Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
romet 50t-1 kamila - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: romet 50t-1 kamila (/showthread.php?tid=20201)



romet 50t-1 kamila - kamil31 - 11-11-2013 15:21:35

Witam wszystkich, dzisiaj chciałbym przedstawić wam mojego Rometa. Jest to trzeci romet z kolei. Mianowicie zanabyłem go w wakacje zeszłego roku. Trafiłem na niego przypadkiem. Kolega bardzo chciał mieć jakiś swój motorek, niestety zawsze trafiał na jakieś trupy za chore pieniądze, i tak pewnego razu poszliśmy na złom. Tam stał Komar sztywniak, i romet 50t-1.
Postanowiliśmy je uratować. Pierwotnie miałem brać komara, ale później kolega się rozmyślił z t-1 i on wziąl komara. Oba motorki kupiliśmy po cenie złomu. Niestety motorki były w agonalnym stanie, bez silników. Jednak udało nam się je odremontować.
Tak wyglądał zaraz po przywiezieniu ze złomu:

Zaraz po kupnie wziłąem się za niego (przy okazji kolega robił komara Big Grin)
Pomalowałem i schowałem po kocyk w polonezowym bagazniku.
Pierwsze podkład:

No i upragniona czerwień:

I tak czekał do zimy tego roku, gdy wpadłem na pomysł SWAPU. Więc zaczeło się od nowa. Zabawa z mierzeniem, czy spasuje, czy nie. Silnik pochodzi od Ogara 900. Czterobiegowa skrzynia, pojemność 72ccm.
Po przyspawaniu dwóch łap, szybko okazalo się że koła 19 były za duże, więc kupiłem koła 16 od sachsa (najprawdopodobniej).

Później dorobiłem kolejne dwie łapy, dokupiłem papiery na ogara 200 oraz pomalowalem jescze raz ramę. W koncu przyszedł czas na składanie i kompletowanie pozostałych części. Brakowało kanapy, amortyzatorów, boczków, kranika itp.

Trzeba było jescze dorobić wydech, tylny hamulec, stopki. W końcu udało się i pojeździłem, ale nie nadługo, gdyż musiałem wymienić wał. Jednak po tej wymianie, kilku regulacjach moto chodziło bez zarzutów.
Na zdjęciu skuter kolegi, i romet kolegi.

W między czasie wleciały kierunkowskazy i obecnie moto prezentuje się tak:

Romet jeździl ze mną do końca wakacji, gdyż po okazyjnej cenie zakupiłem zetkę. Obecnie motor stoi i czeka na nowy sezon i jakiś progress. Nie jest on skończony w 100% i wymaga dopieszczenia.
Mam świadomość że nie każdemu się musi podobać, najważniejsze że ja zrobiłem co chciałem. A widok wyprzedzania wszystkich kibli w około: BEZCENNY Smile Pozdrawiam Kamil



PS proszę sie nie śmiać z blotnika, ale jazda bez w czasie roztopów, nie należała do zbyt przyjemnych. Więc na szybko przykręciłem. Jak widać muszę zdobyć taki jak był np. w ogarach 205.


RE: romet 50t-1 kamila - serzie-ogar205 - 11-11-2013 15:32:00

Nawet fajnie wyszedł. Ale jedno pytanie mnie nurtuje, jak tyś go zarejestrował?


RE: romet 50t-1 kamila - kamil97 - 11-11-2013 15:47:24

Miałem podobny pomysł na swapa na silnik 110ccm w ogarze 200 ale się rozmyslilem jak zrobiłem 223 Tongue

T1 nawet fajny. Jaki v- max i spalanie?


RE: romet 50t-1 kamila - kamil31 - 11-11-2013 15:57:07

serzie pw,
kamil97 v-max nie mierzylemBig Grin spalania również ale na pewno nie jest zbyt wysokie.


RE: romet 50t-1 kamila - kamil97 - 11-11-2013 16:01:47

Dużo było roboty z montażem tego silnika?


RE: romet 50t-1 kamila - kamil31 - 11-11-2013 16:04:20

Sam silnik zamontować to pestka, trudniej jest później z wydechem, stopkami, hamulcem tylnym.


RE: romet 50t-1 kamila - kamil97 - 11-11-2013 16:09:34

a masz zamontowany rozrusznik?


RE: romet 50t-1 kamila - kamil31 - 11-11-2013 18:10:43

jest, ale nie podlączony Smile