Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ciężko pali, na wolnych obrotach szarpie i gaśnie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ciężko pali, na wolnych obrotach szarpie i gaśnie (/showthread.php?tid=20945)



Ciężko pali, na wolnych obrotach szarpie i gaśnie - bvb_2540 - 12-12-2013 08:22:37

Witam, mam problem z moim Rometem 50 T-1 ponieważ wczoraj sobie jeździłem z początku normalnie zapalił po przejażdżce zgasiłem go i miałem już problem z jego odpaleniem no ale jakoś odpalił na pych ale strasznie szarpał na wolnych obrotach a jak puściłem gaz to od razu gaz. Poszedłem do garażu wziąłem narzędzia i odkręciłem dekiel a z tam tot wyleciało trochę wody, bo trochę jeździłem po wodzie dodam że gaźnik wczoraj wyczyściłem. Może zapłon jest przemoknięty i dlatego jest tak ?
Dziś spróbuje wyjąć zapłon i wysuszyć i przemyć w benzynie.


RE: Ciężko pali, na wolnych obrotach szarpie i gaśnie - ziman1998 - 12-12-2013 14:44:18

Tak jak mówisz przesusz zapłon i standard forum wymień kondensator ;P. Ale tak na serio to miałem podobny problem ze swoim T1 i wymieniłem kondensator i ładnie jechał. Smile


RE: Ciężko pali, na wolnych obrotach szarpie i gaśnie - Oggórek - 12-12-2013 16:50:24

Kto wymyślił żeby zapłon w bence myć(rozumiem jak wyczyścisz zapłon szmatką nasączoną wachą).
Wyczyść świece,gaźnik,kranik.


RE: Ciężko pali, na wolnych obrotach szarpie i gaśnie - bvb_2540 - 12-12-2013 17:28:46

(12-12-2013 16:50:24)Oggórek napisał(a):  Kto wymyślił żeby zapłon w bence myć(rozumiem jak wyczyścisz zapłon szmatką nasączoną wachą).
Wyczyść świece,gaźnik,kranik.

ok spróbuje wymienić kondensator i przesuszyć