Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Chart] Zapieczona nakrętka sprzęgła - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Chart (/forumdisplay.php?fid=137)
+---- Wątek: [Chart] Zapieczona nakrętka sprzęgła (/showthread.php?tid=20121)



Zapieczona nakrętka sprzęgła - axelbenq - 08-11-2013 21:44:25

Witajcie, mam takie pytanie na szybko Big Grin Mianowicie rozbieram silnik "dawcę"; niestety nie wiele zdziałałem do tej pory ponieważ nakrętka od sprzęgła nawet nie drgnie w dodatku pochodzi ona od wałka zdawczego do przykręcenia zębatki Tongue cała jest obrobiona, i nie ma nawet za bardzo jak kluczem chwycić... Czy rozwiercenie całego wałka razem z ową felerna nakrętką pomoże ? Zależy mi aby nie uszkodzić sprzęgła, a może są jakieś inne sposoby ?


RE: Zapieczona nakrętka sprzęgła - stqc - 08-11-2013 21:48:30

Nasad dobry i musi puścić Big Grin Tylko zabezpieczenie czyt. podkładkę odegnij Big Grin A jak nie to ruski klucz pomoże bo po co niszczyć wałek?


RE: Zapieczona nakrętka sprzęgła - axelbenq - 08-11-2013 21:56:12

Nakrętka strasznie zmasakrowana jest i obrobiona właściwie dookoła :/ Będę jeszcze próbował jakimś lepszym kluczem nasadowym z przedłużką. A co myślicie gdyby niestety i to nie zdało egzaminu i gdybym jakoś ją nawiercał pod kątem aby ją trochę hmm.. "osłabić" ? Tongue


RE: Zapieczona nakrętka sprzęgła - stqc - 08-11-2013 21:58:44

JA bym na twoim miejscu spróbował nasadem a jak nie pomoże (raczej pomoże :F) To nabił mniejszego nasada, jak by nie wchodził to można frezem nakrętkę pomniejszyć nie ma że nie puści Big Grin Pomyśleć trzeba i da rade, podgrzej ewentualnie ją lekko Wink


RE: Zapieczona nakrętka sprzęgła - axelbenq - 08-11-2013 22:05:29

Ok, wielkie dzięki stqc za porady ! Big Grin W wolnej chwili się za nią zabiorę Wink


RE: Zapieczona nakrętka sprzęgła - fosa - 08-11-2013 22:06:42

ja bym sie nie bawił z nasadą skoro objechana po prostu śrubokręt w ręke i młotek i uderzaj po rogach nakrętki


RE: Zapieczona nakrętka sprzęgła - Stachu.G - 09-11-2013 09:37:56

Ostatecznie, drastycznie młotek i przecinak\dobry śrubokręt.


RE: Zapieczona nakrętka sprzęgła - axelbenq - 14-11-2013 23:16:18

Odgrzeje trochę temat. Otóż nakrętka puściła i sprzęgło jest już zdjęte Tongue teraz pojawił się następny problemik, więc nie zakładam nowego tematu; otóż zabierak wodzika lub jak kto woli to kółeczko z kołkami po którym idzie kosa biegów nie chcę zejść, a z tego co pamiętam kiedyś rozbierając/składając inny silnik to siedziało tam luźno i ściągało się to ręką, tutaj siedzi ciasno niczym zębatka na wale Big Grin czy ktoś się z takim czymś spotkał ? Fabrycznie ciasno siedzi czy znów się coś zapiekło ?


RE: Zapieczona nakrętka sprzęgła - stqc - 14-11-2013 23:19:20

Odkręciłeś nakrętkę? Musi zejść jak nie to ściągacz x-ramienny


RE: Zapieczona nakrętka sprzęgła - axelbenq - 14-11-2013 23:41:05

Oczywiście nakrętka odkręcona, swoją droga również z oporami Tongue tak więc przydałby się taki ściągacz, mam trójramienny lecz jego łapy są za grube aby tam złapać, dwuramienny z allegro z takimi jakby szerokimi wąskimi łapami wystarczy ? Smile


RE: Zapieczona nakrętka sprzęgła - stqc - 15-11-2013 09:29:17

Weź suwmiarkę i se zmierz przecież nie mam jej w głowie i przy Sobie nie mam tego koła Facepalm2


RE: Zapieczona nakrętka sprzęgła - axelbenq - 15-11-2013 23:42:27

Spokojnie Szefie, jasne że też bym sobie głowy tym nie zaprzątał... Po poszukiwaniu informacji w internecie, obejrzeniu ściągaczy na allegro, i przede wszystkim zmierzeniu wszystkiego wychodzi że dwu i trójramienny za grube łapy mają więc jeden z posiadanych trójramiennych poświęcę przeszlifuję łapy, spróbuje ściągnąć, jak nie to rozwiercę i na tym chyba temat zakończę look:


RE: Zapieczona nakrętka sprzęgła - Mysiu - 16-11-2013 00:58:16

Młotkiem to wybij..


RE: Zapieczona nakrętka sprzęgła - Stachu.G - 16-11-2013 01:10:02

Ten zabierak na kołku jest osadzony z tego co pamiętam, pod wadzony z głową grubszym śrubokrętem od dołu i opukany w koło powinien zejść, a ściągacz tak czy siak sobie kup, przyda się Wink


RE: Zapieczona nakrętka sprzęgła - axelbenq - 17-11-2013 01:43:02

Problem zażegnany. Siłą podważałem dużym, płaskim śrubokrętem ten zabierak, oczywiście trzeba było też lekko pobić po śrubokręcie ale zabierak podniósł się trochę do góry, i wtedy podszlifowanym ściągaczem można było łatwo dokończyć "dzieła" Big Grin Morał więc z tego taki, że w niektórych silnikach ten zabierak jest z rolką w wodziku ciasno spasowany, tak samo jak bodajże tryb trzeciego biegu na wałku głównym (choince) Smile