Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jak zdemontować rozpylacz? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Jak zdemontować rozpylacz? (/showthread.php?tid=17565)



Jak zdemontować rozpylacz? - Amanssy - 08-08-2013 11:07:13

Witajcie
Krótkie pytanie do chartkorowców-jak ściągnąć rozpylacz(czy to wogóle możliweBig Grin?)
Charta na "nowym"14mc strasznie zalewało,nie dało się wogóle ustawić.Porównałem go ze starym i zauważyłem,że ten nowy nie ma metalowej miseczki na górze komory i chcę go przełożyć.
Tak BTW wie ktoś jak rozruszać zacinający się zaworek iglicowy z innego "mc'ka"?


RE: Jak zdemontować rozpylacz? - stqc - 08-08-2013 11:15:50

Rozpylacz to możesz zdjąć tak:
1. włóż małego palca w miejsce gdzie wchodzi iglica aby go przytrzymać od góry (ja miałem ciężko bo mi się palec nie mieścił :F )
2. lekko ściśnij sprężynę
3. Zdejmij te zabezpieczenie (taki jakby zawleczka, coś jak siger tylko bez uch na ściągacz)
4 i gotowe zdjełeś ten rozpylacz Wink

Zaworek iglicowy mi też się zacinał to go lekko na papierze 1500 przetarłem i jest dobrze Wink


Aha i nie zapomnij o tym że pod rozpylacz najpierw idzie uszczelka (np z dętki) później go wkładasz do korpusa gaźnika, wtedy dajesz oring, miseczka, sprężyna, miseczka zabezpieczenie i gotowe Smile

Jaką masz dyszę w tym 14MC ?

Poleca zmontuj go ze schematem i wszyskot musi być, bo ja np nie miałem głupiej uszczelki to ciężko palił a jak nie było Oringa to palił około 8L loo
http://i491.photobucket.com/albums/rr280/walek181990/gazioer.jpg


RE: Jak zdemontować rozpylacz? - Amanssy - 08-08-2013 13:22:49

Stokrotne dzięki STQC-przełożyłem te wszystkie pierdoły z starego gaźnika do nowego rozpylacza,zamontowałem,podlałem i od 1 freza wręcz idealnie Big Grin.Ustawiłem go w 1 min(a nie 5h teraz już się nie dziwie dlaczego xD) i się przejechałem.Licznik 2 razy się zamknął (sam ;D) i jest bomba.Zgasł mi tylko raz,ale dlatego,że się paliwo w komorze skończyło-przechyliłem i jazda.Tak więc do zamknięcia i jeszcze raz dzięki.
STQC-dysze takie same,oryginał.
P.S-zalewało,bo jakiś "mózg" wywalił 2 uszczelnienia i jedną miseczke O.o-nie pierwszy zresztą kwiatek w tym gaźniku.


RE: Jak zdemontować rozpylacz? - stqc - 08-08-2013 13:56:41

No to się cieszę że pomogłem Smile

Aha i polecam małe usprawnienie:

Jak masz papierową uszczelkę komory korbowej to spasuj na ścisk jakiś oring ja znalazłem stary nie potrzebny oring wszedł lekko ciasno ale komora pływaka się powiększyła (oring miał około 3mm ) i nie cieknie już z niego paliwo Big Grin


RE: Jak zdemontować rozpylacz? - Amanssy - 08-08-2013 14:16:48

Mam taką ładną gumową uszczeleczkę i nic nie cieknie.Jeszcze raz dzięki.


RE: Jak zdemontować rozpylacz? - stqc - 08-08-2013 14:18:09

Aha bo myślałem że masz może papierową, no to jak masz gumową to jest ona dobra Wink

Pokaż teraz fotki Charta :F


RE: Jak zdemontować rozpylacz? - Amanssy - 08-08-2013 17:16:43

Zdjęcia będą później mam kolejny problem Big Grin
Nie chce mi się zakładać nowego wątku to napisze tutaj.
Podczas jazdy zdziwiło mnie,że chart coś dziwnie pracuje-zatrzymałem się patrze na cylinder a tam ZONK-odkręciło mi się kolanko i zgubiłem tą jedną szpilke,śrube czy wacek wie jak to się tam nazywa.Ma ktoś pomysły czym to zastąpić? Wkręcić zwykłą śrubę?


RE: Jak zdemontować rozpylacz? - alek736 - 08-08-2013 17:19:57

To się nazywa szpilka Tongue
Bierzesz śrubę odcinasz czubek śruby,wkręcasz i po sprawie Wink


RE: Jak zdemontować rozpylacz? - stqc - 08-08-2013 17:27:40

Najlepiej to zrób to raz a dobrze:
1 nawierć otwory wiertłem 7
2. Nagwintuj M8
3. szpilki to sam sobie zrobisz na podstawie starych w sensie że długość gwintu do cylindra na nakrętke i pusta przestrzeń Smile

A dlaczego M8 bo są twardsze ich nie zerwiesz i co najważniejsze wydech wchodzi na styk więc trzyma się idealnie i nic nie cieknie Wink