Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Dowód rejestracyjny bez ciągłości umów a zarejestrowanie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Dowód rejestracyjny bez ciągłości umów a zarejestrowanie (/showthread.php?tid=18793)



Dowód rejestracyjny bez ciągłości umów a zarejestrowanie - Legwan1989 - 14-09-2013 22:26:32

Na początek witam wszystkich użytkowników Wink

Chciałbym zarejestrować swojego Ogara ale trafiłem na niemały problem z dokumentami.
Otóż dowód rejestracyjny jest na Pana A, a motor i tenże dowód kupiłem od Pana B. Mam spisaną umowę kupna-sprzedaży z Panem B. Z tym że na motorze ani nie zgadzają się tablice ani numer VIN z tymi z dowodu. Motor kupiłem dobrych parę lat temu za 100 zł więc i tak warto było wziąć.
Nie wiem też czy w ogóle. kiedykolwiek była spisywana jakaś umowa pomiędzy Panem A i B. Numery na ramie i tablica to akurat najmniejszy problem. Co mogę zrobić z tym dowodem rejestracyjnym ? Nawet nie mając ciągłości umów mógłbym gdziekolwiek coś sie dowiedzieć np w wydziale komunikacji? Byle by to nie przysparzyło mi problemów Tongue


RE: Dowód rejestracyjny bez ciągłości umów a zarejestrowanie - romek - 14-09-2013 22:31:08

Oficjalnie tego nie zarejestrujesz, chyba ze kombinacje z fałszowaniem umów albo odezwij się do pana B czy ma tą umowę, albo do pana A - tego z dowodu, może spisze umowę z tobą, a może ma jeszcze z gościem B..


RE: Dowód rejestracyjny bez ciągłości umów a zarejestrowanie - Legwan1989 - 14-09-2013 22:38:00

Ten od którego kopiłem czyli B mówił ze nic więcej nie ma do niego ale tez jakoś nie wierze by miał coś więcej skoro dowód i tak nie jest od tego motoru . Pewnie historia właścicieli jest o wiele dłuższa i przechodził on przez wiele rąk.

Zastanawia msie włąsnie nad opcją wycieczki do Pana A podanego w dowodzie rejestracyjnym i po prostu spisac z nim umowe. A jak to by było jesli juz kiedys tam spisał z kims umowe na ten motor ? Nie kolidowałoby to ze soba ?


RE: Dowód rejestracyjny bez ciągłości umów a zarejestrowanie - Semmao - 14-09-2013 22:41:36

Nie ma szans. Legalnie nie przejdzie za chiny maliny...


Spisać umowę z Panem A możesz. Nie będzie kolidowało o ile nikt nie zgłosił nabycia motorku, a raczej nie zgłosił skoro dokumenty są dalej na Pana A.


RE: Dowód rejestracyjny bez ciągłości umów a zarejestrowanie - Quake96 - 15-09-2013 17:56:28

(14-09-2013 22:41:36)Semmao napisał(a):  Nie ma szans. Legalnie nie przejdzie za chiny maliny...


Spisać umowę z Panem A możesz. Nie będzie kolidowało o ile nikt nie zgłosił nabycia motorku, a raczej nie zgłosił skoro dokumenty są dalej na Pana A.

To się podepnę...

Znaczy jeśli dokumenty są na pierwszego właściciela, to znaczy że żaden z późniejszych nie zgłosił nabycia/sprzedaży? Bo mam w sumie komplet dokumentów do Ogara, ale właśnie bez ciągłości umów, a wszystkie papiery (OC, Dowód Rej.) są na pierwszego właściciela.


RE: Dowód rejestracyjny bez ciągłości umów a zarejestrowanie - romek - 15-09-2013 21:38:20

Sprzedaż mógł zgłosić, ale jeśli zgłosił się nabywca to miałby nowy dowód ze swoimi danymi.


RE: Dowód rejestracyjny bez ciągłości umów a zarejestrowanie - Legwan1989 - 15-09-2013 22:07:44

no więc jedyną opcją jest przeprowadzić małe dochodzenie. Trzeba zacząć od Pana A i ewentualnie jak bedzie miał umowę kupna-sprzedaży to kopia tego dokumentu i jechać dalej..


RE: Dowód rejestracyjny bez ciągłości umów a zarejestrowanie - bartoszek5k - 15-09-2013 23:04:12

Ja miałem tak że kupiłem od pana A(starszy pan )który miał motor miesiąc ale wystawił go bo okazało się że jest dla niego nie wygodny -miał problemy z wsiadaniem. Nie zdążył go nawet zarejestrować więc po kupnie papiery miałem poprzedniego własciciela oczywiście umowe z panem a spisałem i miałem jeszcze umowe z panami A-B w urzędzie nie było żadnego problemu i rejestracja przebiegła bezproblemowo