Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Polonez caro 1996r. L98 by mlody - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Cztery kółka (/forumdisplay.php?fid=165)
+--- Wątek: Polonez caro 1996r. L98 by mlody (/showthread.php?tid=20833)

Strony: 1 2 3 4 5


Polonez caro 1996r. L98 by mlody - mlodyfso - 07-12-2013 20:33:43

witam a wiec i ja przedstawię moje 4 kółka z pod znaku fso a jest nim polonez caro w słynnym kolorze l98 z niby słynnej setki pawlakowej dla policji i inne takie wymysły bo ja kupiłem swego poldka od pierwszego właściciela a dokładnie rolnika a nie policjanta czy niewiadomo kogo tak wiec dla mnie ten mit jest obalony niewiem jak dla innych ale do rzeczy.
Polonez pochodzi z roku 1996 i ma standardową jednostkie czyli jak dla mnie niezawodną ohv'kie która ma przejechane niecałe 123tysiące i nigdy nie jeździł na gazie i tego się będę trzymał. Blacharka jak to na poloneza niestety jest do roboty i zaraz po kupnie się za nią wziąłem, jak narazie staram się wyrzucić mocowania lewarków razem z połataniem podłogi bo tam gdzie były te mocowania tam jest niestety przeżarty :/ i wymienić progi jak narazie tylko prawa strona bo jeszcze na podworku stoi kilka projektów które muszą wyjechać szybciej od mojego tak wiec zimę przestoi na dworze :/ do wymiany jest są wszystkie drzwi lewy przedni błotnik nosek tył i znając życie coś jeszcze :/ .
Jak widać na fotkach na starcie wymieniłem całe wnętrze bo tamte prześmierdło rolnikiem i została założona kierownica raid , groki , spoilerek na tylną klapę jak i oryginalna nowa atrapa orciari jeszcze szukam dokładek na zderzaki orciari , i tylnej kanapy w niebieskie krzaki.
poldka postaram się zrobić na full opcje czyli klima , wspoma , el.szyby , el. lustra , jakieś alufelgi (planuje albo oz albo riale oczywiście oryginalne Smile ) , podgrzewane siedzenia i jakieś bajery które zapomniałem

dobra trochę pewnie zanudziłem ze tak się rozpisałem tak wiec dla wszystkich upragnione fotki

tak wyglądał jeszcze jak był na allegro

i jeszcze zdjęcie znalezione w internecie jak wyglądał na przełomie czerwca bądź lipca

a tak jak już trafił w moje skromne łapki



a tak dziś

i w trakcie prac blacharskich w zeszłym tygodniu

i 3dni temu


polonez po kupnie był kompletnym golasem jako wyposażenie przez fabrykie miał:
zagłówki kanapy tył Tongue
blokadę skrzyni biegów

poza fabryką dostał alarm firmy cassini który kilka dni temu z niego wymontowałem bo niewiadomo dlaczego niedziałał (mogę go sprzedać jak coś pisać na pw)
hak holowniczy który został zamontowany w 2005roku (on akurat zostaje będzie chociaż ciągnąć niewadówkie Tongue )

pierwszy właściciel zapłacił za niego w salonie 19 619 tyś zl 43 gr ja za niego zapłaciłem trochę mniej bo 800zl Tongue

to by było na tyle odemnie jeśli ktoś to przeczytał bo dzięki wielkie a jeśli nie to dzięki chociaż za odwiedzenie tego tematu
pozdro Smile


RE: Polonez caro 1996r. L98 by mlody - Latos - 07-12-2013 21:08:31

Szczerze mówiąc to na razie wygląda jak taki jeden wielki zarazek, ale widzę, że masz ambicje. Czekam na efekty Smile


RE: Polonez caro 1996r. L98 by mlody - mlodyfso - 24-12-2013 15:00:51

a wiec jako prezent na święta złożyłem wnętrze poldka wreście to ma jakieś ręce i nogi został polepiony do kupy pod względem blacharskim i ogólnie żeby nieodstraszał teraz trochę sobie postoi i poczeka na swoje chwile Smile



RE: Polonez caro 1996r. L98 by mlody - Bartek - 24-12-2013 15:10:58

Bardzo fajny nabytek. Ehh też bym chciał mieć poldka z silnikiem rovera ;c.
Powoli a dojdziesz aż do celu. Swego czasu widziałem na pj takiego jak Twój tylko, że w full wersji wyposażeniowej. Będę śledził Twój temat. Powodzenia w renowacji Wink


RE: Polonez caro 1996r. L98 by mlody - Taśma - 24-12-2013 15:48:43

Szykuje się jakiś swap na v8 z jakiejś Korwettttttttttttttty? ;D

Ogólnie jakieś mody typu gleba i szeroka stal czy coś planujesz?


