Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Inny] Problem z rejestracją pojazdu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: [Inny] Problem z rejestracją pojazdu (/showthread.php?tid=19201)



Problem z rejestracją pojazdu - kubass3 - 30-09-2013 18:44:32

Witam. Mam problem z motorowerem. Problem polega na tym, że ojciec znajomego dostał go kiedyś w czasach gdzie po wsiach i lasach jeżdżono bez rejestracji. W chwili obecnej, nie ma ani blach ani żadnych dokumentów. A pierwszy właściciel zmarł. Chciałbym go teraz odrestaurować i śmigać nim ale w sumie dalej niż własna posesja stąd pytanie. Jak mógłbym go zarejestrować? Wystarczy umowa kupna, sprzedaży z ojcem kolegi na podstawie numerów ramy? Czy będę musiał zgłaszać się do sądu i liczyć na otrzymanie praw własności?


RE: Problem z rejestracją pojazdu - karaś - 30-09-2013 23:05:25

bez dokumentów to tylko na zabytek możesz sie starać, chyba że cudem odnalazły by się papiery potem spadek a następnie umowa z prawnym właścicielem(jeżeli się myle to mnie poprawcie)


RE: Problem z rejestracją pojazdu - Semmao - 30-09-2013 23:07:25

Sądowe nadanie własności ruchomości nic nie da. Tak jak Karaś pisał - obecnie możliwość TYLKO i wyłącznie na zabytek.


RE: Problem z rejestracją pojazdu - kubass3 - 30-09-2013 23:10:25

Wielkie Dzięki. Straszne te prawo mamy. Fajna maszyna się zmarnuje :/


RE: Problem z rejestracją pojazdu - karaś - 30-09-2013 23:11:20

a tak zapytam jak prawny właściciel zgubił dokumenty to może dostać jakąś kopie czy coś aby mógł sprzedać pojazd do ponownej rejestracji?


RE: Problem z rejestracją pojazdu - kubass3 - 30-09-2013 23:17:39

tak jak napisałem ,,prawnym właścicielem" był taki stary dziadek, który interesował się motoryzacją. Zmarł jakiś czas temu a ten motorek oddał ot tak bez żadnych dokumentów. Nie miał rodziny więc dokumenty nawet jeśli jakieś były, pewnie przepadły


RE: Problem z rejestracją pojazdu - karaś - 30-09-2013 23:20:32

a nie troszkę sie nie zrozumieliśmy bo ja pod Twoim tematem osobne pytanie zadałem z tymi dokumentami (tzw. oftop) Smile


RE: Problem z rejestracją pojazdu - kubass3 - 30-09-2013 23:23:35

a dopiero doczytałem Smile przepraszam kolego


RE: Problem z rejestracją pojazdu - Semmao - 30-09-2013 23:24:30

Za pewne motorek wyrejestrowany jak oddał bez dokumentów, więc tylko na zabytek. A swoją drogą, rejestracja na zabytek wcale nie jest droższa od zwykłej rejestracji. Smile


Karaś - jeśli pojazd dalej zarejestrowany to może sprzedać bez dokumentów i przy przerejestrowaniu nowy właściciel składa oświadczenie o zaginięciu dowodu. Muszą się zgadzać na umowie tylko nr rej i ramy oraz dane właściciela z dowodu. Z oświadczeniem normalnie wydadzą nowy dowód nowemu właścicielowi. Smile


RE: Problem z rejestracją pojazdu - karaś - 30-09-2013 23:29:22

o dzięki to tylko prawnego właściciela musze znaleźć i mogę rejestrować łogiera Big Grin mam nadzieje że w wk zechcą pomóc Smile


RE: Problem z rejestracją pojazdu - sstasiek - 01-10-2013 00:25:07

(30-09-2013 23:24:30)Semmao napisał(a):  Za pewne motorek wyrejestrowany jak oddał bez dokumentów, więc tylko na zabytek. A swoją drogą, rejestracja na zabytek wcale nie jest droższa od zwykłej rejestracji. Smile

A na jakiej postawie kolega się dowiedział że rejestracja na zabytek jest w cenie normalnej rejestracji. Chyba że chodzi tylko o opłata w WK ale trzeba przecież opłacić rzeczoznawce wystawić książkę zabytku i wpis do księgi zabytków ruchomych. Osobiście dzwoniłem do rzeczoznawcy bardzo miły pan mi wszystko wytłumaczył i razem koszty rejestracji na zabytek to ok 1000zł chyba że rejestrować jako unikat a to kosztuje 500 zł


RE: Problem z rejestracją pojazdu - Semmao - 01-10-2013 08:45:27

(30-09-2013 23:29:22)karaś napisał(a):  o dzięki to tylko prawnego właściciela musze znaleźć i mogę rejestrować łogiera Big Grin mam nadzieje że w wk zechcą pomóc Smile

Przy rejestracji na zabytek nie trzeba prawnego właściciela. Spisz umowę z gościem, od którego masz Ogiera. Przy zabytku nie trzeba ciągłości umów itp.

(01-10-2013 00:25:07)sstasiek napisał(a):  
(30-09-2013 23:24:30)Semmao napisał(a):  Za pewne motorek wyrejestrowany jak oddał bez dokumentów, więc tylko na zabytek. A swoją drogą, rejestracja na zabytek wcale nie jest droższa od zwykłej rejestracji. Smile

A na jakiej postawie kolega się dowiedział że rejestracja na zabytek jest w cenie normalnej rejestracji. Chyba że chodzi tylko o opłata w WK ale trzeba przecież opłacić rzeczoznawce wystawić książkę zabytku i wpis do księgi zabytków ruchomych. Osobiście dzwoniłem do rzeczoznawcy bardzo miły pan mi wszystko wytłumaczył i razem koszty rejestracji na zabytek to ok 1000zł chyba że rejestrować jako unikat a to kosztuje 500 zł

Panie Karolu - bo rzeczoznawcy to naciągacze, ja też myślałem, że rejestracja na zabytek to taki koszt, ale jest to nie prawda. Po pierwsze, opinia rzeczoznawcy (jeden z najdroższych elementów) wcale nie jest potrzebna do rejestracji na zabytek, więc ten koszt odchodzi. Wpis do rejestru nie jest taki drogi, a gdy karty wypełni się samemu, całkowity koszt jest niewiele większy niż zwyczajna rejestracja na biała tablice. Różnica jest minimalna.


RE: Problem z rejestracją pojazdu - EGON - 01-10-2013 12:33:35

ale na zabytek bez dokumentów to można chyba rejestrować tylko pojazdy wyrejestrowane, jeśli pojazd jest zarejestrowany a nie ma dokumentów bo xxx lat zagineły to dupa z tego


RE: Problem z rejestracją pojazdu - Semmao - 01-10-2013 12:36:46

(01-10-2013 12:33:35)EGON napisał(a):  ale na zabytek bez dokumentów to można chyba rejestrować tylko pojazdy wyrejestrowane, jeśli pojazd jest zarejestrowany a nie ma dokumentów bo xxx lat zagineły to dupa z tego

Nie prawda.


RE: Problem z rejestracją pojazdu - EGON - 01-10-2013 21:13:09

(01-10-2013 12:36:46)Semmao napisał(a):  
(01-10-2013 12:33:35)EGON napisał(a):  ale na zabytek bez dokumentów to można chyba rejestrować tylko pojazdy wyrejestrowane, jeśli pojazd jest zarejestrowany a nie ma dokumentów bo xxx lat zagineły to dupa z tego

Nie prawda.

Co jest nie prawdą ?