Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Czy mogę mieć kłopoty związane z kupnem tego rometa? (papiery) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Czy mogę mieć kłopoty związane z kupnem tego rometa? (papiery) (/showthread.php?tid=20187)



Czy mogę mieć kłopoty związane z kupnem tego rometa? (papiery) - harleydavidson - 11-11-2013 00:27:55

Mam okazję kupić ogara, ma dowód rej. ale nie ma żadnych umów.
Sprzedaje go pan B, ale w dowodzie właścicielem jest pan A.
Nie chcę go zarejestrować, ogar ma być do pogrzebania popołudniami, potem dokupię ramę z papierami i przełożę wszystko.

Jakiś gość na chacie innego forum napisał mi że prawnie ogar jest pana A więc może mnie oskarżyć o kradzież jeżeli nie spiszę z nim umowy. może także w spadku otrzymać go jego rodzina, a ja nie mam dowodu kupna i będę problemy.

Dlatego pytam: Czy mogą być faktycznie jakieś konsekwencje?, lepiej dać dobie spokój czy jednak wziąć tego ogara?


RE: Czy mogę mieć kłopoty związane z kupnem tego rometa? (papiery) - radek2011 - 11-11-2013 00:31:40

No jeśli był faktycznie skradziony to mogą Cię o to oskarżyc jeśli umowy nie masz . Dużo jest takich przypadków ze motor bez umowy , ale najczęsciej to jest sprzedawane i umów nie pisza nie ktorzy ;/ . Ale jeśli kradziony nie był ani nic to raczej nie masz o co się bac bo nie powinien nikt Cię o to oskrażyc .


RE: Czy mogę mieć kłopoty związane z kupnem tego rometa? (papiery) - motonita - 11-11-2013 00:33:51

3 lata za paserke spoko....


RE: Czy mogę mieć kłopoty związane z kupnem tego rometa? (papiery) - harleydavidson - 11-11-2013 00:33:52

A co jak np. prawny właściciel umrze i w spadku przepisze ogara rodzinie a ja go będę miał?


RE: Czy mogę mieć kłopoty związane z kupnem tego rometa? (papiery) - Semmao - 11-11-2013 00:34:13

O kradzież nie, ale może wezwać do oddania mu jego własności bo to prawda - bez umów, Ogar dalej jest jego własnością.

Jak w spadku przepisze, to to samo może zrobić rodzina.


RE: Czy mogę mieć kłopoty związane z kupnem tego rometa? (papiery) - harleydavidson - 11-11-2013 00:35:40

Nie wiem co teraz zrobić.
Brać go czy nie?


RE: Czy mogę mieć kłopoty związane z kupnem tego rometa? (papiery) - bartoszek5k - 11-11-2013 00:37:49

Najlepiej by było gdybyś kupił go od pana B z umową i w ogóle a później pojechał do pana A z "załącznikiem" dogadał się z nim i spisał umowę wtedy będziesz miał umowę z panem A i pan B w ogóle by w papierach nie istniał. Jak coś to lepiej wyjaśnie


RE: Czy mogę mieć kłopoty związane z kupnem tego rometa? (papiery) - harleydavidson - 11-11-2013 00:39:19

Ale mi nie potrzebne te umowy, bo i tan nie będę rejestrował..
A jechać nie mogę bo samochodu nie mam..


RE: Czy mogę mieć kłopoty związane z kupnem tego rometa? (papiery) - Tomasso94 - 11-11-2013 00:43:10

kto się będzie bił o starego ogara, panowie Wink


RE: Czy mogę mieć kłopoty związane z kupnem tego rometa? (papiery) - Semmao - 11-11-2013 00:45:04

Znajdą się i tacy co by się bili. Tongue jak by kupił i powalczył o odzyskanie papierów Smile mi się udało pocztą za flaszkę odzyskać papiery do Simsona Sr4-4 przecież Smile


RE: Czy mogę mieć kłopoty związane z kupnem tego rometa? (papiery) - bartoszek5k - 11-11-2013 00:46:30

Załóżmy że ci nie potrzebne a rodzina czy prawny właściciel się opomni i wtedy byłoby nie ciekawie - w prawdzie szanse są jak 1 do 100000 ale zawsze jakieś. Szkoda że nie możesz z nim umowy spisać wtedy miałbyś wszystko 100% legalnie


RE: Czy mogę mieć kłopoty związane z kupnem tego rometa? (papiery) - Wojtek3362 - 11-11-2013 01:52:33

Kup, spal dowód, zeszlifuj numery i się nie martw Tongue


RE: Czy mogę mieć kłopoty związane z kupnem tego rometa? (papiery) - wojtekr35 - 11-11-2013 02:06:03

90% użytkowników takich pojazdów ma podobną sytuację, a jakoś nie widziałem tematu "Pomocy chcą mi zabrać komarka i wsadzić mnie do więzienia"


RE: Czy mogę mieć kłopoty związane z kupnem tego rometa? (papiery) - harleydavidson - 11-11-2013 23:32:11

Macie rację. nawet jeżeli byłby on kradziony to kto się tam będzie bił o ogara wartego 100zł.

W sobotę lub niedzielę jadę do gościa obejrzeć.. ma też do wyboru jawkę mustang w tej samej cenie, jak mi się bardziej spodoba jawka to wezmę. Jak kupię to wrzucę jakieś zdjęcia Smile