Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 200] Możliwośc wytłoczenia napisu na wzór oryginalnego ? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: [Ogar 200] Możliwośc wytłoczenia napisu na wzór oryginalnego ? (/showthread.php?tid=20965)



Możliwośc wytłoczenia napisu na wzór oryginalnego ? - Barto5050 - 13-12-2013 00:33:52

Witam. Bo jak wiadomo były 3 typy kanap do ogarów 200. Najstarsze bez napisu, nowsze z małym napisem romet i najnowsze z dużym napisem romet. Ostatnio kupiłem tą najstarszą kanape do ogara bez napisu. I mam pytanie czy dałoby rade jakimś sposobem nie wiem jakim jakoś wytłoczyć napis na tej kanapie. Jak to wogóle było robione w fabryce te napisy ? Gdybym miał taki napis to czy ktoś podjął by się wykonania tego. I czy jest wogóle taka możliwość ?

Kanape mam taką bez napisu :



A chciałbym taki napis :




RE: Możliwośc wytłoczenia napisu na wzór oryginalnego ? - nie_mientki - 13-12-2013 00:37:18

Zamawiasz kliszę do tłoczenia i rozkręcasz biznesBig Grin


RE: Możliwośc wytłoczenia napisu na wzór oryginalnego ? - Barto5050 - 13-12-2013 00:41:54

http://www.grawer-warszawa.pl/grawerowanie_stemple,15.html wysylam im wzór , oni to dorabiają i potem jak to sie tłoczy na skórze ?
Czy oni by to zrobili na kanapie, jakbym wysłał ? xd I jaki koszt takiego czegos ?


RE: Możliwośc wytłoczenia napisu na wzór oryginalnego ? - nie_mientki - 13-12-2013 00:45:15

Z grubsza tak. Pewnie jakaś tłocznia/prasa/imadło się przyda. Wprawa na pewno też. Trudno powiedzieć ile materiału pójdzie zanim się nauczysz nie za lekko(w granicach sprężystości materiału) i nie za mocno(żeby nie przecinać).


RE: Możliwośc wytłoczenia napisu na wzór oryginalnego ? - Barto5050 - 13-12-2013 01:07:01

Napisałem e-maila z zapytaniem do tej firmy . Zobaczymy co odpowiedzą Big Grin


RE: Możliwośc wytłoczenia napisu na wzór oryginalnego ? - nie_mientki - 13-12-2013 01:09:24

Będziesz kupował zwykłe tanie pokrowce i tłoczył napisy?


RE: Możliwośc wytłoczenia napisu na wzór oryginalnego ? - Barto5050 - 13-12-2013 01:11:10

Nie, chodzi mi tylko o to , żeby na moim siedzeniu wytłoczyć taki napis.


RE: Możliwośc wytłoczenia napisu na wzór oryginalnego ? - nie_mientki - 13-12-2013 01:14:40

Dużo taniej znajdziesz satysfakcjonujące Cię siedzenie lub sam pokrowiec.

Ale poczekajmy na odpowiedź. Wieszczę 500-1000zł.


RE: Możliwośc wytłoczenia napisu na wzór oryginalnego ? - Boszu - 13-12-2013 13:53:20

Co do wykonania takiego napisu, to jest to sporo pracy. Ale myślę że się da... Tato kiedyś wykonywał napisy (to już z 30lat temu jak grał w zespole) na skórzane kurtki. Raz się go pytałem o to, to jak pamiętam, mówił coś że najtrudniejsze to wykonanie wzoru do prasy. Bo potem to tylko podgrzewa się skórę, ściska skórę ze wzorem w prasie (czyli imadle) i czeka do następnego dnia. A potem wyciąga i napis jest gotowy. Ale mówił, że skóra musi być naprawdę dobrej jakości. Bo jak nie, to to nie wyjdzie. Tongue

W sumie, może się go kiedyś zapytam o to... I zrobię sobie wzór na spodniach. Big Grin Bo pokrowiec na siedzenie z napisem, to można kupić i to nowy Tongue I to w cenie normalnego pokrowca...


RE: Możliwośc wytłoczenia napisu na wzór oryginalnego ? - Barto5050 - 13-12-2013 16:51:44

Odpisali ! Mówią , że nie mają tak dużej maszyny, żeby zmieścić całe siedzenie :F


RE: Możliwośc wytłoczenia napisu na wzór oryginalnego ? - Boszu - 13-12-2013 19:55:56

Tak dużej maszyny... Dodgy Całe siedzenie... Undecided Maszyna taka mała! Confused Siedzenie tak ogromne! smutny Grawer taki trudny!!! die
Facepalm2

Widać, geniusze w tej firmie pracują! screwy


RE: Możliwośc wytłoczenia napisu na wzór oryginalnego ? - Oggórek - 13-12-2013 20:03:07

Poszukaj najlepiej jakiegoś pokrowca z napisem i kup, bo twój pomysł cie drogo,drogo wyniesie.Smile

PS.Zdaniem modów nie umiem czytać ze zrozumieniem,lecz ten post chyba nie odbiega od tematu...:/


RE: Możliwośc wytłoczenia napisu na wzór oryginalnego ? - Barto5050 - 13-12-2013 21:04:53

Temat do zamknięcia, bo już chyba wszystko wyjaśniliśmy Smile