Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zakup Dokumentów - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Zakup Dokumentów (/showthread.php?tid=20243)



Zakup Dokumentów - Hubinho - 12-11-2013 20:01:42

witam
Znalazłem na alledrogo dokumenty do Charta w fajnej cenie. Chcę je kupić. Teraz nie będą mi potrzebne. Za rok, dwa będę miał Charta, a jak nie to dokumenty sprzedam.
1.Słyszałem, że do 30 dni od zakupu trzeba pojazd przerejetrować. Czy to prawda, czy nie mogę ich tak poprostu mieć?
2.OC. Czy jeśli po dwóch latach będę chciał zarejestrować, to będą kary? Może lepiej teraz spisać umowę KS na ojca, a gdy będę chciał rejestrować, to kolejna umowa KS na mnie?
3.Czy jeśli dokumenty są na mnie 2 lata, to później bez problemów je sprzedaję i nowy właściciel rejestruje pojazd. Będzie miał ciągłość umów, ale rejestrację od X który sprzeda mi dokumenty. To samo, jeśli teraz KS na ojca, a potem na mnie.


RE: Zakup Dokumentów - nie_mientki - 12-11-2013 20:08:48

1. Jest obowiązek zarejestrowania w ciągu 30 dni, nie ma wyznaczonej kary za niedopełnienie obowiązku. Martwy przepis.
2. Można i mogą być kary, dla spokoju proponuję od razu zarejestrować na ojca, koszt OC przy pełnych zniżkach to circa 30zł, można odżałować.
3. Można tak zrobić, liczy się ciągłość umów.


RE: Zakup Dokumentów - kw112 - 12-11-2013 20:12:01

facepalmFacepalm2Facepalm3
A po co ci dokumenty skoro nie masz charta? Kasę którą bezsensownie masz wydać na te papiery to możesz mi przelać Tongue A charty głównie są sprzedawane z kwitami, czyli jak będziesz chciał kupić. Przebijanie numerków jest nielegalneWink


RE: Zakup Dokumentów - fosa - 12-11-2013 20:54:22

i po co od razu to facepalm Facepalm2 Facepalm3 ??? moze ma ciekawy interes zeby zarobić grosza . ja to bym zarejestrował na ojca i sb jako współwłaściciela i zniżki by leciały itd


RE: Zakup Dokumentów - Hubinho - 12-11-2013 21:54:13

(12-11-2013 20:54:22)fosa napisał(a):  ja to bym zarejestrował na ojca i sb jako współwłaściciela i zniżki by leciały itd

Wtedy co roku trochę spore koszta by wyszły.
No cóż, dzięki za pomoc. Jeszcze przemyślę, czy się opłaca.


RE: Zakup Dokumentów - kokosek - 12-11-2013 22:42:13

Kup te dokumenty o te same chłopie pisałem poszukaj ładnych ram (jest kilka) przyszukuj się na dłuszą jazdę i masz za 700 zł Charta do zrobienia.
Ja tak miałem robić ale i tak mam puki co mały budzet i pogadaj z gościem o te dwie dyszki taniej ^^


RE: Zakup Dokumentów - Semmao - 12-11-2013 22:51:20

I po co te jęki? Jak dobra opcja niech kupuje. Ja sam kupiłem dokumenty, które opłacałem prawie dwa lata bo się OPŁACAŁO, a pojazdu nie miałem. Tak samo z zamiarem kupna, ale nie wyszło i sprzedałem dalej.

(12-11-2013 20:08:48)nie_mientki napisał(a):  1. Jest obowiązek zarejestrowania w ciągu 30 dni, nie ma wyznaczonej kary za niedopełnienie obowiązku. Martwy przepis.

I tak i nie - w wydziale komunikacji przy przerejestrowaniu po terminie kary nie ma, ale jak policja złapie i wyjdzie długi okres nieprzerejestrowania to może nałożyć mandat nietaryfikowany do 500zł z art 97 kodeksu wykroczeń, oczywiście dla osoby, która ukończyła 17-ty rok życia. Do tego zatrzymanie dowodu rej. za pokwitowaniem.


RE: Zakup Dokumentów - bartoszek5k - 12-11-2013 22:58:16

Niby czemu wtedy taty zniżki przechodzą na ciebie


RE: Zakup Dokumentów - sobozow - 12-11-2013 23:07:58

Człowieku w jakich ty czasach żyjesz. Powiedzieli ci tak w ubezpieczalni ,jak nie to im to powiedz zobaczymy jaka reakcja będzie.


RE: Zakup Dokumentów - Tomasz-pr110 - 13-11-2013 15:15:43

A to są same papiery czy rama w komplecie? Zakup samych dokumentów bez ramy jest moim zdaniem bezsensowny.