Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Sa postepy ale dalej nie jezdzi - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Sa postepy ale dalej nie jezdzi (/showthread.php?tid=20803)



Sa postepy ale dalej nie jezdzi - 3niu16 - 06-12-2013 12:24:46

Witam w poprzednim temacie pisalem ze romet nie chcial odpalis choc wszystko mial grzebalem przy nim troche wymienilem kabel w/n kondensator cewke platynki iskra jest teraz bardzo mocna mocniejsza niz byla wczesniej wczoraj prubowalem odpalic go samostartem nalalem paliwa do cylindra kopnolem ze dwa razy i pokazaz ze zyje na 2 sec gdy dodalem gazu zgasl dodam ze zakopcil mi caly warsztat potem nalalem mu paliwa do baku i go na pycha sprubowalem bez gazu sie odzywal spalanie bylo ale nie mial mocy i gdy dodawalem gazu to samo co przy kopaniu cisza zero spalania pomuzcie bo ja juzniewiem co moze byc w nim zaplon napewno dobry to chyba cos z gaznik ale go czyscilem ostatnio dodam ze silnik jesze niebyl docierany nie ma jeszcze oleju w sprzegle czy to moze byc przez to zenie ma oleju ??

Te ortografy plus brak jakichkolwiek znaków interpunkcyjnych...znajdą się jakieś punkcikiBig Grin


RE: Sa postepy ale dalej nie jezdzi - nie_mientki - 06-12-2013 12:36:50

Ustaw zapłon. Nalej oleju. Sprawdź czy z gaźnikiem wszystko ok...standard...


RE: Sa postepy ale dalej nie jezdzi - 3niu16 - 06-12-2013 12:40:42

Okey biore sie do roboty zaplon ustawiony 3 mm przed gmp jeszcze do gaznika zobacze naleje oleju i wam napisze


RE: Sa postepy ale dalej nie jezdzi - nie_mientki - 06-12-2013 12:43:42

Jeszcze co do tego kopcenia, może być że simmering Ci puścił.


RE: Sa postepy ale dalej nie jezdzi - 3niu16 - 06-12-2013 12:45:29

Znaczy to raczej. Odpada bo nie ma oleju od. Strony sprzegla .


RE: Sa postepy ale dalej nie jezdzi - nie_mientki - 06-12-2013 12:49:00

Nigdy nie spuścisz oleju tak, żeby nic nie zostało. Chyba że jakoś podciśnieniowo albo silnik na nowo złożony.


RE: Sa postepy ale dalej nie jezdzi - 3niu16 - 06-12-2013 12:56:01

Wlasnie byl skladany mial generalny remont po kturym przestal jezdzic wsystko jest nowe nie ma mowy zeby cos zostalo oleju pirrwszy raz z tym silnikiem mam taki problem wszystko jak skladalem popatszylem dwa razy wszystko jest ok nalalem juz olej teraz rozkrece gaznik i zobacze


RE: Sa postepy ale dalej nie jezdzi - Pompuś - 06-12-2013 13:38:19

Ale jesteś pewien, że simer nie jest rozjeba*y jak pi*da Sashy Grey ? Może lewe łapie.


RE: Sa postepy ale dalej nie jezdzi - Boszu - 06-12-2013 13:43:53

(06-12-2013 12:49:00)nie_mientki napisał(a):  Nigdy nie spuścisz oleju tak, żeby nic nie zostało. Chyba że jakoś podciśnieniowo albo silnik na nowo złożony.

Nie przesadzaj! Big Grin Ja kiedyś miałem przedmuch na simerze, w tym nawet o tym nie wiedziałem, bo oleju w ogóle nie było! Tongue Dowiedziałem się dopiero wtedy, gdy sprawdziłem stan oleju, zalałem go i okazało się że nagle zaczął walić dymy. Ale to było jeszcze jak miałem 205-tkę Wink I była szybka wymiana bez rozpoławiania silnika. Tongue

Co do kopcenia, zaiste nieodpowiednie spalanie. Czyli za duża dawka względem powietrza lub na odwrót... Norma. ^^ Do tego jak wydech stary, to nie przepalany pewnie dłuższy czas, to również nazbiera się w nim resztek oleju itd. I jak dostanie przepał to na chwilę zacznie kopcić...


I stawiam nowy tłok do jawki że to zapchany gaźnik. Tongue Lub coś innego związanego z nim...


RE: Sa postepy ale dalej nie jezdzi - 3niu16 - 06-12-2013 15:42:28

Tak boszu miales troche racij dysze byly zaphane ale niedawno go czyscilem i sie znów zatkal odpalil ale musialem go trzymac caly czas na gazie bo wg obrotow nie trzyma zadymil troche pomieszczenie ale po 2 min pracy przestal tak kopcic bawilem sie tymi srubkami w gazniku zadnej reakcij nie trzyma obrotow
Dodam jeszcze ze urwala mi sie dzis szpilka ale zlapue srube i mi troche kompresja spadla do 6,5 a bylo 7
Sprawdze jesze ten simering ale on byl nowy wg nie jezdzilem nanim troche szkoda dopiero olej wlalem Smile ale to nic po objedzie bioresie do roboty


RE: Sa postepy ale dalej nie jezdzi - Boszu - 06-12-2013 21:53:05

Jak kompresja 6,5 to nie sądzę aby simer puścił... Chodź nie wiem... I skoro dalej nie łapie, a jest iskra, jest kompresja i świeca moknie. To będzie to czarna magia tych silników! ^^ Wtedy połóż go tak na tydzień, dwa... Polezy sobie... Przejdzie mu. A potem przyjdziesz i zrobisz to w 5 minut. Wink
A tak nawiasem, próbuj przytykać dolot powietrza. I wtedy napisz rezultaty...


RE: Sa postepy ale dalej nie jezdzi - Damian4570 - 06-12-2013 22:29:35

Gaznik do czyszczenia i regulacji, sprawdz czy pływak się nie zacina itp. Na pewno masz dobrze zapłon ustawiony? Bo zle ustawiony zapłon jest również przyczyną spadku mocy. W końcu sprawdz, czy magneto nie trze o iskrownik.