Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zły nr ramy w dowodzie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Zły nr ramy w dowodzie (/showthread.php?tid=19543)



Zły nr ramy w dowodzie - Makaveli - 14-10-2013 21:47:26

Problem polega na tym, że w karcie zgłoszenia do rejestracji jest inny numer niż na ramie. Cała reszta się zgadza: numer silnika, model, numery tablicy (jeszcze zielona).
Jak z tego wybrnąć, nie przebijając numerów?

Dodam, że Romet nie jest jeszcze mój. Czy spisanie umowy, na której będą te numery z ramy i przypadkowe zawieruszenie Smile karty zgłoszenia rozwiąże problem?


RE: Zły nr ramy w dowodzie - nie_mientki - 14-10-2013 21:49:34

Na stację diagnostyczną, niech wydadzą glejt że numery faktycznie pokręcone. I chyba powinno przejść. Ale nie zgadza się kompletnie czy jedna cyferka?


RE: Zły nr ramy w dowodzie - Makaveli - 14-10-2013 21:51:14

No właśnie całkowicie inne, tak jakby ktoś założył wszystkie graty na inną ramę. Tylko rocznik się zgadza.


RE: Zły nr ramy w dowodzie - Błażej - 14-10-2013 21:54:49

Nie ma opcji. Takie coś nie przejdzie nigdy


RE: Zły nr ramy w dowodzie - Semmao - 15-10-2013 08:35:34

Niestety, ale masz inną ramę, opcja z zawieruszeniem, ani dokumencikiem z OSKP nie przejdzie - motorower jest bez prawa rejestracji w takiej formie. Poszukaj innego jak zależy Ci na papierach. Sad


RE: Zły nr ramy w dowodzie - Makaveli - 15-10-2013 17:17:00

No cóż, wynika z tego, że nie ma żadnej furtki aby to normalnie zarejestrować. Chyba pójdę za Twoją radą i poszukam czegoś z normalnymi papierami, dzięki za odpowiedzi. Smile


RE: Zły nr ramy w dowodzie - Jaras - 15-10-2013 20:02:12

Racja, lepiej poszukać czegoś lepszego niż bawić się w przebijanie nr ramy. Mój kolega przerabiał ten temat przy wsce, przebił nr, bo jego rama była po wypadku. Z duszą na ramieniu pojechał na przegląd i się czepili, że numery za równo wybite, że kiedyś takiej precyzji nie było i że coś pokombinowane. Biedak naszukał się stacji, która mu badanie zrobiła.
Powodzenia


RE: Zły nr ramy w dowodzie - mikolaj.lukasik - 15-10-2013 20:19:54

przebji numery i po problemie


RE: Zły nr ramy w dowodzie - simon1998 - 15-10-2013 20:21:47

jakby Ci jedną cyfrę czy dwie pomylili to rzeczoznawca itp i masz zgadzające się numery. a w tym wypadku nic nie poradzisz. Można by jeszcze zmienić parę cyferek na ramię...


RE: Zły nr ramy w dowodzie - fosa - 15-10-2013 21:01:53

oj tam chwile strachu i numery przebite przebijaj śmiało! ja też w kadecie przebijałem a mam papiery z pegaza ewentualnie kup tabliczke uniwersalna do komarów i nabij na niej wszystko poprawnie i przynituj na nr ramy


RE: Zły nr ramy w dowodzie - kokiduda1 - 15-10-2013 21:15:03

no ja mam problem bo kupiłem dokumenty bez ramy i chyba też będę przebijać ;-)