Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wsk dokumenty. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Wsk dokumenty. (/showthread.php?tid=19545)



Wsk dokumenty. - cross120 - 14-10-2013 22:45:50

Witam. Znalzłem osobę która ma na sprzedaż wsk 125 z dokumentami. Wsk-a posiada dowód rejestracyjny numery się zgadzają ale wsk-a nie jest opłacona. I teraz mam mały problem bo nie wiem czy uda mi się ją zarejestrować. Jak mam sprawdzić przy kupnie czy wsk wogóle jest zarejestrowana? Bo może się okazać że jest wyrejstrowana i chyba nici z rejestracji. No chyba że się mylę, proszę o odp. Pozdrawiam.


RE: Wsk dokumenty. - nie_mientki - 14-10-2013 22:50:12

Co rozumiesz przez "nieopłacona"? Jedyne haracze ściągane od kierowców to przeglądy(brak przeglądu nie jest problemem) i ubezpieczenie OC(też nie ma lipy, podpisujesz, płacisz i masz).


RE: Wsk dokumenty. - cross120 - 14-10-2013 22:55:39

No tylko nie wiem czy ona jest zarejstrowana. Bo jest możliwość że została wyrejstrowana naście lat temu i co teraz. Ponoć pojazdu wyrejstrowanego nie da się ponownie zarejestrować.


RE: Wsk dokumenty. - Artur - 14-10-2013 22:56:40

Dowód jest dowód. Dokument wydany przez organ państwowy miałby poświadczać nieprawdę?


RE: Wsk dokumenty. - cross120 - 14-10-2013 23:02:26

Teraz tak się zastanawiam bo chcę się upewnić na 100% żeby nie było tak jak z moim komarem, że go wyremontowałem i teraz lipa bo coś nie tak z dokumentami.
Słyszałem coś o uciętym rogu dowodu, o co z tym chodzi?
A powiedzcie mi tak na marginiesie czy 1500zł za wsk 125 z dokumentami to dobra cena.


RE: Wsk dokumenty. - kokosek - 14-10-2013 23:22:55

widziałem w dość dobrych stanach z papierem za 1100


RE: Wsk dokumenty. - cross120 - 14-10-2013 23:37:16

Cena też wydaje mi się wysoka. Wsk jest do remontu myślałem że gosciu będzie chciał z 1000zł a on krzyknął 1500,zl


RE: Wsk dokumenty. - Jaras - 15-10-2013 20:13:22

Jak dowód stary a nie obcięty róg, znaczy wycofany z ruchu, to chyba może być problem. Ale i na to są sposoby, kolega miał wskę od dziadka, wyrejestrowaną, dowód nie przekreślony, bez adnotacji, bo tył papieru był mocno wyblakły, tylko róg obcięty. Wykombinował tak, wska była z innego województwa, blachy nie miał, "postarzył" dowód, tzn. zmoczył go, wysuszył, poobdzierał rogi a blachę zrobił sam, pomalował na czarno i strzelił stare numery z dowodu. Poszedł z umową do WK, pani popatrzyła, stwierdziłą, że nie ma się co dziwić dokumentom, bo mają 40 lat i sprzęt udało się zarejestrować. Kolega ubezpieczył maszynę na podstawie umowy, przegląd zrobił normalnie, dostał zaświadczenie jak na przeglądzie zerowym, bo blacha była stara. Mnie osobiście mocno to zdziwiło, ale mój kolega ma zawsze szczęście w takich sprawach. U mnie na pewno by się ktoś czepił.