Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Kadet] Remont Silnika Składanie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Kadet] Remont Silnika Składanie (/showthread.php?tid=21528)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Remont Silnika Składanie - dwarazdwa - 09-03-2014 23:17:28

Zostawilem sobie cukierek na poniedziałek. Jutro cos napisze. Dzisiaj tylko zwiekszylem otwory w podstawie. Teraz obowiazek obywatela... pity....


RE: Remont Silnika Składanie - Damian4570 - 09-03-2014 23:42:36

Ok, to jakbyś jeszcze czegoś potrzebował - pisz, pomożemy ok


RE: Remont Silnika Składanie - dwarazdwa - 11-03-2014 00:11:47

Jak to mawia moj kolega - taki ch.. Panno Basiu;/. Moze 1mm sie przesunelo. Rozpilowalem to maksymalnie mozliwie. Wiecej nie moge bo juz nie bede mial co przykreca. Poddalem sie...albo ktos mi naprawi i wyreguluje ten silnik slbo go spale;/


RE: Remont Silnika Składanie - Damian4570 - 11-03-2014 00:51:56

Nie poddawaj się, nie każdy składa silnik za pierwszym razem i wychodzi mu to dobrze w 100% Ja swój silnik robiłem miesiąc... Zanim się cokolwiek na tej świecy pojawiło, w końcu wujek który się na tym zna, trochę mi pomógł przy silniku i wyjaśnił co i jak - teraz wszystko robię sam (specem nie jestem, ale trochę już wiem Wink) Trochę szkoda, bo w Łodzi jestem 3-4 razy do roku i bym Ci pomógł, jednak najprędzej będę w Łodzi w końcu lipca, początek sierpnia. Musisz dalej kombinować, na forum jest cała masa poradników jak ustawić zapłon - poczytaj trochę i już coś będziesz wiedział Smile Tak czy inaczej, nie poddawaj się z tym silnikiem, ale broń Boże - nie pal go! Potem będziesz żałował best Jak sytuacja jest tak trudna, to rozejrzyj się za jakimś warsztatem z ogarniętym mechanikiem - pomoże Smile Ale jak napisałeś, że 1 mm coś się tam przesunęło, to znaczy, że możesz spiłować jeszcze, do skutku Smile


PS Jak to pomoże, to mogę nakręcić i wrzucić na YT poradnik, jak poskładać cały silnik 023 wraz z ustawieniem zapłonu Smile


RE: Remont Silnika Składanie - dwarazdwa - 11-03-2014 00:57:29

Wg mnie gosc mi wcisnal wal od innego silnika na pierwszy rzut oka to samo ale wg mnie klo w innym miejscu i moge sobie krecic. Wizja rozpolawiania silnika i kupno nowego walu chyba mi sie nie oplaca juz. Nie moge juz wiecej spilowac bo bym musial wyciachac cala ścianke


RE: Remont Silnika Składanie - Damian4570 - 11-03-2014 01:05:55

Jesteś pewien, że masz inny wał?


RE: Remont Silnika Składanie - dwarazdwa - 11-03-2014 08:16:47

No pewnosci100 procent nie mam ale nie widze innej przyczyny


RE: Remont Silnika Składanie - dwarazdwa - 13-03-2014 14:39:04

Rozpolowie go jeszze raz.... kupiłem nowy wal i sprawdze to cholerstwo.
jeszcze jak moge was prosic jak juz go rozkrecam to podpowiedzcie jakie usczelki ( ich zdjecia beda najlepsze)
Zweryfikuje od razu czy dobrze to zrobilem i dobrze po pokladalem. Wszystkie czynnosci bede nagrywal i potem wrzuce kompletny film zeby kazdy mial calosc.
Rozpolowie go jeszze raz.... kupiłem nowy wal i sprawdze to cholerstwo.
jeszcze jak moge was prosic jak juz go rozkrecam to podpowiedzcie jakie usczelki ( ich zdjecia beda najlepsze)
Zweryfikuje od razu czy dobrze to zrobilem i dobrze po pokladalem. Wszystkie czynnosci bede nagrywal i potem wrzuce kompletny film zeby kazdy mial calosc.


RE: Remont Silnika Składanie - Damian4570 - 14-03-2014 01:50:36

Jakie uszczelki? Najtańsze, to te ze sklepu po 7 zł, ale jak chcesz coś trwalszego to możesz wykonać je sam wycinając dajmy na to kawałek z linoleum (np: podłogowego), ale najlepiej byłoby kupić arkusz gambitu/krygnielitu - i z tego wykonać te uszczelki ok


RE: Remont Silnika Składanie - dwarazdwa - 14-03-2014 09:19:20

Kurcze chyba byłem zmeczony nie uszczelki a podkładki.


RE: Remont Silnika Składanie - Damian4570 - 14-03-2014 23:18:19

Chodzi Ci po podkładki na wał?


RE: Remont Silnika Składanie - bartoszek5k - 14-03-2014 23:48:09

A może chodziło ci o uszczelniacze/simeringi ?


RE: Remont Silnika Składanie - dwarazdwa - 15-03-2014 04:49:54

O wszystkie podkladki wewnatrz siilnika


RE: Remont Silnika Składanie - Damian4570 - 15-03-2014 22:18:08

Jak masz cierpliwość, to poczekaj na mój poradnik - będziesz wiedział co i jak ok


RE: Remont Silnika Składanie - dwarazdwa - 15-03-2014 22:22:00

Co to znaczy cierpliwości? Tydzień misiac czy rok Wink napisz mi z tymi podkladkami co i jak