Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
WSK 125 przerejestrowanie potrzebuje pomocy! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: WSK 125 przerejestrowanie potrzebuje pomocy! (/showthread.php?tid=21752)



WSK 125 przerejestrowanie potrzebuje pomocy! - przemek95 - 10-01-2014 23:09:48

Witajcie.
Posiadam motocykl wsk 125 z 84r po ojcu, gdzie byłbym prawnie 3 właścicielem tego motocykla (umowa nie została spisana z poprzednim właścicielem). Do niego posiadam tylko i wyłącznie umowę kupna-sprzedaży pomiędzy dwoma poprzednimi właścicielami (nazwijmy ich A i B) . Z tego co mi wiadomo dowód rejestracyjny został zabrany panu "B" jeszcze przez milicję z braku aktualnego przeglądu motocykla, i niestety nie zachował się żaden kwitek wydany przez panów milicjantów.

Dziś udałem się do wydziału komunikacji aby rozwikłać tą zagadkę. Okazało się że motocykl widnieje w spisie pojazdów zarejestrowanych, lecz nie zachował się dowód rejestracyjny (co było do przewidzenia), oraz zaginęła gdzieś cała kartoteka tego motocykla.

Aby prawnie zarejestrować motocykl musiał bym spisać umowę z ostatnim właścicielem tego motocykla (panem B), udać się na przegląd, ubezpieczyć, wydać specjalne pismo o zaginięciu dokumentu rejestracyjnego oraz tablicy rejestracyjnej (przy motocyklu jest niewłaściwa)

Po wykonaniu kilku telefonów, przez znajomych ojca zdobyłem kontakt do ostatniego właściciela motocykla i tu przykrość, okazało się że właściciel nie żyje od 3 lat (odebrał jego brat). Także od niego dowiedziałem się, że pierwszy właściciel tego motocykla również już nie żyje.

Sprawa utknęła w martwym ciągu ponieważ nie wiem jak się do tego teraz zabrać i mam teraz do was pytanie, czy mógłbym spisać umowę z bratem właściciela, który np po wypisaniu jakiegoś tam zaświadczenia, że stał się właścicielem tego motocykla po zmarłym bracie. Istnieje taki legalny sposób? Czy pozostaje mi droga sądowa??? Czekam na wasze odpowiedzi, mam nadzieję że mi pomożecie Smile


RE: WSK 125 przerejestrowanie potrzebuje pomocy! - sstasiek - 11-01-2014 02:41:11

Można by spisać umowę z bratem poprzedniego właściciela ale wpisać datę za życia i lewy podpis ale to nie jest całkiem legalne. Można rejestrować jako unikat lub zabytek będzie legalnie szybciej i bez udziału sądu


RE: WSK 125 przerejestrowanie potrzebuje pomocy! - przemek95 - 11-01-2014 03:03:15

w ostateczne się do tego posunę lecz nie wiem czy to przejdzie, ponieważ teraz żądają numer dowodu osobistego.... ciekawe skąd to wyciągnę;/ ...


RE: WSK 125 przerejestrowanie potrzebuje pomocy! - sstasiek - 11-01-2014 03:17:19

To może być pewien problem ale może gdzieś tam by znaleźli w starych dokumentach tylko czy bedzie się komuś chciało tego szukać znając życie wątpliwe.


RE: WSK 125 przerejestrowanie potrzebuje pomocy! - fosa - 11-01-2014 11:03:32

No jest problem jak dla mnie to fałszywa umowa albo droga sądowa, ew zabytek/unikat


RE: WSK 125 przerejestrowanie potrzebuje pomocy! - DominiX - 11-01-2014 11:08:41

Dzwoń do tego zmarłego hehe Smile
ale tak na serio to możesz zarejestrowac na zabytek i będziesz miał fajne żółte tabliczki Smile


RE: WSK 125 przerejestrowanie potrzebuje pomocy! - Semmao - 11-01-2014 11:12:18

Pogadaj z motonitą jak zarejestrować na zabytek. Smile to nie takie trudne i wcale nie kosztuje więcej jak normalna rejestracja! Wink


RE: WSK 125 przerejestrowanie potrzebuje pomocy! - przemek95 - 11-01-2014 22:47:20

aby zrobić na zabytek to też potrzebna jest umowa kupna-sprzedaży, albo jakiś akt własności, ponieważ wg państwa aktualnie jestem złodziejem bo nie posiadam żadnego dowodu, pisma że ten motocykl należy do mnie.