Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet kopci strzela nie wkręca na obroty POMOCY !! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Romet kopci strzela nie wkręca na obroty POMOCY !! (/showthread.php?tid=18970)



Romet kopci strzela nie wkręca na obroty POMOCY !! - 3niu16 - 21-09-2013 20:49:12

Witam
Mam taki problem około tygodnia temu mój Romet zaczol strasznie kopcić
czasami strzelił w gazniku ale gdy go dzisiaj odpaliłem
to zaczol tak strzeac z gaźnika ze nie szlo jechać dodam jeszcze ze dziś już praktycznie wogule nie kopcił poszukałem różnych wątków i pisali ze to możne być simmering od strony sprzęgła odkręciłem dekiel i się okazało ze z 0,5l oleju zostało na oko jakieś 200ml wyjlem simmering i wygląda jak nowy nie ma zadnej dziurki a ni nic i tu do was pytanie czy to faktycznie wina simmeringu czy cos innego nawaliło


RE: Romet kopci strzela nie wkręca na obroty POMOCY !! - kamilos021 - 21-09-2013 21:28:37

Ja proponuję zajrzeć do zapłonu i go trochę opóźnić.Możliwe, że się przestawił/odkręcił.Jak sprawdzisz to daj znać ! Jeśli nie pomoże to będziemy dalej myśleć, ale to jest raczej ta przyczyna Wink


RE: Romet kopci strzela nie wkręca na obroty POMOCY !! - marcodado - 21-09-2013 21:32:43

Simering po zużyciu nie posiada ubytków widocznych gołym okiem. Sprawdza się to inaczej, mianowicie zakładasz simering na wał i jak wchodzi bardzo luźno i bez najmniejszego oporu to znaczy, że jest zużyty. A skoro ubyło Ci oleju i nigdzie Ci nie kapie to simering walnięty.


RE: Romet kopci strzela nie wkręca na obroty POMOCY !! - 3niu16 - 21-09-2013 21:42:32

marcodado Dobrze mówisz simering wchodzi gładko jakiś tam opór jest ale niewielki można go wyjąc śrubokrętem lekko go podważając a co zapłonu to w poniedziałek zerknę może eis przestawił Dzięki za odp ..


RE: Romet kopci strzela nie wkręca na obroty POMOCY !! - bartoszek5k - 21-09-2013 22:17:48

Według mnie to wina zapłonu. Gdy jest przyśpieszony iskra daje wtedy gdy nie jest jeszcze zamknięte okno i wtedy spaliny wydostają się przez gaźnik (strzela w gaźnik a gdy jest opóźniony to iskra daje wtedy gdy okno wydechowe jest otwarte i strzela w tłumik. Wszystko to pisze w instrukcji. A czy nie zauważyłeś spadku mocy lub problemów z odpalaniem


RE: Romet kopci strzela nie wkręca na obroty POMOCY !! - Wilq59 - 22-09-2013 00:25:54

Ja także bym szukał winy w zapłonie. Może ci klin zerwało. Mi się kiedyś zerwał w mojej setce i objawy były bardzo podobne.


RE: Romet kopci strzela nie wkręca na obroty POMOCY !! - BartuS - 22-09-2013 10:27:53

Simering od strony sprzegla do wymiany + regulacja zaplonu


RE: Romet kopci strzela nie wkręca na obroty POMOCY !! - 3niu16 - 22-09-2013 12:20:32

Nagram wam filmik jak to wszystko chodzi tak będzie lepiej bo ciężko to wytłumaczyć .


RE: Romet kopci strzela nie wkręca na obroty POMOCY !! - 3niu16 - 24-09-2013 09:29:57

Witam wczoraj kopiłem simeringi założyłem od strony sprzęgła chciałem także wymienić od strony magneta sciagnolem magneto i się okazało ze klin był zerwany na walku .
Czy teraz muszę kopić nowy wal czy ten klin można czymś zastąpić ??