Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Komar] drugi bieg w komarze nie łapie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Komar] drugi bieg w komarze nie łapie (/showthread.php?tid=17759)



drugi bieg w komarze nie łapie - MamroT - 13-08-2013 17:45:07

Witam!
Niedawno bawiłem się moim komarkiem, żeby go jakoś takoś zrobić. Wyczyściłem gaźnik, bo mi gasł ciągle, następnie wyczyściłem, pomalowałem i było okay. Na następny dzień odpaliłem go i wyjechałem na drogę, wszystko pięknie ładnie chodziło, aż tu wrzuciłem 2 biegi i nic.
Jak komar jest włączony a wrzucam 2bieg to coś tak jakby sztyrczy pod kopułą i nie mam pojęcia jak się za to wziąść. Proszę o pomoc !! Sad


RE: drugi bieg w komarze nie łapie - alek736 - 13-08-2013 17:50:30

Podkręć wodzik o jeden obrót w prawo.


RE: drugi bieg w komarze nie łapie - TheGent - 13-08-2013 17:52:15

Tam pod całą pokrywą jest automat biegów z tą kulką, a od tego idzie takie ramię do wewnątrz silnika. Jeśli wypadł ci bolec trzymający to w kupie to wystarczy go włożyć szczypcami.

Pozdro


RE: drugi bieg w komarze nie łapie - MamroT - 13-08-2013 17:54:14

a jeszcze jedno głupie pytanie Big Grin odkręcić prawą czy lewą pokrywę ? Big Grin


RE: drugi bieg w komarze nie łapie - Łukasz - 13-08-2013 17:56:07

Odkrac ta tam gdzie jest kopniak


RE: drugi bieg w komarze nie łapie - alek736 - 13-08-2013 17:56:44

Oczywiście ze lewą...


RE: drugi bieg w komarze nie łapie - MamroT - 13-08-2013 17:59:06

wiem głupie pytanie, ale kopniak kiedyś był po prawej stronie ja nie wiem jakim cudem ale tam był i dlatego nie wiedziałem .
piernicze sie z tym i nic, ma ktos jakis schemat zeby to szybciej i łatwiej zrobic ? bo nie mam czasu za bardzo a nie chce tego zepsuć
pomoże ktoś czy nie ? jakieś szkice, zdjęcia czy cokolwiek żeby to zrobić, bo jak narazie to mi tylko tego brakuje do normalnej jazdy po naszym lesie. ;/


RE: drugi bieg w komarze nie łapie - Katsu - 13-08-2013 20:07:06

Są 2 kwestie:

1) jest taka ze wypadła Ci zawleczka z bolca od automatu zmiany biegów. Jak odkręcisz lewy dekiel, zaraz koło magneta masz automat, prowadzi tam linka od manetki. Bolec wyciągasz szczypcami między "widły" automatu, nasuwasz uszczelkę i wpychasz jakiś drucik.

2) to taka, że teraz musisz dobrze naciągnąć linkę, wiadomo żeby na "0" był luz, użyj szczypców bo ręcznie tego nie zrobisz dobrze.