Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Części z allegro czy niby oryginalne? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Części z allegro czy niby oryginalne? (/showthread.php?tid=19367)



Części z allegro czy niby oryginalne? - tomekijegoromet - 07-10-2013 23:46:51

Witam mam dość duży dylemat otóż czy lepiej kupić części do silnika Jawa 223 na allegro , czy korzystniej by było kupić z magazynów w Tucholi bo tam są niby oryginalne części i polskie i czeskie o dziwo produkowane w dzisiejszych czasach bo jak kolega tam kupował wał czy coś już nie pamiętam co dokładnie to faktycznie był tam rok 2012 i made in poland albo czech ale dokładnie już nie pamiętam może ktoś bardziej ogarnia temat co do części które tam mają bo z tą oryginalnością to nie wiem jak jest ale powiem tylko tyle że kolega po złożeniu silnika na tych częściach z Tucholi śmiga ogarem jak rakieta i jak dotąd przez ten cały miesiąc od złożenia żadnych awarii nie było.
Co do części z allegro nie wiem jak to z nimi jest niby chińskie ale chyba też da się na tym jeździć bo jak narazie mam komara 2351 w którym silniku siedzą części właśnie z allegro i powiem że działa jak nowy ale nie wiem właśnie czy wszystkie takie są czy tylko miałem jednorazowe szczęście.

Dodam że do tego silnika mi potrzeba:
-Nowe Tarcze Sprzęgłowe
-Nowy Wał
-Nowy tłok
-Nowy cylinder
-Nowe łożyska
-Nowe uszczelniacze


RE: Części z allegro czy niby oryginalne? - bartoszek5k - 08-10-2013 00:01:31

Zależy jak trafisz jeden zrobi na takim kpl 5tys km i będzie dobrze a inny przy 1000 już będzie miał problemy. Wszystko zależy tez od docierania. Nie znam części z Tucholi ale ja będę ogara 205 remontował na częściach almotu, łożyska polecam SKF(markowe)


RE: Części z allegro czy niby oryginalne? - tomekijegoromet - 13-10-2013 11:13:46

Byłem dziś w Tucholi i kupiłem cały zestaw do silnika : Wał,cylinder , tłok z pierścieniami , uszczelki , nowe tarcze sprzęgłowe ,8 uszczelniaczy i 4 kliny na wał i nawet mieli tam jeszcze oryginalny łańcuszek na sprzęgło
Części wyglądają dość obiecująco , cena też normalna w dodatku dostałem rabat chyba z 30 zł.


RE: Części z allegro czy niby oryginalne? - simon1998 - 13-10-2013 11:36:24

uszczelniacze i łożyska mogłeś kupić w jakimś sklepie Wink typu: Koyo, SKKF uszczelki warto samemu zrobić Smile


RE: Części z allegro czy niby oryginalne? - Max97 - 13-10-2013 18:21:30

Czy ktoś mógłby mi przybliżyć o co chodzi z tymi częściami z "Tucholi" ? Pierwsze słyszę o czymś takim, to nazwa miejscowości / sklepu czy co ?! Sam mam zamiar zrobić remont silnika, ale nie wiem gdzie się zaopatrzyć w części. Czy ta "Tuchola" ma jakiś sklep w necie ? Oferuje sprzedaż online ? Jak mógłbym się z nimi skontaktować ?


RE: Części z allegro czy niby oryginalne? - tomekijegoromet - 14-10-2013 11:10:17

Nie mają sklepu w necie ani nic z tych rzeczy po prostu jest Moto-Zbyt czy coś takiego nie pamiętam jak to się nazywa i tam mają taki magazyn , siedzi facet przy komputerze mówisz mu czego potrzebujesz on sprawdza czy to jest i jak jest to bierzesz ;P
A Tuchola to nazwa miejscowości.


RE: Części z allegro czy niby oryginalne? - Damian25367 - 14-10-2013 11:17:49

Ja kupuje ze strony Gmoto . I jeszcze nie dostałem wadliwej części od nich Smile


RE: Części z allegro czy niby oryginalne? - Max97 - 14-10-2013 14:18:01

Wy to macie fajne w kujawsko-pomorskim Tongue u mnie jest asomot, w którym chiński cylinder 60 jest za 120zł... Słuchaj tomekijegoromet nie dał byś rady załatwić jakiegoś numeru do nich ? Może by poszli na układzik jakiś Smile


RE: Części z allegro czy niby oryginalne? - tomekijegoromet - 14-10-2013 16:14:00

Hmm postaram się coś załatwić ,może mają stronę internetową a może chociaż jakieś dane ich firmy bo jeśli mają salon z samochodami itp to na dzisiejsze standardy taka firma powinna mieć jakąś stronkę.
Ewentualnie zapytam się ojca kolegi bo on wyczaił ten sklep.