Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 200] Zalewa go jak się nagrzeje. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Ogar 200] Zalewa go jak się nagrzeje. (/showthread.php?tid=18585)



Zalewa go jak się nagrzeje. - Ogarem4Ever - 07-09-2013 12:02:04

Witam was ogarowicze mam problem... Otoz gdy mój ogar jest zimny odpale go to chodzi pięknie reaguje na gaz odrazu, przejade się nagrzeje się cylinder zajadę pod dom i strasznie go zalewa CZASEM nawet jak dam gaz na luzie to zgaśnie. Nie wiem co jest ale jak już się zagrzeje to w ogóle słabiej reaguje na gaz tzn. dam mu full gaz a on tak jakby miał gasnąć tak muuu i tak po 4/5 sekundach wkręci się na obroty... Sad Co robić iglica dałem nawet na samą góre i nic z tego. Prosze o pomoc


RE: Zalewa go jak się nagrzeje. - Taśma - 07-09-2013 12:34:38

Opuść iglicę o jeden rowek, jak nie pomoże to ustaw poziom paliwa z komorze pływaka.


RE: Zalewa go jak się nagrzeje. - Ogarem4Ever - 07-09-2013 12:35:16

Tutaj zdjęcie blaszki z komory pływakowej:

http://img20.otofotki.pl/obrazki/eq892_IMG_20130907_112913.jpg

Zrobiłem to co mówiłeś ale nie widzę różnicy :/


RE: Zalewa go jak się nagrzeje. - mikolaj.lukasik - 07-09-2013 13:25:04

wymień kondesator i świece może jaksie zagrzeje to traci iskre


RE: Zalewa go jak się nagrzeje. - Ogarem4Ever - 07-09-2013 13:49:13

Kolego te części wymieniałem miesiąc temu :/


RE: Zalewa go jak się nagrzeje. - mateusz5625 - 07-09-2013 13:56:14

Po czym wnioskujesz że się zalewa?
Możesz przy dodaniu gazu przytkać filtr ręką i wtedy zobacz czy się wkręci. Iglice daj na środek najlepiej a wtedy możesz regulować jeden w dół rowek, jeden w góre.


RE: Zalewa go jak się nagrzeje. - Taśma - 07-09-2013 14:13:35

W 223 nie ma środka na iglicy, producent podaje że prawidłowo jest na 2'gim od góry.

Jak przytka całkiem filtr też chodzić nie będzie. Sprawdź kolor świecy. Jak go zalewa to będzie mokra i czarna, jak za mało będzie taka sucha koloru jasnej sraczki Big Grin


RE: Zalewa go jak się nagrzeje. - Ogarem4Ever - 07-09-2013 14:36:11

Kolega jest zalana świeca czarna i mokra. A jak zatkam filt gaśnie Smile
Aha dodam jeszcze że najprawdopodobniej bierze mi olej ze skrzyni i przepala. Pewnie uszczelki do wymiany ,zdjąłem głowice a tam jest czarny olej Sad i dodatkowo od kilku dni zaczął mi mocniej kopcić tzn. dym jest taki bardziej niebieski :/ ,jak myślicie może to też być wina tego ? bo teraz wziąłem wyczyściłem świecę przejechałem z kilometr może dwa ,wykręciłem świece a na niej czarny olej. Aha właśnie opuściłem iglicę z samej góry na 1 rowek mniej i już sam nie gaśnie tak jak gasł. Ale też coś jest nie tak jak ma być bo czasami jak postoi sobie na wolnych z minute/dwie to zgaśnie ale już zdecydowanie rzadziej.. :/ Może to przez to że bierze olej ? Bo już czuję że inaczej mi się motor podczas jazdy zachowuje ,1 jest moc wrzucę 2 jedzie jedzie tak szarpie tak jakby mu na sekundę mocy brakło i potem znów jedzie... Czy to przez ten olej ? Sad
Można tak jeździć czy są jakieś negatywne skutki tego ? :/