Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Pony] A było tak pięknie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Pony] A było tak pięknie (/showthread.php?tid=21033)



A było tak pięknie - OvI - 16-12-2013 18:25:14

Taak chyba sie pochwaliłem tym ze motorynka pali od kopa wczoraj gdy ja odpalilem i pochodziła z pół minuty na wolnych obrotach, nagle zgasła i nie odpala w dodatku zaczeła mi sie kopka slizgać :C. nie wiem co jest grane klin na wale cały paliwo dochodzi, iskra jest. Prosze o pomoc Sad


RE: A było tak pięknie - dominik1996r - 16-12-2013 18:41:02

Tzn jak kopka ślizgać? Jak kopiesz to leciutko chodzi i słychać taki charakterystyczny dźwięk? Nie przyblokowało Ci linki od sprzęgła? Jak nie to spuść olej odkręć prawy dekiel i zobacz co z tym sprzęgłem. Może sprężyna poszła. Możliwości jest kilka. Co do wolnych obrotów. Może w baku był jakiś syf i ci dysze przytkało?


RE: A było tak pięknie - Dawido_99 - 16-12-2013 19:46:53

spróbuj na pych


RE: A było tak pięknie - Oggórek - 16-12-2013 19:54:24

Ślizga się czyli tak ciężko idzie w dół czy lekko,jak ciężko to tarcze do wymiany,jak lekko to wyreguluj.


RE: A było tak pięknie - OvI - 17-12-2013 19:30:02

Kiedy kopie to raz jest kompresja raz nie ma nie przyblokowało linki od sprzęgła. Kopa chodzi ciezko nie tak jak na sprzegle.


RE: A było tak pięknie - OvI - 03-01-2014 17:55:26

Problem rozwiazany. :>
Slizgajaca sie kopka: Odkrecony nizabezpieczony kosz sprzeglowy po dokreceniu i zabezpieczeniu kopka i sprzeglo dziala normalnie.
Nie odpalajaca motorynka: najpewniej urwana sruba wychodzaca z cewki zaplonowej poniewaz kiedys byla klejona bo ktos ja urwal jeszcze jak jej nie mialem i nie ma iskry.