Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Chart 210 79/4 LC #jedynytakizobacz - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Chart 210 79/4 LC #jedynytakizobacz (/showthread.php?tid=21588)



RE: Dobre ałto jakim jest Simson by Taśma! - Taśma - 11-01-2014 23:36:06

Niby seria będzie, ale nie seryjna :F Jednak wyżej się kręcić będzie...

A mogę sobie zrobić jakby dwie wtyczki? xD Jedna pod oryginał, a drugą pod chińczyka? best


RE: Dobre ałto jakim jest Simson by Taśma! - Simon - 11-01-2014 23:53:27

ja kupiłem chińczyka za 25 zł i ponad sezon miałem i chodziło. Jedyne co to końcówki przerobiłem tylko pod oryginalne wpięcie.


RE: Dobre ałto jakim jest Simson by Taśma! - motoryniarz123 - 12-01-2014 00:19:07

Z gaźników to polecam Dellorto sha 14/12, mam u siebie, spalanie jest mniejsze a moc oraz szybkość wkręcania się na obroty odczuwalna, w dodatku jak masz króciec do binga to nie będziesz miał większych problemów z przymocowaniem tego gaźnika :F


RE: Dobre ałto jakim jest Simson by Taśma! - Taśma - 12-01-2014 00:28:21

Może do Vespy poleci Bing a do charta ten dellotro hmm Zobaczy się bo pasują :F

Jakieś pomysły jak zrobić dystanse dla łożyska sworznia tłoka? bo korby i wału nie mam ale u stqc czytałem że przydały by się dystanse Big Grin


RE: Dobre ałto jakim jest Simson by Taśma! - Wojtek3362 - 12-01-2014 00:31:57

A nie lepiej kupić? 3zł i masz dwie sztuki i przynajmniej dobrze zrobione a nie żeby dzwoniły Tongue


RE: Dobre ałto jakim jest Simson by Taśma! - Taśma - 12-01-2014 00:34:25

a można to kupić? szczerze powiem że nie pomyślałem nawet o kupnie :F

Allegro?


RE: Dobre ałto jakim jest Simson by Taśma! - Wojtek3362 - 12-01-2014 00:58:08

Na allegro nie widzę, ja kupowałem do szfaba w Jack motors, szukaj pod hasłem "podkładki tłoka". Bo chart ma chyba taki sam sworzeń co simson? Tongue


RE: Dobre ałto jakim jest Simson by Taśma! - arasszymaras - 12-01-2014 01:12:36

(08-01-2014 00:38:04)Lagoon napisał(a):  Już wyjaśniam. Ideą koszyków teflonowych jest to, by cicho pracowały oraz zmniejszenie tarcia kulek w łożysku. Takie łożyska są dobre do niezbyt wysokich, stałych obrotów. Są bardziej podatne na uszkodzenia od stalowych, a w silnikach takich dwusuwów skoki obrotów są duże, jak i same obroty także. Dlatego lepiej zastosować, koszyk stalowy, który lepiej znosi różnicę temperatur i zmienność prędkości obrotowych. Zresztą jak widać sprawdza się to w praktyce, o ile u nas tego nie znajdziemy, to na konkurencyjnym forum o Simsonach jest wiele osób, które rozczarowały się takimi łożyskami w wysilonych zestawach. Niemniej jednak łożyska w silniku to dość istotny element i według mnie nie warto na nich oszczędzać.

Czyli skoro mam cylinder "50" w Simsonie to mogę śmiało dać łożyska z teflonowym koszyczkiem ?


RE: Dobre ałto jakim jest Simson by Taśma! - Lagoon - 12-01-2014 01:17:39

Możesz, nikt Ci nie zabroni. Jak BigSoft pisał, u Niego się one sprawdziły. do mocniejszych zestawów, kręcących znacznie wyższe obroty w porównaniu do serii raczej nie.


RE: Dobre ałto jakim jest Simson by Taśma! - stqc - 12-01-2014 11:34:17

Taśma te podkładki to jest tylko mój wymysł :F Wojtek może kupić, ale nie wiadomo czy będą one pasowały bo to jest inna korba i inny tłok Tongue Ja polecam dotoczyć z czegoś. Ty będziesz miał jeszcze większy tłok i więcej miejsca aby łożysko latało, więc poleca może to zrobić best


RE: Dobre ałto jakim jest Simson by Taśma! - Taśma - 12-01-2014 11:39:14

przez chwilę pomyślałem o daniu tam może dwóch łożysk jak by się zmieściły, ale nie pewnie się nie zmieszczą i wyszło by na to samo przecież xD


RE: Dobre ałto jakim jest Simson by Taśma! - stqc - 12-01-2014 13:22:04

No tak to samo by było best Możesz dać jak chcesz same igiełki, lecz wtedy dystans to podstawa Big Grin Jak robić to raz a dobrze Tongue


RE: Dobre ałto jakim jest Simson by Taśma! - Taśma - 13-01-2014 12:45:05

Sieeeeeema xD

Dużo roboty żeby sprzęgło na 4 tarcze zrobić? Bo wiem że 3 tarcze nie nie wytrzymują długo...


RE: Dobre ałto jakim jest Simson by Taśma! - stqc - 13-01-2014 14:36:08

tokarka, lub magnesowka to podstawa, nie bój się wytrzymaja ci te 3tapcze, sprzegło jest solidne to nie ma o co się martwicSmile


RE: Dobre ałto jakim jest Simson by Taśma! - Taśma - 13-01-2014 18:01:20

mam dość. Chyba coś źle kupuję krejzi



Od lewej: oryginał z kosiarki, ten zły co kupiłem, i dziesiejszy od simsona s70 45.25 xD

I kupiłem dziś tarcze sprzęgła. na wszelki wypadek Big Grin