RE: Polonez caro 1996r. L98 by mlody - mlodyfso - 24-12-2013 16:42:15

Hmmm szeroka stan troche myslalem nad tym i wole oryginalne alu gleba moze ale to doslownie minimalnie a co do swapa to nie teraz mi wystarczy w zupelnosci ta ohv a jak juz to tylko swap na 2.0 dohc fiata


RE: Polonez caro 1996r. L98 by mlody - Bartek - 24-12-2013 19:01:23

Lekka gleba fajne alu silnik 2.0 i można jeździć. Ja bym go mocno nie tuningował. Szkoda mi by było tego autka


RE: Polonez caro 1996r. L98 by mlody - mlodyfso - 16-02-2014 00:08:57

więc śniegi puściły to ja przystąpiłem do pracy na pierwszy odeń poszło założenie deski rozdzielczej i poprowadzenie w miarę profesjonalnie wiązki podgrzewanych foteli jeszcze tylko kupić maty i na zimę jak znalazł Tongue jak widać kupiłem nowe przyciski podgrzewanych foteli i zaślepki el.szyb prawdopodobnie też nowe za wszystko dałem 85zl z przesyłką nawet kontrolka od foteli działa Tongue zdjęcie jest dowodem na to i foto przycisków i zaślepek
i kilka fotek poldka tak wygląda po puszczeniu śniegu Tongue
i korzystając z okazji że przyczepka była używana to fotki z niewiadóweczką Tongue i nawet kontrolka od podczepionej przyczepki działa co mnie bardzo ucieszyło Smile


RE: Polonez caro 1996r. L98 by mlody - jurek_j - 16-02-2014 00:25:38

Szprajem malowałeś tylne półki?


RE: Polonez caro 1996r. L98 by mlody - mlodyfso - 16-02-2014 00:38:07

tak plastiki malowałem czarnym połyskiem a półki (na tym co pies jest) to czarnym matem


RE: Polonez caro 1996r. L98 by mlody - Marwerick - 16-02-2014 00:54:36

zdjęcia z przyczepką super klasycznie


RE: Polonez caro 1996r. L98 by mlody - MichalSR50 - 16-02-2014 02:34:36

Łał, ta przyczepka to podwyższana n250, czyli n260! Rzadki okaz i w jakim stanie! Smile
Polonezik już chyba gdzieś mówiłem że ma świetny kolor. Ogarniaj go swoim tempem Smile


RE: Polonez caro 1996r. L98 by mlody - motomaniak - 29-03-2014 22:01:05

fajny polonezik


RE: Polonez caro 1996r. L98 by mlody - Tłumek - 30-03-2014 18:28:45

Widzę ładna carówka , fotele masz inter groclin standart ? Bo na zdj nie widać za bardzo . Pozdrawiam i trzymam kciuki za dalszą prace Wink


RE: Polonez caro 1996r. L98 by mlody - mlodyfso - 05-04-2014 15:04:36

czas na małą aktualizację
poldek został troszkie pomalowany żeby niebyło widać rudego wroga jakim jest rdza wymieniłem konsolę środkową na taką bez uchwytu na bolec od blokady skrzyni biegów i zdemontowałem blokadę skrzyni biegów oraz kupiłem blokadę skrzyni biegów starego typu (boczną) taką żeby niezasłaniała przycisków el.szyb. Zamontowałem też mieszek zmiany biegów od poloneza przejściówki oraz nosek tył od poloneza caro plusa bo tamten po zdemontowaniu do uległ własnoręcznej degradacji Big Grin
troszkie fotek tak żeby niebyło nudno Tongue