę główną. Lub czy nie odpiął któregoś kabelka. Schematów jest pełno w internecie! Tak że coś znajdziesz na pewno. (i nawet jak system z XP na 7 zmieniali tylko, to są spece co będą w obudowę zaglądać, bo może być PC zakurzony, a może jakiś Wirus tam sobie hasa??) Wink
Druga sprawa, przed zmianą systemu, wgl. przed przeinstalowaniem warto jest spisać wszystkie sterowniki podstawowe. Grafika, Dźwięk, Płyta główna, Sieć Lan i/lub Wifi.
I przy instalacji ich, polecam stworzyć sobie gdzieś na innej partycji niż tam gdzie mamy system, folder w którym będziemy mieć i nie usuniemy sterowników, oraz podstawowych programów.

Ale wracając do sprawy. Ściągnij obudowę i popatrz jaki model płyty, wpisz go w internecie. Albo tutaj. Jak masz już tylko model płyty (bo pewnie wpiszesz więcej informacji jeżeli się nie znasz na PC) to wtedy wpisujesz w google np:
"Asus P5KC 44V6r dźwięk download" i szukasz która to strona producenta i ściągasz sterownik.
Być może, będziesz musiał szukać starszych lub nowszych sterowników dźwięku. Nie zawsze akurat ten jeden jedyny będzie chodził poprawnie. Wink

Ale mimo wszystko, na 90% i tak to będzie odpięty kabelek na płycie głównej, przez co nie odpina tylnego wyjścia, podpinając przednie. Wink


RE: Problem z komputerem - kokosek - 31-01-2014 02:48:41

Boszu myślałem że jesteś mądrzejszy, a jednak połowa forum nie umie myśleć, oraz czytać że zrozumieniem Sad


RE: Problem z komputerem - Dolan - 31-01-2014 11:51:51

To że ma jakiś tam dźwięk, to nie oznacza, że nie może zainstalować od nowa sterowników, to jest nawet zalecane. Jak coś źle działa, lub nie działa najlepiej reinstalować.


RE: Problem z komputerem - FUTURISTA - 31-01-2014 13:15:32

(31-01-2014 11:51:51)Dolan napisał(a):  To że ma jakiś tam dźwięk, to nie oznacza, że nie może zainstalować od nowa sterowników

Jasne że może Smile, może i z dziesięć razy instalować sterowniki, pytanie tylko, czy coś to da, w przypadku gdy jest to problem sprzętowy?
Jeśli w menadżerze urządzeń nie widać błędów, a z wyjścia z tyłu, z płyty głównej, jest dźwięk, to raczej wątpię aby powodem braku dźwięku na front panelu były złe lub źle zainstalowane sterowniki.
Podsumujmy.
1. Komp pracował na winxp i tam był dźwięk, zarówno na wyjściu z tyłu płyty, jak i na front panelu.
2. Teraz, po zainstalowaniu win7 na tym samym sprzęcie, dźwięk z tyłu jest, natomiast dźwięku nie ma na wyjściu umiejscowionym na przednim panelu obudowy.
3. Bardzo mało prawdopodobne, aby w tak niedługim przedziale czasu (podczas zmiany systemu) uszkodzeniu uległo gniazdo wyjścia audio na front panelu.
3. Z treści zapytania ("komputer był na zmianie systemu" oraz "po przywiezieniu") wynika, że to nie autor zmieniał system.
Powstaje zatem pytanie, czy osoba, która zmieniała system, grzebała w sprzęcie oraz czy po przywiezieniu go z powrotem, sprawdzone zostało czy nic w środku (a konkretnie wiązka przewodów łącząca front panel ze złączem na płycie głównej) się nie wypięło?
Niejasne dla mnie jest sformułowanie autora "podłączyłem sb słuchawki i mikrofon do wejścia z przodu i nawet komp mi ich nie wykrył", więc chciałbym się zapytać, a w jaki niby sposób komputer 'miałby wykryć' podłączone głośniki i mikrofon? Jack to nie usb Smile, nie wyskoczy komunikat "znaleziono nowy sprzęt ..." Big Grin.